Jégkorong, EBEL: a Volán öt góljával negyedszer is nyert

2014.01.26. 19:33
A fehérvári hokisok ismét ünnepelhettek (Fotó: Szabó Miklós)
Újabb győzelmet zsebelt be a Sapa Fehérvár AV19 az osztrák élvonalbeli jégkorongbajnokság (EBEL) középszakaszában: az Innsbruckot verte meg 5–0-ra, így továbbra is hibátlan az alsóházban.

Az első három alsóházi meccsét megnyerő fehérvári csapat az első harmad vége felé került előnybe, amikor Andrew Sarauer volt eredményes emberelőnyben.

A második játékrészben aztán beindult a Volán-henger, és a hazaiak eldöntötték az összecsapást.

Tokaji Viktor rögtön a szünet után megduplázta a fehérváriak előnyét, majd öt perccel később a kanadai Colton Yellow Horn szerezte meg a harmadik hazai találatot.

Ezután Adam Naglich kihasználta az emberelőnyt, így már négy góllal vezetett a magyar csapat, majd kevesebb mint egy perccel később Kovács Csaba beállította az 5–0-s végeredményt.

A Volán így továbbra is megállíthatatlan az alsóházi küzdelmek során, hibátlanul vezeti a tabellát.

Helyreállt a Volán önbizalma, de a csatár figyelmeztet

JÉGKORONG, EBEL
KÖZÉPSZAKASZ, 4. FORDULÓ
ALSÓHÁZ

SAPA FEHÉRVÁR AV 19–TWK INNSBRUCK (osztrák) 5–0 (1–0, 4–0, 0–0)
Székesfehérvár, 3391
néző. Vezette: Erd, Kaspar (mindkettő osztrák), Nagy A., Soós
FEHÉRVÁR:
HETÉNYI Z. – JACKMAN, SERTICH (1) 1 – Magosi, NAGLICH 1 (1), YELLOW HORN 1 (1), Szirányi B., TOKAJI 1 – Benk, McGregor (1), KOVÁCS CS. 1 (1), Orbán, Varga A. – Mihály Á., SARAUER 1, Banham (1), Hetényi P., Pozsgai – Németh A., Nemes, Tóth G. Edző: Marty Raymond
INNSBRUCK: Munro (Machreich) – Malik, Pedevilla – T. Donati , J. Donati, Salazar, Pittl, Sims – Höller, Jurik, Ulmer, Schwitzer, Stern – Hörtnagl, Schennach, Mössmer, Echtler, Steiner, Lindner. Edző: Daniel Naud
Gólok. 16:30: Sarauer (Sertich, Yellow Horn – emberelőny, 1–0). 20:21: Tokaji (Kovács Cs., McGregor, 2–0). 26:14: Yellow Horn (Naglich, 3–0). 32:31: Naglich (Banham, Sertich – ee., 4–0). 33:18: Kovács Cs. (5–0)