Jégkorong, EBEL: a Volán a hajrában vérzett el Bécsben

2013.12.26. 19:44
A Volán nagy küzdelemben maradt alul a Vienna vendégeként (Fotó: Mirkó István, archív)
Az EBEL alapszakaszának 36. fordulójában a Sapa Fehérvár AV19 jégkorongcsapata a hajrában kapott gól után 2–1-es vereséget szenvedett a Vienna Capitals vendégeként, így sorozatban hetedszer kapott ki Bécsben.

A helyzetekben nem dúskáló mérkőzés első harmada a magyar együttes számára alakult jobban, hiszen 1–0-s előnnyel vonulhatott pihenőre. A 10. percben Sikorcin Ladislav emelte a korongot Matthew Zaba válla fölött a kapuba (0–1). A játékrészben több említésre méltó mozzanat nem történt, tapogatózó játék folyt a jégen, ebből húsz perc után a Volán jött ki jobban.

A második harmad elején azonban a fehérvári játékosok „bent maradtak az öltözőben”, amit könyörtelenül kihasználtak az élmezőnyben állomásozó bécsiek. Hetven másodperc telt el a játékrészből, amikor Francois Fortier helyezett a felső sarokba (1–1). A folytatásban a két csapat megközelítőleg azonos számú helyzetet dolgozott ki, nagyobbakat azonban a hazaiak, de góllá sokáig nem érett a kisebb mezőnyfölényük.

A harmadik harmadban a Sapa Fehérvárnak megvolt a lehetősége, hogy eldöntse a meccset, hiszen egy ízben kettős emberelőnyben is játszhatott, a vezetés újbóli megszerzése azonban nem akart összejönni – ez pedig megbosszulta magát, miután bő két perccel a vége előtt Jonathan Ferland a bécsiek javára billentette a mérleg nyelvét (2–1). A hajrában a Volán lehozta Hetényi Zoltánt, de a gólszerzés hat az öt ellen sem sikerült, így sorozatban hetedszer maradt alul a Vienna Capitals otthonában, amely hazai pályán az egymás utáni ötödik találkozóját nyerte meg.

EBEL
36. FORDULÓ
Vienna Capitals–Sapa Fehérvár AV19 2–1 (0–1, 1–0, 1–0)
Bécs, 4900
néző. V: Siegel (osztrák), Warshaw (kanadai), Hütter, Loicht (mindkettő osztrák)
VIENNA: ZABA – P. Lakos, Fraser, FERLAND 1, Oullette, Olsson – Schlacher, Veideman, FORTIER 1, Gratton, Rotter – A. Lakos, Klimbacher, Keller, Schiechl, Sylvester – Seidl, Peter, Fischer, Wukovits, Hartl. Edző: Tommy Samuelsson
SAPA FEHÉRVÁR: HETÉNYI Z. – Orbán, Sertich, Banham, Sarauer, Benk – Jackman, Hetényi P., Mihály Á., Naglich, Magosi B. – Tokaji, Szirányi B., TÓTH G., SIKORCIN 1, Kovács Cs. – Kiss D., Vincze P., Nemes. Edző: Marty Raymond
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Marty Raymond: – Keményen küzdöttünk a győzelemért, de a támadások befejezése miatt nem tudtuk megszerezni. Sokat tettünk azért, hogy egy egy maradjon az eredmény, főleg Hetényi Zoltánt kell kiemelnem, aki nagyon jól védett. A védekezéssel elégedett is vagyok, a támadással viszont nem, mert egy lőtt góllal nem lehetett esélyünk a győzelemre.