Jégkorong, EBEL: a Fehérvár otthon kapott ki a Capitalstól

2014.10.03. 21:31
Brandon Marino (13) góljával rövid ideig vezetett a Volán, de aztán jöttek a sárga-feketék (Fotó: Mirkó István)
A Fehérvár AV 19 hazai jégen 3–2-re kikapott a Vienna Capitals legénységétől az osztrák élvonalbeli jégkorong-bajnokság (EBEL) 7. fordulójának péntek esti mérkőzésén.

Rosszul kezdődött a mérkőzés a fehérváriak szemszögéből, hiszen az 5. percben Jonathan Ferland megpattanó lövéssel megszerezte a vezetést a bécsieknek (0–1). Az első harmadban a Volánnak kétszer is adódott emberelőnyös lehetősége, de nem jött össze az egyenlítés.

A második periódusban is veszni hagyott két kétperces előnyt a hazai csapat – igaz, előbb egy hátrányt ki kellett védekeznie –, de aztán egyenlő létszám mellett megszületett a várva várt gól: Hetényi Péter lövésébe Frank Banham kotort bele a kapu előtt, Matthew Zaba nem védhetett (1–1). Egy újabb kivédekezett emberhátrány adhatott plusz lelki töltést a fehérváriaknak a folytatásra.

S a harmadik harmad úgy is indult, hogy megszülethet a meglepetés: egy már-már elúszó újabb emberfóros helyzet végén Andrew Sarauer lövése még elakadt a kapusban, de Brandon Marino éles szögből a hálóba vágta a pakkot (2–1). Másfél percen belül egy szép adogatás végén Dustin Sylvester egyenlített – ugyancsak létszámfölényes helyzetből (2–2).

Ladislav Sikorcin, majd Tokaji Viktor kétperces kiállítása nehezítette a fáradó fehérváriak dolgát, és a második fórt Jonathan Ferland közelről ki is használta (2–3). A hazai csapat próbált egyenlíteni, de Zaba kapus immár mattolhatatlan volt.

A bécsiek 2011 novembere óta először nyertek Fehérváron – ötös itteni nyeretlenségi sorozatnak vetettek véget péntek este. A fehérváriak sorozatban a harmadik vereségüket szenvedték el az EBEL-ben.

A játéknap meglepetését a cseh Znojmo szolgáltatta, amely idegenben 5–4-re legyőzte az eddig hibátlan Salzburgot.

EBEL, ALAPSZAKASZ
7. forduló

FEHÉRVÁR AV19–UPC VIENNA CAPITALS (osztrák) 2–3 (0–1, 1–0, 1–2)
Székesfehérvár, 3021
néző. Vezette: Hofer, Warschaw, Johnston, Kaspar (mind osztrák)
FEHÉRVÁR: RAJNA – Orbán, Kiss D., Magosi B., SIKORCIN, Kovács Cs. – Ejdepalm (1), Wehrs, MARINO 1, Sarauer, LOVECCHIO (1) – Tokaji, Hetényi P. (1), Banham 1, Erdély, Benk – Reiter, Németh A., Nemes, Kocsis. Edző: Rob Pallin
VIENNA: ZABA – Iberer (1), Carson, Foucault, Watkins, Jessiman – Fraser (1), PETER (2), Puschnik, MACARTHUR (2), FERLAND 2 – Klimbacher, Schlacher – Fischer, Schiechl, Rotter – Lakos, Bauer, Sylvester 1, Hartl. Edző: Tom Pokel
Gólok. 4:36: Ferland (Iberer, MacArthur, 0–1). 35:24: Banham (Hetényi P., 1–1). 44:28: Marino (Ejdepalm, LoVecchio – emberelőny, 2–1). 45:45: Sylvester (MacArthur, Peter – ee., 2–2). 55:32: Ferland (Fraser, Peter – ee., 2–3)
Kiállítások: 10, ill. 10 perc + 10 perc fegyelmi (Patrick)
Rob Pallin: – Felálltunk egy borzalmas, 7–0-s kudarc után, és remekül játszottunk. Öt alapemberünk hiányzott, de nem akarom erre fogni a vereséget. Megérdemeltünk volna legalább egy, de inkább több pontot. Az utolsó kiállítással, amiből a gólt kaptuk, egyáltalán nem értek egyet: rengeteg ilyen szituáció van, ráadásul a kapusunkat is akadályozták, de ez van. Remekül helytállt a fiatalokkal kiegészített csapatom egy erős és sokkal nagyobb költségvetésű együttes ellen.
Tom Pokel: – Az Alba Volán volt a jobb csapat: jobban akart, jobban játszott, mi a harmadik harmadban hokiztunk tíz-tizenöt percet... Egyáltalán nem vagyok megelégedve, nem érdemeltünk győzelmet – volt egy pont, amikor már azt mondtam magamnak, akár egy ponttal is kiegyeznék. Mindenesetre amiért jöttünk, azt megszereztük.