Jégkorong EBEL: vereséggel zárta az alapszakaszt a Volán

2014.01.12. 20:07
Elhasalt a Fehérvár a Linz ellen, a tizedik helyen zárta az alapszakaszt (Fotó: Szabó Miklós)
A jégkorong EBEL alapszakaszának utolsó fordulójában a Sapa Fehérvár AV19 odahaza 4–1-re kikapott a Linztől, így a tizedik helyen zárt.

A Fehérvár a tizedik helyről várta az utolsó alapszakaszmeccset, s kedvező esetben akár a nyolcadik pozícióba is felkapaszkodhatott volna.

Jól kezdett hazai jégen a Fehérvár, a Linz lassan vette fel a tempót, s a harmadik percben Andrew Kozeket ki is küldték két percre. Ennek ellenére a 8. percben mégis a tabellán második helyen tanyázó Black Wings került előnybe Jeff Ulmer góljával. Hetvenöt másodperccel később megint zörrent Hetényi Zoltán hálója, ekkor Patrick Leahy volt eredményes kontrából. 0–2

A második harmadot remekül kezdte a SAPA: a 23. percben Benk András remek átadásából Szirányi Bence talált be, de a folytatásban további gólok helyett csak kiállításokat jegyezhettünk fel – a fehérváriak részéről kettőt, a vendégeknél egyet –, így az utolsó játékrészre maradt még izgalom. 1–2

Egy-egy kétperces büntetéssel indult a harmadik harmad, de a Fehérvárral ellentétben a Linz kihasználta a fórt, s Rob Hisey góljával 3–1-re elhúzott. Sőt, a végén már lehozott kapussal próbálkozó Fehérvár újabb gólt kapott, így a vége 1–4 lett.

A Linz a második helyen zárta az alapszakaszt, míg a Fehérvárnak maradt a tizedik pozíció.

Mihály: Érthetetlen, miért maradnak ki az üres kapus helyzetek

JÉGKORONG EBEL
ALAPSZAKASZ
SAPA FEHÉRVÁR AV 19–LIWEST BLACK WINGS LINZ (osztrák) 1–4 (0–2, 1–0, 0–2)
Székesfehérvár, 3074
néző. Vezette: Kaspar, Smetana, Loicht, Widmann (mind osztrák)
FEHÉRVÁR: Hetényi Z. – Sertich, Varga A., Banham, Sarauer, Naglich – Szirányi B. 1, Tokaji, Mihály Á., McGregor, Mihály Á. – Jackman, Orbán, Benk (1), Magosi B., Kovács Cs. – Hetényi P., Pozsgai, Németh A., Nemes, Tóth G.
LINZ: OUZAS – Murphy (1), R. Lukas, Baumgartner, Moran (1), ULMER 1 – Hedlund, Mayr, Kozek (1), HISEY 1 (1), Leahy 1 – Dorion, Mitterdorfer, M. Iberer, Oberkofler 1, Spannring (1) – Fechtig, Müller – Macierzynski, P. Lukas (1), Franz
Gólok. 7:22: Ulmer (Murphy, Moran, 0–1). 8:37: Leahy (Hisey, 0–2). 22:03: Szirányi B. (Benk, 1–2). 49:25: Hisey (P. Lukas, Kozek – emberelőny, 1–3). 59:12: Oberkofler (Spannring – üres kapu, 1–4)
Marty Raymond, a Fehérvár edzője: – Nem kezdtünk rosszul, de összességében nem tetszett az első harmad teljesítménye. Aztán a második játékrészben már nem lehetett panasz a játékunkra, ám az ellenfél kapusa kiváló napot fogott ki, és az egész csapatuk nagyon jól védekezett. Ez a Linz egyik nagy erőssége, ha megszerzik a vezetést, akkor nyomás alá helyezik az ellenfelet, és általában meg is nyerik a mérkőzésüket – most is.
Rob Daum, a Linz edzője: – Szorosabb mérkőzés volt annál, amit az eredmény mutat. Ha a Fehérvár élt volna a lehetőségeivel, akár fordított is lehetett volna a vége. Lényeges volt, hogy korán megszereztük a vezetést, erre tudtunk azután a későbbiekben építeni. Jól sáfárkodtunk az emberelőnyökkel, és az emberhátrányban is jól teljesítettünk. Ez pedig egy idegenbeli mérkőzésen mindig kiemelten fontos.