Hoki-vb: egy 70 másodpercres roham elég volt az oroszoknak

2017.05.11. 18:39
A kanadaiak nehezen, „öngóllal” győzték le a franciákat Párizsban (Fotó: AFP)
Az orosz válogatott 48 perc 50 másodpercen keresztül képtelen volt a gólszerzésre Dánia ellen a francia-német közös rendezésű jégkorong-világbajnokságon. Ám abban az 1:10 percben a második harmad közepén háromszor is betalált, amivel eldöntötte a találkozót.

A hatalmas orosz mezőnyfölényt nem tükrözi hűen a 33:21-es kapura lövési arány, a piros mezes válogatott ugyanis hatalmas helyzetek sorát dolgozta ki George Sörensen kapuja előtt. A dán kapus viszont Bogdan Kiszelevics, Szergej Plotnyikov és Nyikita Guszev 35:36 és 36:46közötti lövésein kívül mindent hárított.

Az Alekszandr Ovecskint az egész tornán nélkülözni kényszerülő oroszok győzelmükkel az A-csoport élére álltak, Dánia 2 ponttal maradt az utolsó előtti helyen.

Este az eddig százszázalékos lettek először találkoztak elit csapattal, és bele is tört a bicskájuk a svéd válogatottba, amely Gabriel Landeskog és Elias Lindholm góljaival nyert. A lettek még így is megelőzik az Oroszoktól és az Egyesült Államoktól is vereséget szenvedő skandinávokat.

A B-csoportban a csehek megszenvedtek a franciák és a szlovénok ellen a kötelező győzelmet begyűjtő norvégokkal, akik újabb pontot szereztek azzal, hogy a 60 percet gól nélküli döntetlenre mentették (31:10-es kapura lövési arány ellenére).

A csehek a hosszabbítás második percében megtörték Lars Haugent, és Jan Kovár találatával begyűjtötték a két pontot. Azzal, hogy mindkét csapat pontot szerzett, mindketten megelőzték a finneket.

A lettek veresége után Kanada maradt az egyetlen százszázalékos csapat, de nem sokon múlt, hogy az észak-amerikai csapat pontot vagy pontokat veszítsen a társházigazda franciákkal szemben. A hazai csapat az első harmadban egyenlített, a második elején Damibn Fleury góljával vezetést is szerzett.

A kanadaiak 49 másodperccel a középső 20 perc vége előtt Claude Giroux góljával egyenlítettek, a 3. harmadban pedig nagyon szerencsés találattal kerültek ismét előnybe.

Marc-Edouard Vlasic előre lőtt korongja a kapu mögötti falról pattant vissza, Florian Hardy kapus az egyik védővel a kapuba ügyetlenkedte azt.

Több gól nem esett, Kanada négy meccsen szerzett 12 pontjával vezeti a csoportját a szintén veretlen Svájc előtt.