Hoki-vb: Kanada csoportgyőztes, Szlovénia kiesett

2015.05.10. 19:14
A házigazdák továbbjutást érő győzelmet arattak Németország felett (Fotó: Reuters)
A csehországi jégkorong-világbajnokságon a házigazdák továbbjutást érő győzelmet arattak Németország felett, míg az Egyesült Államok Brock Nelson első harmadban szerzett két góljának köszönhetően Szlovéniát múlta felül. A délszláv csapat ezzel kiesett az elitosztályból. Kanada kiütötte Svájcot, ezzel megnyerte az A-csoportot, míg Oroszország szenvedett Szlovákia ellen, és csak hosszabbításban tudta bebiztosítani a sikerét.

A-CSOPORT

Kétszer vezetett Németország a csehek ellen, ám a házigazdának többszöri egalizálás után végül a győztes gólt is sikerült megszereznie – a csapatkapitány, Jakub Vorácek volt eredményes. A harmadik harmadban az ideiglenesen, a torna idejére ismét válogatott mezt húzó Jaromír Jágr is betalált. Sikerével Csehország biztosan ott lesz a világbajnokság negyeddöntőjében.

Kanada esélyt sem hagyott Svájcnak. Tyler Seguin már az első percben meg is szerezte a vezetést, amire Morris Trachsler még válaszolni tudott, onnantól kezdve viszont hatalmas mezőnyfölényt alakítottak ki az észak-amerikaiak, aminek meg is lett az eredménye, és a harmad végén az Avalanche ifjú tehetsége, Nathan MacKinnon góljával ismét előnybe kerültek. A második harmadban a 2014-es játékosbörze elsőként kiválasztott hokisa, a védő Aaron Ekblad villant meg, ezek után pedig már nem volt kérdés, melyik csapat nyeri meg az összecsapást. Kanada 7–2-re diadalmaskodott, és ezzel megnyerte az A-csoportot.

B-CSOPORT

Az Egyesült Államok Brock Nelson révén már az első harmadban kétgólos előnyre tett szert. Szlovénia ugyan szépíteni tudott, de a harmadik játékrész elején a mindössze 18 esztendős, még az egyetemen hokizó Jack Eichel találatával kialakult a 3–1-es végeredmény. A szlovénok ezzel a vereséggel kiestek a legjobbak közül.

Az orosz válogatott két harmadon keresztül szenvedett Szlovákia ellen, amely az első játékrészben be is talált, és egészen a második harmad feléig megőrizte előnyét. Szergej Mozjakin törte meg az orosz gólcsendet, a harmadik harmad elején pedig Vlagyimir Tarasenko fordított, a szlovák gárda azonban Marián Gáborík révén hamar egyenlített. A folytatásban már nem esett gól, így hosszabbítás következett, aminek második percében Artemij Panarin ütötte a mindent eldöntő találatot, ezzel Oroszország 3–2-re megverte Szlovákiát.

A B-csoport első helyéről az utolsó forduló dönt, az orosz válogatott Finnországgal, míg az Egyesült Államok Szlovákiával találkozik. A negyeddöntőben már csak egy hely kiadó, a B-csoport negyedik helyéért Fehéroroszország és Szlovákia küzd.

79. JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁG, 2015, CSEHORSZÁG

CSOPORTKÖR
A-CSOPORT
Svájc–Kanada 2–7
(1–2, 0–3, 1–2)
Gólszerző: 0:53 Seguin
(0–1), 6:21 Trachlser (1–1), 19: 42 MacKinnon (1–2), 27:59 Ekblad (1–3), 39:00 Eberle (1–4), 40:00 Eakin (1–5), 42:16 Brunner (2–5), 52:27 Couturier (2–6), 57:08 Giroux (2–7)
KORÁBBAN
Németország–Csehország 2–4
(1–1, 1–2, 0–1)
Gólszerző: 7:13 Pietta
(1–0), 13:39 Vondrka (1–1), 23:50 Wolf (2–1), 25:58 Koukal (2–2), 27:36 Vorácek (2–3), 55:58 Jágr (2–4)

Gólszerző: 5:58 T. Kopecky
(1–0), 27:07 Mozjakin (1–1), 41:10 V. Tarasenko (1–2), 49:05 Gáborík (2–2), 62:06 Panarin (2–3)