Jégkorong EBEL: a Volán otthon is kikapott az utolsótól

2013.11.21. 21:48
Először szerzett idegenben pontot ebben a szezonban a Ljubljana (Fotó: Mirkó István)
Az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) csütörtöki játéknapján az Sapa Fehérvár AV 19 hazai pályán hosszabbításban 3–2-re kikapott a sereghajtó Olimpija Ljubljanától. A fehérváriak 0–2-ről még felálltak ugyan, de a végére elfáradtak. A szlovén csapat először szerzett idegenben pontot a szezonban.

Túlzás lenne állítani, hogy a két, a szezont legjobb formában kezdő csapat találkozott Fehérváron, hiszen a Volán a 10., a szlovén csapat pedig az utolsó, 12. helyen várta az összecsapást. A Ljubljana eddig mindössze három sikert aratott, de az előző körben hazai pályán épp a Volán 5–2-es kiütése volt ebből az egyik.

Az eddig idegenben még csak pontot sem szerző Ljubljana a 11. perc legvégén megszerezte a vezetést: egy megnyert buli után Kenneth Macauley elé csúszott a korong, ő pedig távolról óriási gólt vágott a léc alá (0–1).

Nem sokkal később pedig már megduplázta saját és csapata góljai számát, ismét Jeff Ulmer volt az előkészítő, és ezúttal is egy távoli lökettel volt eredményes, a korong a kapu bal oldalában kötött ki (0–2).

A játékrész hajrájában Magosi Bálintot végleg kiállították, miután rövid idő alatt másodszor is ökölcsatába bonyolódott, így nélküle volt kénytelen folytatni a Volán.

A második harmad 12. percében aztán csak szépített a fehérvári együttes, bár Jerry Kuhn két lövést is hárított még, Adam Naglich kiszorított helyzetből már nem hibázott (1–2).

A játékrészben még két-két kiállítást jegyezhettünk fel, újabb gólt azonban nem, így vendégvezetéssel indult a harmadik húsz perc, de ez az állapot sokáig már nem tartott. Damjan Dervaric újabb büntetése után emberfórból ismét Naglich volt eredményes a 44. minutumban – Frank Banham pedig a második asszisztját is elkönyvelhette (2–2).

Hat perccel a vége előtt Ziga Grahut lövésével tehetett volna óriási lépést a siker felé a szlovén együttes, de Rajna Miklós sokadig nagy bravúrját is bemutatta. A hajrá sem úgy alakult, ahogyan az a mérkőzés előtt várható volt, támadott az Olimpija, de újabb gólt a rendes játékidőben már egyik csapat sem szerzett.

Jöhetett a hosszabbítás, és amikor már úgy tűnt, hogy, szétlövéssel dől el az összecsapás, jött Miha Verlic, és megszerezte a győztes gólt (2–3).

Ezzel a szlovén együttes tíz hónap után először nyert idegenben, a Volán pedig a Znojmo legyőzése után sorozatban ötödször kapott ki.

JÉGKORONG EBEL
SAPA FEHÉRVÁR AV 19–HDD TELEMACH OLIMPIJA LJUBLJANA (szlovén) 2–3 (0–2, 1–0, 1–0, 0–1) – hosszabbítás után
Székesfehérvár, 2800 néző. Vezette: Sporer (osztrák), Zrnic (szlovén), Hofstätter (osztrák), Rakovic (szlovén)
VOLÁN: Rajna – Sertich, Jackman, Mihály Á., Sarauer, Yellow Horn – Tokaji, Szirányi B., Magosi, Sikorcin, Kovács Cs. – Pozsgai, Varga A., BANHAM, NAGLICH, Benk – Hetényi P., Sárpátki, Kocsis, Tóth G.
LJUBLJANA: KUHN – MACAULAY, Laplante, Morency, Blackwater, ULMER – Ross, Erman, Hebar, Music, Verlic – Grahut, Dervaric, Ograjensek, Pesut, Koblar – Cvetek, Groznik, Ropret, M. Hocevar, Pesjak
Gólok. 10:59: Macaulay (Ulmer, 0–1). 13:30: Macaulay (Ulmer, 0–2). 31:27: Naglich (Yellow Horn, Banham – emberelőny, 1–2). 43:56: Naglich (Banham, Sarauer – ee., 2–2). 64:35: Verlic (Ross, Music, 2–3)
Fegyelmi büntetések: végleges (Magosi), ill. –
Marty Raymond, a Fehérvár edzője:
– Az a legnagyobb problémánk, hogy öt az öt ellen nem lövünk gólt, ez legutóbb a Graz ellen sikerült. Egész egyszerűen nem mennek most jól a dolgok, de azért némi pozitívumot jelentett, hogy visszajöttünk kétgólos hátrányból, és nem adtuk fel. Sajnos azok az apró hibák, amelyeket rendszeresen elkövetünk, összeadódnak, és ez vezetett a mai vereségünkhöz. Nagyobb fegyelemre és erőfeszítésre lesz szükség, keményebben kell dolgozni, hogy vasárnap pontokat tudjunk szerezni.
Ivo Jan, a Ljubljana edzője: – Jól kezdtük a mérkőzést, mi voltunk a jobbik csapat az első harmadban, persze ebben segítettek az emberelőnyök is. A folytatásban idegesen játszottunk, sok hátrányt szedtünk össze, a Fehérvár jó csapat, és ezt ki is tudta használni. Kiegyenlítettek, de örülök annak, hogy nem borult fel a haditervünk, és a végén úgy érzem, megérdemelten nyertünk.