Jégkorong, EBEL: a Volán visszavágott a Linznek

2013.10.11. 21:42
Bálizs Bence kapott két gólt, de ez is belefért (Fotó: Czerkl Gábor)
Az EBEL alapszakaszában a Sapa Fehérvár AV19 jégkorongcsapata hazai pályán 4–2-es győzelmet aratott a BW Linz ellen, ezzel visszavágott az osztrákoknak az öt nappal ezelőtt elszenvedett háromgólos vereségért. A Volán játékosai emberelőnyből és büntetőből is betaláltak, majd az üres kaput is bevették.

A találkozó a linziek számára indult jobban, hiszen Brian Lebler – aki október 6-án is beköszönt – révén az első harmad feléhez érve megszerezték a vezetést, 0–1. A fehérváriak azonban nem törtek meg, és négy perccel később már az egyenlítő gólnak örülhettek, miután Magosi Bálint vette be a vendégek kapuját, 1–1. Az első játékrészben több, említésre méltó esemény már nem történt.

A második harmadban sokáig csak a kiállításokat lehett feljegyezni a jegyzőkönyvbe, a 36. percben azonban büntetőhöz jutott a Volán, Sikorcin Ladislav pedig nem hibázott, a rávezetés után előnyhöz juttatta a magyar csapatot, 2–1.

A harmadik játékrész elején az „öltözőben maradtak” a Linz játékosai, amelyet a hazaiak könyörtelenül kihasználtak. Brian Leblert küldték ki két percre a bírók, Colton Yellow Hornnak pedig ennyi elegendőnek bizonyult, hogy megduplázza a fehérviak előnyét, 3–1.

Az osztrákok azonban nem adták olcsón a bőrüket és a 47. percben Matthias Iberer találatával felzárkóztak egy gólra, lefaragni viszont nem tudták a hátrányukat, pedig ennek érdekében az utolsó fél percre még a kapusukat is lehozták.

Ez ugyanakkor megbosszulta magát, mert 13 másodperccel a vége előtt Magosi Bálint vette be az őrizetlenül hagyott linzi kaput, 4–2.

A Volán 2012 decembere – és két meccs – óta először győzte a Linzet, amely egy helyet visszaesett a tabellán, így jelenleg a második helyen áll.

A 4–2 egyébként népszerű eredmény volt a játéknapon: a hat találkozóból négy is ilyen különbséggel ért véget.

JÉGKORONG, EBEL, ALAPSZAKASZ
11. FORDULÓ
SAPA FEHÉRVÁR AV19–
LIWEST BLACK WINGS LINZ (osztrák) 4–2
(1–1, 1–0, 2–1)
Székesfehérvár, 3127 néző. Vezette: Podlesnik (osztrák), Warschaw (amerikai), Nagy A. (magyar), Widmann (osztrák).
SAPA FEHÉRVÁR:
BÁLIZS – Gawryletz (1), Hetényi P., Mihály Á., Yellow Horn 1 (1), BENK (2) – JACKMAN, Orbán, Sarauer, Naglich, Banham – Szirányi B. (1), Tokaji, MAGOSI 2, SIKORCIN 1, KOVÁCS CS. – Kiss D., Varga A., Kocsis, Nemes (1), Tóth G. Edző: Marty Raymond
LINZ:
OUZAS – Murphy, R. Lukas, LEBLER 1, Moran (1), Ulmer (1) –MacDonald, Hedlund, Kozek, HISEY, M. Iberer 1 – Dorion, Mitterdorfer, Baumgartner, Oberkofler, Spannring – Mayr, Fechtig, Macierzynski, P. Lukas, Scholz. Edző: Rob Daum
Gólok. 10:07:
Lebler (Ulmer, Moran, 0–1). 14:14: Magosi (Benk, Nemes, 1–1). 35:28: Sikorcin (büntető, 2–1). 42:07: Yellow Horn (Szirányi B., Gawryletz – emberelőny, 3–1). 46:17: M. Iberer (emberhátrány, 3–2). 59:48: Magosi (Benk, Yellow Horn – üres kapu, 4–2).