Jégkorong EBEL: a Fehérvár 4–0-ra vezetett, 4–5 a vége

2016.02.16. 22:02
Ez megint nem a Volán napja volt. Pedig úgy indult… (Fotó: Koncz György, archív)
A Fehérvár AV19 jégkorongcsapata már 4–0-ra vezetett a Klagenfurt ellen az EBEL középszakaszában, hogy aztán a KAC zsinórban öt gólt üssön, és 5–4-re megnyerje a mérkőzést. Győzelmével a Klagenfurt biztosította helyét a rájátszásban.

A Fehérvár számára már tét nélküli volt a keddi összecsapás – az már korábban eldőlt, hogy a magyar csapat nem juthat be a rájátszásba –, de ez nem látszott meg túlzottan a Volánon, sőt! A lázas betegsége miatt a meccset kihagyó Rajna Miklós nélkül játszó Fehérvár már a 8. percben megszerezte a vezetést a fórból betaláló Sikorcin Ladislav révén, majd jött (szintén emberelőnyből) Chris Bodo, sőt a harmad végén Sikorcin duplázott, így az első játékrész 3–0-s hazai vezetéssel zárult!

A háromból hamarosan négy lett, mert a második harmadot is góllal nyitotta a Volán, Frank Banham vette be a Klagenfurt kapuját. Ez szinte túl szép volt, és nem is maradt így: a második harmadban sok fórt kapó és ezeket kihasználó KAC magára talált, aztán teljesen átvette az irányítást: 4–1, 4–2, 4–3, 4–4, a második harmadban négygólos Fehérvár-előny olvadt el!

Sajnos annyira elolvadt, hogy a harmadik harmad elején már a KAC vezetett. A Volán emberfórban volt, de korongot veszített, Ganahl kilépett, előkészített Hundertpfundnak, aki előbb bedobott egy cselt, aztán 4–5-re változtatta az eredményt... Ez lett a vége is, a Volán négygólos vezetésről bukta el a meccset, a Klagenfurt pedig biztosította helyét a rájátszásban.

JÉGKORONG EBEL
KÖZÉPSZAKASZ, ALSÓHÁZ, 8. FORDULÓ
FEHÉRVÁR AV19–KLAGENFURT 4–5 (3–0, 1–4, 0–1)
G:
Sikorcin (1–0, 7:51 – ee.), Bodo (2–0, 18:39 – ee.), Sikorcin (3–0, 19:48), Banham (4–0, 20:22), Lundmark (4–1, 30:12 – ee.), M. Geier (4–2, 35:05 – ee.), S. Geier (4–3, 37:54), Desantis (4–4, 39:51 – ee.), Hundertpfund (4–5, 42:37 – eh.)