Hátrányból nyert a Volán a Ljubljana ellen

2011.10.07. 22:03
A Volán nehezen törte fel a ljubljanai védelmet, de aztán nem állt le (Fotó: Korponai Tamás)
Bár egy góllal vezetett a Ljubljana Székesfehérváron, az Alba Volán fordítani tudott, és összességében magabiztos győzelmet aratott a jégkorong EBEL 9. fordulójában. A harmadik játékrészben kifejezetten felszabadultan játszó Fehérvárban mind a négy sor eredményes volt, Sofron István kétszer talált be emberelőnyből. A fehérváriak sikerükkel megerősítették negyedik helyezésüket a tabellán.

Jól kezdett a Volán, több helyzetet is kialakított, de Jean-Philippe Lamoureux, a Ljubljana kapusa nagyon jól védett, csapattársai pedig megakadályozták, hogy a fehérváriak odaérjenek a kipattanókra, illetve hogy a távoli lövéseknél beálljanak a kapus elé.

Az első néhány percben kialakuló Volán-fölény emiatt nem hozott gólt, az Olimpijának volt lehetősége kiszabadulni a nyomásból, és kiegyenlítettebbé vált a játék, de Adam Munro is jól védett, sőt az első szünetig eggyel több lövéssel kellett szembenéznie, mint Lamoureux-nak.

A második harmad derekán a Ljubljana törte meg a gólcsendet: szép összjáték után a kanadai John Hughesnak az üres kapuba kellett bepasszolnia a korongot, és nem is hibázott.

A Volán emberelőnyből egyenlített: a sérüléséből visszatérő Ladányi Balázs a bal oldalról, az alapvonalról tette vissza a labdát a kapu előtt középen helyezkedő Sofron Istvánhoz (úgy tett, mintha beállna a kapus elé, de kilépett a védője szorításából, és így tiszta helyzetbe került), aki kapásból a léc alá bombázott. A szlovénok amerikai kapusát akadályozta a kilátásban egyik csapattársa, ez kapóra jött a Volán játékosának.

A hazaiak a szünet előtt Benk András találatával növelték előnyüket, a Magosi Bálint asszisztálásával született szerencsés gól után annak ellenére vezetett a Volán, hogy a második harmadban a Ljubljana nyolccal több kapura lövést jegyzett (14-et hattal szemben).

A fehérvári lendület a záró harmad elején is megmaradt, az első percben Derek Ryan bevitte a korongot a szlovén harmadba, egyedül bekorcsolyázott a kapu elé, majd kilőtte Lamoureux kapujának jobb alsó sarkát.

A Volán ezután sokkal felszabadultabban játszott, a megmozdulások magabiztosabbá és néhány esetben lezserebbé is váltak, a fiúkat vitte a lendület, minden korongra rástartolt valamelyik játékos. A nagy igyekezetet azonban szlovén gól vetette vissza, könnyelmű felszabadítási kísérlet után Erik Pance a bal oldalról betörve a kivetődő Munro alatt a kapuba lőtt.

Hat perccel a vége előtt újabb Volán-emberelőnyben Ladányi és Sofron szinte lekoppintotta az első gólt: előbbi a bal oldalról adott középre az ezúttal hátulról érkező Sofronnak, aki megint csak nem kegyelmezett.

A végén a vendégek mindent beleadtak, de Munro és a Volán védelme állta a sarat. Az utolsó másfél percre lejött Lamoureux, s ez visszaütött: Nagy Gergő meglódult a jobb oldalon, védőjét pimasz csellel elfektette, majd az üres kapuba lőtt: 5–2!

Ez volt az egyetlen gól, amelynél nem jegyzett gólpasszt Vas Márton, aki négy ponttal zárta az összecsapást.

EBEL
9. FORDULÓ
SAPA FEHÉRVÁR AV19–TILIA OLIMPIA LJUBLJANA (szlovén) 5–2 (0–0, 2–1, 3–1)
Székesfehérvár, 3500 néző. Vezette: Cervenak (cseh), Erd, Smeibidlo (mindkettő osztrák), Nagy A. (magyar)
FEHÉRVÁR: MUNRO – Horváth A., Tokaji, SOFRON, VAS M., Kovács Cs. – Pratt, Borgatello, Palkovics Johannson, RYAN – DURCO, SILLE, BENK, Sikorcin, MAGOSI – Láda B., NAGY G., LADÁNYI. Edző: Kevin Primeau
LJUBLJANA: Lamoureux – Cole, Groznik, Z. PANCE, B. Golicic, E. PANCE – Fraser, Hotham, Hebar, Mustonen, Ropret – Dervaric, Szmirnov, Taylor, Music, Hughes – Vedlin, Sefic, Verlic, Ograjensek. Edző: Hannu Järvenpää
Gólok: 28:04: Hughes (Taylor, Music, 0–1). 34:22: Sofron (Ladányi, Vas M. – emberelőny, 1–1). 38:30: Benk (Magosi, Vas M., 2–1). 40:53: Ryan (Palkovics, Vas M., 3–1). 46:00: Z. Pance (E. Pance, B. Golicic, 3–2). 54:02: Sofron (Ladányi, Vas M. – ee., 4–2). 59:07: Nagy G. (Durco, Ladányi – üres kapu, 5–2)
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
További eredmények: Jesenice–Znojmo 0–1, Klagenfurt–Vienna 4–1, Salzburg–Zagreb 6–4, Villach–Linz 2–5. Szabadnapos: Graz
1. Klagenfurt 8 7 1 33–11 15
2. Linz 8 5 2 1 38–28 14
3. Ljubljana 9 4 2 1 2 23–21 13
4. FEHÉRVÁR 9 4 1 1 3 28–26 11
5. Salzburg 8 4 1 3 32–31 10
6. Graz 8 4 4 26–25 8
7. Zagreb 8 1 2 2 3 23–25 8
8. Vienna 8 1 2 2 3 27–31 8