Jégkorong, EBEL: a Linz újra lenullázta a Volánt

2015.02.24. 21:25
A Volán ismét alulmaradt a linziekkel szemben (Fotó: Mirkó István, archív)
A Fehérvár AV 19 jégkorongcsapata rövid időn belül másodszor is ütött gól nélkül kapott ki a Linztől. Az osztrák csapat az EBEL felsőházi rájátszásának 7. fordulójában 2–0-ra nyert hazai pályán a Volán ellen.

A Volán jó formában, a Vienna Capitals elleni kettős győzelem után utazhatott Linzbe, a Black Wings azonban legutóbb simán, 3–0-ra nyert Székesfehérváron. Michael Ouzas akkor mindent védett, a kanadai-horvát kapussal pedig most sem bírt a Volán.

Ezzel együtt szoros mérkőzést játszott a két csapat, az első két harmadban nem született gól. A fehérváriak a 43. percben kerültek először emberhátrányba – Sárpátki Tamás Róbertet állították ki –, a Linz pedig ezt egyből, pontosabban 55 másodperc elteltével kihasználta Andrew Kozek góljával. 1–0

Az utolsó negyedórában még négy Volán-játékost küldtek ki a bírók, ami nem könnyítette meg a vendégek helyzetét. Nem is sikerült egyenlíteni, helyette másfél perccel a vége előtt egy újabb emberelőnyös góllal a Linz eldöntötte a találkozót. 2–0

JÉGKORONG, EBEL
FELSŐHÁZ, 7. FORDULÓ
BLACK WINGS LINZ (osztrák)–FEHÉRVÁR AV19 2–0 (0–0, 0–0, 2–0)
Linz, 3650
néző. Vezette: Kincses, Nikolic (osztrák), Hofstätter (osztrák), Soós D.
LINZ: Ouzas – Murphy, MacDonald (1), Ulmer (1), Moran, Lebler 1 – Dorion, Piche (1), Ouellette, Hisey, Kozek 1 – Mitterdorfer, Fechtig, Iberer, Lukas, Spannring – Mayrhauser, Kirchschläger, Pirmann, Gaffal, Macierzynski. Edző: Rob Daum
VOLÁN: Rajna – Orbán, Tokaji, Magosi B., Sikorcin, Benk – Ejdepalm, Varga A., Sárpátki, Bartalis, Kovács Cs. – Wehrs, Szirányi B., Vincze P., Sarauer, Kóger D. – Reiter A., Hetényi P., Erdély, Nemes, Németh A. Edző: Rob Pallin
Gólok. 43:11: Kozek (MacDonald, emberelőny, 1–0). 58:25: Lebler (Piche, Ulmer – ee., 2–0)
További eredmények. Felsőház: Znojmo (cseh)–Vienna (osztrák) 2–1 – szétlövéssel, Salzburg (osztrák)–Villach (osztrák) 4–3. Alsóház: Innsbruck (osztrák)–Dornbirn (osztrák) 4–3, Klagenfurt (osztrák)–Ljubljana (szlovén) 5–0, Bozen (olasz)–Graz (osztrák) 4–5 – szétlövéssel
Rob Pallin, a Fehérvár edzője:
– Nagyon jól védekezett a Linz, kevés lehetőséget hagyott nekünk, Ouzas kapus pedig megint lehúzta a rolót. Akadt néhány játékvezetői döntés, amellyel nem értettem egyet, a végén például volt két olyan ítélet ellenünk, amelyek jelentősen befolyásolták a találkozó kimenetelét. Itt már nincsenek könnyű mérkőzések, apróságokon múlik egy-egy meccs – ez is ilyen volt, és a következő is ilyen lesz a Znojmo ellen.