Winter Classic: „öltönyös” MAC-siker, az UTE is győzött

2016.12.29. 22:34
Elegáns sikert aratott a MAC a Városligeti égbolt alatt (Fotó: Veres Viktor)
Az Újpest az utolsó 14 percet 3–0-ra megnyerve 4–1-re legyőzte az SC Csíkszeredát a jégkorong Mol Liga csütörtöki játéknapján. A városligeti Winter Classic másik mai mérkőzésén a MAC Budapest jó kezdés után 6–3-ra legyőzte az éllovas DVTK jegesmedvéket, amelynek pontelőnye elfogyott az UTE-val szemben.

Az első meccsen 1–1 után Andrej Hebar talált be a csíkiak kapujába, Pápa Márton növelte az előnyt, majd Hegyi Ádám üres kapus góllal állította be a végeredményt, amelynek köszönhetően az Újpest pontszámban beérte az éllovas DVTK-t.

A Jegesmedvék ezt követően játszott a MAC Budapesttel, és már az első harmadban háromgólos hátrányba került, ami miatt futnia kellett az eredmény után. A DVTK-ban még az első harmadban feljött egy gólra Hajós Roland és Galanisz Nikandrosz góljaival, de a második periódusban ismét MAC-gól következett.

A nyakkendős mezben játszó MAC 4–3-as előnnyel várta a záró húsz percet, és előbb Kovács Bronson Zoltán találatával növelte előnyét, majd Somogyi Balázs beállította a végeredményt.

A Mol Liga fehérvári mérkőzésén a Titánoknak esélyük sem volt a Corona Brasov ellen, a brassóiak 5–1-re nyertek

JÉGKORONG MOL LIGA
UTE–SPORT CLUB CSÍKSZEREDA 4–1 (1–0, 0–1, 3–0)
Városliget, 3000 néző. V: Haszonits, Németh, Soltész, Kókai
UTE: Sila – Gröschl, Hegyi 1, Kiss D., Huba, Kovács A., Nagy N. (1), Nagy R. – Ropret (1), HEBAR 1 (1), CSÁNYI 1, Tóth G. 1, Pápa 1, Virág T., Frolík (1), Nemes, Benk, Dósa, Dömötör, Turbucz. Edző: Szilassy Zoltán
CSÍKSZEREDA: Onodi – János, Wood (1), Korenko, Orbán, Papp Sz., Gecse, Bors, Salló – Farkas T., Valchar (1), ANTAL ZS. 1, Péter, Solarev, Campbell, Moldován, Bíró T., Molnár Z., Antal N., Egyed R., Rokaly. Edző: Leo Gudas
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Szilassy Zoltán:
– Nagyon örülünk annak, hogy egyre jobb pozíciót foglalunk el a táblázaton, de nem ezt figyeljük, hanem azt, hogy mindig megfelelően játsszunk. Ezt ma nem mindig sikerült abszolválni, a második harmadban azért is kértem időt, hogy átküldjem a szomszédos jégfelületre azokat a játékosokat, akik inkább közönségkorcsolyázni szeretnének. Utána észbe kaptunk, ütöttünk három gólt, de mindenkinek meg kell értenie, hogy az alapszakasz végéhez közeledve már mind a hatvan percen keresztül koncentrálni kell.
Leo Gudas: – Jól játszottunk, jobban, mint legutóbb, csak sajnos túl sok kiállítást hoztunk össze, ami végül megbosszulta magát. A második bekapott gól után sajnos túlságosan kinyílt a védelmünk, onnantól pedig már nem volt visszaút, gyorsan eldöntötte a mérkőzést az ellenfél. Maga a környezet nagyon tetszett, felidézte bennem, amikor még így játszottunk, örülök, hogy részesei lehettünk ennek az eseménynek.

FEHÉRVÁRI TITÁNOK–ASC CORONA BRASOV (romániai) 1–5 (0–0, 0–3, 1–2)
Székesfehérvár, 410
néző. V: Varjú Á., Wolf L., Árkovics G., Tichon
FEHÉRVÁR:
Lemay – Reiter, KROGH, Korbuly, LÁDAY (1), Szaller, Takács B., Szász, Arany – JUST 1, Pillók, KOCSIS F., Shupe, Kiss P., Hamvai, Vizi, Mazzag, Balogh B., Erdei, Tóth R., Sofron Á. Edző: Kóger István
BRASOV:
POLC – NAGY I., FILIP R. 1, Nagy Cs., Imes, Bíró O., Bors – MCGREGOR 1 (2), KLEMPA 1 (2), MCDONALD 2 (1), Gliga, MIHÁLY Á., ZABLUDOVSZKIJ, Tranca, Molnár Zsolt, Zsók, Bíró G., Péter Zs., Balázs Zs. Edző: Martin Lacroix
Kiállítások:
6, ill. 14 perc
Kóger István: –
Máshogy is alakulhatott volna a mérkőzés, de sajnos a rossz helyzetkihasználásunk miatt vereséget szenvedtünk. Ez volt ma a kulcs, hiába alakítottunk ki sok helyzetet, ki is hagytuk őket, míg az ellenfél remekül használta ki a megingásainkat. Az emberelőnyös játékunk sem volt az igazi, ha az első harmadban betalálunk, amire több lehetőségünk is volt, talán minden másképp alakul.
Marton Lacroix: – Nehéz mérkőzés volt, mert a hazaiak a fiatal játékosaik révén nagy nyomás alatt tartottak bennünket. Legalábbis a meccs elején, aztán a második harmadban lőtt góljaink megnyugtatták a csapatomat, ekkor gyorsabbak, hatékonyabbak is voltunk a Fehérvárnál. Fontos győzelmet arattunk, az öt egy ellenére nem volt ez könnyű összecsapás.

MAC BUDAPEST–DVTK-JEGESMEDVÉK 6–3 (3–2, 1–1, 2–0)
Városliget, 3050
néző. V: Halassy, Rencz, Muzsik, Váczi
MAC: Arany G. – Escobedo 1, Kovács B. 1 – Pozsgai, Mestyán (1) – Vokla, Ruikka – Lakatos – Kovács Cs., Booras 1 (2), Könczei – Nagy G., Jubinville (1), Somogyi 1 – Keresztury (2), Nagy K. 1 (1), Terbócs 1 – Tóth R., Roczanov, Silló – Schmál. Edző: Majoross Gergely
DVTK: Adorján – Láda B. (1), Leppänen (1) – Gőz, Vojtkó – Kuqali, Joe – Pavuk, Galanisz 1, Magosi B. – Miskolczi, Hajós 1, Tóth A. (1) – Toulmin, Johnston, Sakaris 1 – Ritó, Sági, Karda – Albert, Popovics. Edző: Doug Bradley
Kiállítások: 20 perc+végleges kiállítás (Terbócs), ill. 8 perc+végleges kiállítás (Johnston)
Majoross Gergely:
– Úgy álltunk ehhez a meccshez, ahogy kellett. Nagyon készültünk érzelmileg, és végig motiváltak voltunk. A háromgólos vezetésünk után hibázgattunk, de az emberhátrányos játékunkat ki kell emelnem, kiválóan bekkeltünk, önfeláldozóan.
Doug Bradley: – Nem kezdtünk jól, és túl nagy hátrányba kerültünk. Az emberelőnyös játékunk nem működött, a MAC-é igen, és nem is lőttünk eleget, miközben az ellenfelünk jól védekezett. Talán ha menet közben ki tudtunk volna egyenlíteni, más a vége, de nem sikerült.

1. DVTK 30 19 3 2 6 121–67 +54 65
2. Újpest 30 19 3 2 6 115–74 +41 65
3. MAC Budapest 29 19 2 3 5 125–69 +56 64
4. Brasov 33 16 5 1 11 117–95 +22 59
5. Dunaújváros 29 15 2 3 9 115–87 +28 52
6. Debrecen 29 13 1 2 13 115–95 +20 43
7. Galati 32 8 5 3 16 96–137 –41 37
8. Fehérvári Titánok 30 4 8 7 11 86–110 –24 35