Jégkorong EBEL: a Fehérvár 0–1-ről fordított otthon

2015.11.01. 19:55
A Volán hátrányból 2–1-re nyert az Innsbruck ellen (Fotó: Koncz György)
Az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) vasárnapi játéknapján a Fehérvár AV19 hazai környezetben hátrányból 2–1-re legyőzte az Innsbruckot.

A Fehérvár egy nappal azután, hogy hosszabbításban kikapott a Dornbirntól (2–3), ismét hazai jégen kellett helytállnia. A gól nélküli első harmad után a második játékrész tizenhatodik percében vezetést szerzett a vendég Innsbruck, ám az emberelőnybe kerülő Fehérvár fél perccel a harmad vége előtt egyenlített a kanadai Aaron Brocklehurst révén. 1–1

A negyvenötödik percben megint fórban játszott a hazai gárda, s ezúttal egy másik kanadai légiós, Ryan Kinasewich volt eredményes – a Volánban pályafutása során először. A magyar együttes megőrizte előnyét, s ezzel legyőzte a tabellán közvetlenül előtte álló Innsbruckot. 2–1

JÉGKORONG EBEL, ALAPSZAKASZ
FEHÉRVÁR AV19–TWK INNSBRUCK (osztrák) 2–1 (0–0, 1–1, 1–0)
Székesfehérvár, 3016 néző. V: Zrnic, Trilar, Rakovic (mindhárom szlovén), Németh M.
FEHÉRVÁR: RAJNA – Brocklehurst 1, Martinelli – KINASEWICH 1, Sarauer (1), Kóger D.; WEHRS (1), Szirányi B. – BANHAM, Sikorcin, Kovács Cs.; Orbán A., Varga A. – Sárpátki, Francis, Connolly; Vincze P., Benk, Nagy G. (1). Edző: Rob Pallin
INNSBRUCK: CHIODO – Van Ballegooie, Liffiton – Ulmer, Hahn, Lammers; Saringer, ROSS (1) – SCOFIELD, Spurgeon, Frischmann; Ebner, Schaus – MÖSSMER 1, Schuller, Schennach; Schramm, Steinacher, Hörtnagl. Edző: Christer Olsson
Rob Pallin: – Édesapám nem volt egy nagy matekzseni, így mindig azt mondta: a sportban a mentális felkészültség kilencven százalékot számít, a fizikai meg negyvenet… Ez a csapat mentálisan nagyon erős, amit most is bizonyított. Viszont továbbra is egyértelmű, hogy a sokkal több helyzetünket kellene nagyobb arányban kihasználni, több gólt kellene ütnünk. Persze nem könnyű így, hogy a kulcsjátékosaink nagy része most tért vissza a sérüléséből, és igen messze vannak még a száz százaléktól.
Christer Olsson: – Nagyon egyszerű a képlet: egyetlen lőtt góllal nem lehet jégkorongmérkőzést nyerni. Az első harmadban megvoltak a lehetőségeink, ezeket sokkal jobb hatásfokkal kellett volna értékesítenünk, akkor egészen másként alakul az eredmény, így viszont pont nélkül maradtunk.