Jégkorong, EBEL: a Bozentől is kikapott a Volán

2015.01.06. 18:09
Rob Pallin csapata két nap alatt két meccset vesztett el (Fotó: Móricz-Sabján Simon, archív)
Kétgólos vereséget szenvedett Olaszországban a Fehérvár AV19 jégkorongcsapata az EBEL alapszakaszában. A Kóger Dánielt továbbra is nélkülöző Alba Volán 4–2-re kapott ki.

Tíz meccsel az alapszakasz vége előtt azt mondta Ocskay Gábor szakosztály-igazgató, hogy tíz pont szükséges az Alba Volánnak az első hatba kerüljön, és a felsőházban tölthesse a középszakaszt, egyúttal automatikusan a rájátszásba jusson. A Dornbirn elleni hétfői vereség azt jelentette, hogy ezt a tíz pontot kilenc meccsen kell összeszedni, kezdve kedden Olaszországban a Bozen vendégeként.

A csapat ugyan a hétfői 19 helyett kedden már 21 játékost nevezett, de továbbra sem volt bevethető az előző két meccsen három találatot szerző Kóger Dániel, aki hétfőre olyan gyomorrontás tört, hogy a szállodában fetrengett szenvedve, amikor a többiek már a jégen csúszkáltak.

„Mozdulni sem tudok, reggel kiderül, hogy érzem magam, remélem, kedden játszhatok" – nyögte Kóger, de kedden sem volt bevethető állapotban.

A csapat nélküle is tartotta magát az első harmadban, Justin Keller góljára Andre Saraurer két perc elteltével válaszolt. A második húsz perc elején újra vezetést szereztek a bolzanóiak, Bartalis István emberhátrányból egalizált. A harmadik hazai gólra azonban nem jött Volán-válasz, sőt, a harmadik harmadban sem született magyar gól. A végén még egy gólt kapott a november közepe óta először lehetőséget kapó Rajna Miklós, így 4–2 lett a vége.

A címvédő hazaiak sorozatban ötödik sikerüket aratták, ezzel megelőzték a székesfehérváriakat a tabellán, s feljöttek a hatodik helyre. Az Ocskay Gábor által megálmodott 10 pontot nyolc meccsen kellene megszerezni.

JÉGKORONG EBEL
BOZEN FOXES (olasz)–FEHÉRVÁR AV 19 4–2 (1–1, 2–1, 1–0)
Bolzano, 3247 néző. V: Gamper, Smetana, Nothegger, Schauer (mind osztrák)
BOZEN: Hübl – Egger, Rodney – Keller 1, Cullen, Insam; Lee, McMonagle (1) – Gander 1 (2), Schofield (3), Nesbitt; Hofer, Crowley – Z. Pance (1), Bernard 1, De Simone (1); Frank – Zanette 1, Sisca, Zisser. Edző: Mario Simioni
VOLÁN: Rajna – Boivin, Ejdepalm – Banham (1), Sarauer 1, LoVecchio; Wehrs, Szirányi B. (1) – Marino, Bartalis 1, Kovács Cs. (1); Varga A., Orbán – Németh A., Sikorcin, Benk; Reiter A., Hetényi P. – Magosi B., Erdély. Edző: Rob Pallin
Rob Pallin:
– Nem vagyunk elég jók idegenben. Nemigen tudom, miért, de amíg a védekezésünk egész jó, gólokat alig szerzünk – több helyzetet kell teremtenünk! A kezdő kapusunk beteg volt, másik két alapemberünk szintén, de ez nem lehet kifogás. Be kell jutnunk a felsőházba!

További eredmények: Dornbirn (osztrák)–Znojmo (cseh) 4–1, Klagenfurt (osztrák)–Linz (osztrák) 3–5, Ljubljana (szlovén)–Graz (osztrák) 3–2, Salzburg (osztrák)–Innsbruck (osztrák) 3–2, Vienna (osztrák)–Villach (osztrák) 5–2

1. Salzburg 36 23 3 3 7 136–86 +50 55
2. Linz 36 16 6 3 11 129–96 +33 47
3. Vienna Capitals 36 20 1 2 13 96–88 +8 44
4. Villach 36 17 3 1 15 93–96 –3 41
5. Znojmo 36 16 2 4 14 126–108 +18 40
6. Bozen 36 15 4 2 15 100–93 +7 40
7. Sapa Fehérvár AV19 36 15 4 1 16 117–116 +1 39
8. Graz 36 13 2 4 17 98–107 –9 34