Hoki-vb: Németország drámai csata után, szétlövéssel a nyolc között

2017.05.16. 18:43
Hatalmas csatában dőlt el a nyolc közé jutás a németek és a lettek meccsén (Fotó: AFP)
Az Egyesült Államok háromszor egyenlített Oroszország ellen, majd a harmadik harmadban a maga javára fordította a mérkőzést a német-francia közös rendezésű jégkorong-világbajnokság csoportkörének utolsó fordulójában.

Az esti programban Németország és Lettország 9-9 ponttal ki-ki mérkőzést játszott a negyeddöntőért Kölnben. Gól nélküli első húsz perc után a németek David Wolf és Dennis Seidenberg 27 másodpercen belül szerzett góljával 2–0-ra elhúztak, de a két gól a hokiban nem előny.

Gunars Skvorcovs még a középső harmadban szépített, majd a harmadikban Janis Sprukts és Andris Dzerins találatai után már a letteknél volt az előny. A 78 másodpercre levitték Philipp Grubauer kapust, és bejött a húzás, Felix Schultz 33 másodperccel a vége előtt egyenlített.

A túlórában nem esett gól, jött a szétlövés, amelyben csak a németek szereztek gólt, Frederik Tiffels a negyeddöntőbe lőtte csapatát – jöhet Kanada!

Az amerikaiak ezzel az A-csoport élén végeztek, és a folytatásban a B-csoport negyedik helyezettjével, az este Kanadától 5–2-es vereséget szenvedő Finnországgal játszanak az elődöntőért.

A B-csoport délutáni meccsén Svájc 3–1-re legyőzte Csehországot, amivel biztos második, és Svédországgal játszik a nyolc között.