Hoki-vb: Ausztria fontos győzelmet aratott, bajban a franciák

2015.05.11. 18:58
Az osztrákok a németek elleni mérkőzés végén is örülhettek (Fotó: Reuters)
Ausztria szétlövéssel 3–2-re nyert hétfőn Németország ellen a csehországi jégkorong-vb-n, ezzel nagy lépést tett a bennmaradás felé. A fehéroroszok kikaptak ugyan Finnországtól, de csak szétlövéssel, az így szerzett egy ponttal pedig közel kerültek a negyeddöntőhöz. Este a franciák 4–2-re kikaptak Svédországtól, így a bennmaradáshoz az utolsó fordulóban le kell győzniük Lettországot. Szlovénia a dánok elleni sikerrel búcsúzott az elitosztálytól.

A-CSOPORT

Ausztriának nem ígér sok jót az utolsó csoportmeccse, hiszen Kanadával találkozik, így adva volt a feladat: minél több pontot szerezni a németek ellen. A „sógorok” közel álltak hozzá, hogy hárommal gazdagodjanak, ám a németek két perccel a harmadik harmad vége előtt egyenlítettek (2–2). A hosszabbítás nem hozott döntést, a szétlövést pedig az osztrákok nyerték meg, így két pontot szereztek. Ezzel elmozdultak az A-csoport utolsó helyéről, de még így is kieshetnek.

Az Ausztria sikerével a csoport végére visszacsúszó franciák 0–1-ről három perc alatt fordítottak a svédek ellen, a meglepetés azonban elmaradt. A skandináv válogatott 4–2-re nyert, ezzel megszerezte a második helyet az A jelű nyolcasban. A franciáknak a bennmaradáshoz le kell győzniük kedden a letteket. Ha ez nem a rendes játékidőben sikerül nekik, akkor az osztrákok búcsúzhatnak.

B-CSOPORT

PEKKA RINNE TÖBB MINT 237 PERCIG BÍRTA
A finnek kapuját védő Pekka Rinne 237 perc, 5 másodpercre nyújtotta azt az időszakot, amely alatt nem kapott gólt, ezzel megdöntötte a szlovák Ján Lasák által 2004-ben, Ostravában felállított második világháború utáni vb-rekordot, amely 206 perc, 26 másodperc volt.

A B-csoportban a kieső kilétére már fény derült (Szlovénia búcsúzik), a utolsó negyeddöntős hely sorsa viszont még nem dőlt el, a fehéroroszok és a szlovákok pályáznak rá. Előbbiek hétfőn 3–2-re kikaptak a finnektől, ám csak szétlövésben, azaz szereztek egy pontot. A szlovákok így már csak akkor végezhetnek a csoport negyedik helyén, ha kedden 60 perc alatt legyőzik az Egyesült Államokat, Fehéroroszország pedig szintén a rendes játékidőben kikap Norvégiától.

A szlovénok nulla ponttal és biztos kiesőként várták a Dánia elleni mérkőzésüket. A búcsújuk legalább szépre sikerült, hiszen Ziga Pance első harmadban szerzett góljával nyerni tudtak.

JÉGKORONG-VB, CSEHORSZÁG
A-CSOPORT
Németország–Ausztria 2–3
(0–0, 0–1, 2–1, 0–0, 0–1) – szétlövéssel
G: 34:33 Raffl (0–1), 44:14 Wolf (1–1), 54:22 Rotter (1–2), 58:00 Reimer (2–2), 65:00 Komarek (2–3)

Svédország–Franciaország 4–2 (1–0, 1–2, 2–0)
G: 11:00 Josefson (1–0), 20:34 Fleury (1–1), 22:52 Fleury (1–2), 34:52 Forsberg (2–2), 40:52 Forsberg (3–2), 43:27 Ekman-Larsson (4–2)

(0–0, 0–0, 2–2, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
G: 45:09 Kovirsin (0–1), 51:57 Donskoi (1–1), 52:51 Hartikainen (2–1), 59:29 Kaljuzsnyij (2–2), 65:00 Donskoi (3–2)

Szlovénia–Dánia 1–0 (1–0, 0–0, 0–0)
G: 10:00 Pance (1–0)