EBEL: a Volán öt mp-cel a vége előtt döntött Bécsben!

2015.02.20. 21:30
A fehérváriak hátrányban sem adták fel, és a végén fordítottak (Fotó: Mirkó István, NS-archív)
Az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) felső házi rájátszásának 5. fordulójában a Fehérvár AV 19 Kovács Csaba öt másodperccel a vége előtt szerzett góljával 3–2-re nyert a Vienna Capitals otthonában.

Jól kezdtek a fehérváriak, bár az erőfeszítések egészen a 18. percig nem jártak eredménnyel. Akkor viszont jött Frank Banham, és előnyhöz juttatta Volánt (0–1). A liga hivatalos honlapjának statisztikái szerint a magyar csapat az első húsz perc során 15-ször tesztelte David Kickertet, míg a bécsiek csupán hatszor veszélyeztették Rajna Miklós kapuját.

Ezek a számok jelentősen a második harmadban sem változtak, hiába volt azonban ismét nagy a fehérváriak fölénye (8–15), fordítottak az osztrák fővárosiak. A 25. percben Dustin Sylvester, a 31.-ben pedig Brett Carson volt eredményes, így a harmadik játékrészre 2–1-es hazai előnnyel érkeztek a felek.

Az 53. percben aztán megtört a hosszú vendég gólcsend, Kóger Dániel második asszisztjából Andrew Sarauer egyenlített (2–2). Sőt! A 60. percben jött az újabb fordulat, öt másodperccel a vége előtt Kovács Csaba is gólt szerzett, így a Volán végül 3–2-re megnyerte a mérkőzést.

JÉGKORONG, EBEL
FELSŐHÁZI RÁJÁTSZÁS, 5. FORDULÓ
UPC VIENNA CAPITALS (osztrák)–FEHÉRVÁR AV 19 2
–3 (0–1, 2–0, 0–2)
Bécs, 3550 néző. Vezette: Kincses, Warschaw, Johnston (mindkettő amerikai), Nagy A.
VIENNA: Kickert – Fraser (1), Carson 1m Foucault, MacArthur, Ferland – F. Iberer, P. Lakos, Nödl, Watkins, Rotter (1) – Klimbacher, Peter (1), Sylvester 1, Schiechl (1), Magowan – Bauer, Hartl, Puschnik, Bois, Fischer. Edző: Tom Pokel
VOLÁN: Rajna – Wehrs (1), Szirányi B., Banham 1, Sarauer 1, Kóger D. (2) – Ejdepalm, Varga A., Sárpátki, Bartalis (1), Kovács Cs. 1 – Orbán (1), Reiter A., Benk, Sikorcin (1), Magosi B. – Hetényi P., Németh A., Erdély, Vincze P. Edző: Rob Pallin
Gólok. 17:43: Banham (Kóger D., Wehrs, 0–1). 24:35: Sylvester (Schiechl, Peter, 1–1). 30:32: Carson (Rotter, Fraser, 2–1). 52:14: Sarauer (Kóger D., Sikorcin, 2–2). 59:55: Kovács Cs. (Bartalis, Orbán, 2–3)