Hatalmas bravúr: Volán-diadal Villachban!

2010.12.26. 20:23
Mihály Árpád (balra) saját góljának és a győzelemnek is örülhetett (Fotó: Imago)
Az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) 30. fordulójában a Sapa Fehérvár AV 19 hatalmas bravúrt végrehajtva 3–2-re győzött Villachban. A magyar bajnok 2007 decembere óta nem győzött idegenben az VSV ellen.

Nem várt könnyű feladat a Sapa Fehérvár AV 19 jégkorongcsapatára, Palkovicsék ugyanis Villachba látogattak, ahol az eddigi EBEL-szereplés alatt 11 mérkőzésből 10-et elvesztettek, s egyetlen győzelmüket 2007. december 2-án ünnepelték.

A Vienna Capitals elleni idegenbeli győzelem viszont reménykedésre adhatott okot. Kevin Primeau ugyanazokra a játékosokra számíthatott, mint Bécsben, vagyis a szlovén Ales Kranjc és Holéczy Roger továbbra sem léphetett jégre, Hegyi Ádám és Fodor Szabolcs pedig a Dab.Docler elleni Mol Liga-negyeddöntőben szerepelt a farmcsapatban.

PRIMEAU: MINDENKI MAXIMUMOT NYÚJTOTT
„Újabb nagyon jó mérkőzésen vagyunk túl. A kapustól a negyedik soros játékosokig mindenki a maximumot adta, a sikerünk kulcsa, hogy az egész csapat tud küzdeni. Végre jól játszunk idegenben, ha kedden is sikerül megismételnünk ezt a teljesítményt, Klagenfurtban is nyerhetünk. Jó, hogy végre rájátszást érő helyen állunk, de sok jelentősége nincs, nem erre kell figyelnünk” – nyilatkozta a villachi találkozót követően Kevin Primeau.

Remekül kezdődött a mérkőzés a Volán szempontjából, a találkozó 11. percében Kovács Csaba passzát követően Eric Johansson emberhátrányból talált be a Villach kapujába. Három perc sem telt el a vezetés megszerzése után, amikor már kettő gól volt a magyar csapat előnye, ezúttal Mihály Árpád volt eredményes.

A második harmadban a Villach mindent megtett az egyenlítésért, még két perc sem telt el a játékrészből, amikor szépíteni tudott, de a második gól megszerzése már nem sikerült.

A harmadik húsz perc során Fekete Dániel lövése megpattant egy osztrák védőn, s a korong a kapuban kötött ki, így 3–1-es Volán-vezetésnél már nagy esély volt a győzelem megszerzésére.

A magyar csapat remekül védekezett, és bár egy emberelőnyös találattal sikerült ismét egy gólra felzárkózni a hazai alakulatnak, a Fehérvár kihúzta az utolsó pár percet, és 3–2-es győzelmet aratott.

JÉGKORONG, EBEL
30. FORDULÓ
EC REKORD FENSTER VSV–SAPA FEHÉRVÁR AV 19 2–3 (0–2, 1–0, 1–1)
Villach, 3800 néző. Vezette: Falkner, Trattnig, Zehenthofer (mindhárom osztrák)
VILLACH: Prohaska – Unterluggauer, Martin, Martinz, Kaspitz, Ferland – S. Bacher, Mitchell, Raffl, Damon, Langfeld – Altmann, Kuznik, B. Petrik, Ryan, Razingar – Wiedergut, Meinhardt, Kristler, Toff, N. Petrik
FEHÉRVÁR: Hetényi Z. – Horváth A., Tokaji, Sofron, Vas M., Ladányi – Ackeström, Jobb, Palkovics, Johansson, Mihály Á. – Durco, Orbán, Benk, Fekete D., Kovács Cs. – Maklári, Vaszjunyin, Nagy G.
Gólok: 10:26: Johansson (Kovács Cs. – emberhátrány, 0–1); 13:03: Mihály Á. (Palkovics, 0–2); 21:51: Ferland (Raffl, Damon, 1–2); 49:24: Fekete D. (Kovács Cs., Benk, 1–3); 57:44: Unterluggauer (Damon, Ferland – emberelőny, 2–3)
Kiállítások: 14+10 perc fegyelmi (Damon), ill. 14 perc

További eredmények: Zagreb–Vienna 1–4, Graz–Ljubljana 3–5, Linz–Jesenice 2–1, Salzburg–Klagenfurt 7–1
1. Klagenfurt 30 18 4 4 4 113–87 48
2. Salzburg 30 15 5 2 8 128–94 42
3. Vienna 30 14 5 2 9 124–91 40
4. Villach 30 14 3 1 12 109–95 35
5. Graz 30 12 2 2 14 90–91 30