Jégkorong, EBEL: a Volánt a sereghajtó is lelépte

2013.11.17. 19:55
Rossz szériában vannak a fehérváriak (Fotó: NS-archív, Veres Viktor)
A jégkorong EBEL alapszakaszában a Sapa Fehérvár AV19 folytatva rossz sorozatát a sereghajtó Olimpija Ljubljana otthonában szenvedett háromgólos vereséget. Ez volt a fehérváriak tizenharmadik veresége a szezonban, a tizenegyedik, amikor pont nélkül maradtak. A válogatott miatti szünet után harmadszor buktak zsinórban, és ezúttal is megsorozták őket: a három meccsen nulla pont a mérlegük, valamint 5–16 a gólkülönbségük. A szlovén együttes harmadszor nyert a szezonban, és negyedszer jutott ponthoz.

Puff neki! Aligha ilyen kezdésre számított a meccsen a középmezőnytől mostanság éppen elmaradozó Volán, mert hol szerezzen egy vendégcsapat pontot, vagy éppen pontokat, ha nem a sereghajtó otthonában. És ehhez bizony gólok kellenek. Lőttek, nem pedig kapottak... Erre fel 94 mp után máris egygólos hátrányban voltak a kapuban Bálizs Bencével kezdő fehérváriak. Colton Yellow Horn révén bő tíz perccel később összejött ugyan az egyenlítés, de a szlovénok újra gólelőnybe kerültek, és nem is érdemtelenül: a kiegyenlített első harmadban ők bizonyultak kezdeményezőbbnek, és nekik írhattak be több kapura lövést a statisztikai adatlapra. A harmadot taktikai hibával zárta a vendégcsapat, amely úgy került létszámhátrányba, hogy elcserélte magát (2–1).

A kivédekezett hátrány után fórban játszva másodszor egalizált a Volán – a friss igazolás, Andy Sertich talált be a 31. perc elején –, de többet már nem tudott kihozni a harmadból, amelyben még mindig sokkal inkább a házigazdák voltak kezdeményezők (2–2). Újabb gyors gól lökte meg a ljubljanaiak szekerét a harmadik játékrész elején – ezúttal 51 mp alatt kapitulált a Volán-védelem –, harmadszor is az egyenlítésnek veselkedett neki Marty Raymond együttese. Ettől viszont még messzebb került, hiszen a házigazdák az 53. percben a mérkőzés során először két góllal elhúztak, majd az 58. percben győzelmüket végleg bebiztosítva beállították a végeredményt (5–2).

Az öt kapott fehérvári gólnál Sertich háromnál volt jégen – érdekesség, hogy az öt kapott gólt más-más védőpárosnak húzhatták be –, a támadók közül Mihály Árpád mellett Andrew Sarauer is négy-négy találatnál.

JÉGKORONG, EBEL
ALAPSZAKASZ
TELEMACH OLIMPIJA LJUBLJANA (szlovén)–SAPA FEHÉRVÁR AV19 5–2 (2–1, 0–1, 3–0)
Ljubljana, 996
néző. Vezette: Falkner, Veit, Kalb, Widmann
LJUBLJANA: KUHN – MacAulay, Laplante, Ulmer, Blackwater, Morency – Erman, Dervaric, VERLIC 2 (1), MUSIC (2), HEBAR 1 (2) – Grahut, Groznik, OGRAJENSEK 1 (1), Pesut 1 (1), Koblar (2) – Cepon, Pesjak, Hocevar, Ropret. Edző: Ivo Jan
FEHÉRVÁR: Bálizs – Kiss D., Sertich 1, Mihály Á. (1), Sarauer (1), Yellow Horn 1 – Pozsgai, Szirányi B., Banham (1), Naglich, Benk – Orbán (1), Hetényi P., Magosi, Sikorcin, Kovács Cs. – Reiter, Sárpátki, Nemes, Kocsis. Edző: Marty Raymond
Gólok. 1:34: Pesut (Ograjensek, Koblar, 1–0). 12:45: Yellow Horn (Mihály Á., Orbán, 1–1). 16:38: Verlic (Music, Hebar, 2–1). 30:13: Sertich (Sarauer, Banham – emberelőny, 2–2). 40:51: Verlic (Music, Hebar, 3–2). 52:17: Ograjensek (Koblar, 4–2). 57:26: Hebar (Pesut, Verlic, 5–2)
Marty Raymond:
– Sajnos nem úgy játszunk, ahogy az első tíz fordulóban. A kapusteljesítményünk a legjobb esetben is átlagos, a bekkjeink nem elég figyelmesek, a sztárjaink pedig nagyon kényelmesen játszanak. De engem nem érdekel, hogy valaki elsőéves fiatal-e, vagy hároméves szerződéssel gondolja úgy, biztos a helye a csapatban: ha nem elég jó, nem játszik.
További eredmények: Linz–Vienna Capitals 4–2 (1–0, 2–0, 1–2), Graz–Salzburg 1–2 (0–2, 1–0, 0–0)
Innsbruck–Villach 2–6 (1–2, 1–2, 0–2)

1. Salzburg 23 15 2 2 4 91–56 +35 36
2. Bozen 21 13 5 3 78–63 +15 31
3. Linz 23 12 2 1 8 71–62 +9 29
4. Vienna Capitals 23 12 2 9 75–54 +21 28
5. Villach 23 12 2 9 89–70 +19 28
6. Znojmo 21 10 1 5 5 72–61 +11 27
7. Graz 23 10 2 3 8 64–62 +2 27