Hoki-vb: Szlovákia csak hosszabbításban győzte le az olaszokat

2017.05.06. 19:12
Izgalmas meccset játszott egymással Szlovákia és Olaszország a francia-német közös rendezésű jégkorong-világbajnokságon. Az esélyesebbnek tartott szlovákok csak a hosszabbításban szerzett góllal kerekedtek felül.

Az olaszok közel jártak a bravúros győzelemhez, de egy perccel a harmadik harmad vége előtt a szlovákok egyenlítettek, és kiharcolták a hosszabbítást. A ráadásban már inkább északi szomszédunk akarata érvénysült, és a plusz öt perc felénél szerzett góllal a maga javára fordította a meccset.

A csehek nagyon simán elintézték a fehéroroszokat. Nem a gólkülönbség (6–1 lett) szemlélteti a legjobban a két együttes közötti differenciát, hanem a kapura lövési statisztika: 45–7 a cseheknek…