Jégkorong, EBEL: a Fehérvár 0–2-ről nyert a Villach ellen

2015.10.24. 19:56
Hazai jégen 0–2-ről fordított a Fehérvár (Fotó:Földi D. Attila)<br />
A Fehérvár AV 19 kétgólos hátrányból 5–3-ra nyert a Villach ellen odahaza a jégkorong EBEL tizenötödik fordulójában.

Pocsékul kezdett a Volán hazai jégen: a kilencedik percben 2–0-ra vezetett a Villach, de a hazaiak nem sokkal a harmad vége előtt szépítettek Kevin Wehrs révén.

Aztán a második játékrész hatodik percében a húszéves Vincze Péter egyenlített (2–2), a 35. percben pedig némi videózás után a játékvezetők megadták Kovács Csaba találatát, ezzel először vezetett a Fehérvár. Sőt nyolcvan másodperccel később Kóger Dániel góljával 4–2-re el is húzott.

A harmadik harmadban Kovács Csaba megint eredményes volt (5–2), így a vendégek emberelőnyös gólja két másodperccel a játékidő vége előtt csak a szépítésre volt elég. A Fehérvár három vereség után nyert ismét az EBEL-ben. 5–3

JÉGKORONG, EBEL
15. FORDULÓ

FEHÉRVÁR AV 19–VILLACH (osztrák) 5–3 (1–2, 3–0, 1–1)
Székesfehérvár, 3043 néző. V: Nikolic (osztrák), Trilar (szlovén), Verworner (osztrák), Nagy A.
FEHÉRVÁR: Rajna – Brocklehurst, Szirányi B. – Banham (2), Sarauer, Kóger 1 (1); Martinelli, Wehrs 1 (1) – Sárpátki, Francis, Connolly; Orbán A. (2), Varga A. – Kinasewich (1), Sikorcin, Kovács Cs. 2; Nagy G. (1), Benk, Vincze P. 1, Timotej Sille. Edző: Rob Pallin
VILLACH: Lamoureux – Schlacher (1), Brunner – B. Petrik (1), Schofield 1, Platzer; Kreuter, Bacher – Nageler (1), Hunter, Verlic; McKiernan (1), Kelly – Santorelli (1), Johner 1, Z. Pance (1); Alagic 1, Leiler. Edző: Hannu Järvenpää
Rob Pallin: – Az első tíz percben szív nélkül játszottunk, a másodikban viszont hatalmas szívvel! Ez nagy győzelem, mert nem mennek jól a dolgaink, és a második szünetben azt is tudhattuk, hogy a Villach nem fogja feladni. Semmilyen folytonosság nem volt eddig a játékunkban a sérülések miatt, pedig a srácok, Kóger Dani és Kovács Csabi is keményen dolgoztam, csak most végre eredménye is van.
Hannu Järvenpää: – A mérkőzés nagyobb részében jól hokiztunk, a második harmadban azonban egyértelműen a hazaiak voltak a jobbak, keményebben és határozottabban játszottak. Sajnos mi kihagytuk a gólhelyzeteinket a hajrában is, így pont nélkül utazunk haza.