Hoki-vb: Szlovákia ellen feltámadtak a dánok

2017.05.09. 23:26
Poulsen ütötte a dánok harmadik gólját (Fotó: AFP)
Két sima vereség után meglepetésre Szlovákia ellen megszerezte első győzelmét a dán jégkorong-válogatott a német-francia közös rendezésű világbajnokságon. Igaz, nem akármilyen körülmények között.

Jan Karlsson együttese a világbajnokságon előbb a lettektől kapott ki 3–0-ra, majd az Egyesült Államok páholta el 7–2-re, ezek után viszont meglepően hatékony játékot produkált Szlovákiával szemben.

Sebastian Dahm magabiztossága sokat segített, a kapus az első két harmadban nem kapott gólt, pedig 21 lövés ment a kapujára. A másik oldalon viszont a 13 próbálkozás három találathoz is elég volt: Nichlas Hardt a 17., Patrick Russell a 25., Morten Poulsen pedig a 40. percben volt eredményes (0–3).

Az utolsó harmadban aztán csak beindult a szlovák gólgyártás, a 42. percben Martin Gernat szépített, öt perccel később Mario Bliznak egy gólra faragta a hátrányt, az 52. percben pedig Michel Miklik egyenlített is (3–3).

Hat és fél perccel a rendes játékidő vége előtt Julian Jakobsen újabb dán gólt szerzett, de mivel egy elcsúszó védő elsodorta a kaput, a korong nem jutott át teljes terjedelmével a gólvonalon, a játékvezető a videobíró segítségével érvénytelenítette a találatot.

A hosszabbítás nem hozott gólt, jöhettek a büntetők, amelyek során már csak a dánok voltak eredményesek Morten Green jóvoltából, így Dánia kettő, Szlovákia egy ponttal gazdagodott.

A B-csoportban Svájc ugyancsak nagy csatát vívott a franciákkal, szintén 3–3-as rendes játékidő és góltalan hosszabbítás után a büntetők döntöttek: Stephane da Costa találatával Franciaország győzött.