Hajtós meccsen újabb remek Volán-siker - ezúttal Grazban

2011.12.04. 19:52
Munro biztos pont volt, a Fehérvár ismét legyőzte a Grazot (Fotó: Mirkó István, archív)
Nagy iramú, hajtós meccsen idegenben aratott 4–2-es sikert a Sapa Fehérvár AV19 jégkorongcsapata a Graz 99ers ellen az EBEL 28. fordulójában.

A meccs előtt Mario Richer, a Graz edzője nem győzte dicsérni a Volánt és Derek Ryant – úgy tűnik, ezzel „altatódalt" fújt, mert a 99ers az első percben megszerezte már a vezetést. Negyvenhat másodperc telt el a mérkőzésből, mikor Brett Lysak került lövőhelyzetbe és be is zúzta a korongot Adam Munro hálójába – a fehérváriak kezdhették a kapaszkodást.

A villámgyors gól nem meglepő módon keltett is némi zavart, mert egy perccel később Munrónak kellett nagyot védenie – a Volán rendeződéséhez hozzájárult, hogy Klimbacher miatt kétperces előnybe került a magyar csapat. Ugyan ebből csak két lövés „született", gól nem, de legalább nem a graziak támadtak... A Fehérvár nem találta a ritmust a kemény meccsen, újabb előnyöket hagyott kihasználatlanul – de a harmad utolsó perce meghozta az egyenlítést. Palkovics Krisztián negyvenkét másodperccel a dudaszó előtt egyéni akció után kilőtte a hosszú sarkot, 1–1-ről folytatták a csapatok.

A graziak nagy tempót diktáltak, de ők is rosszul sáfárkodtak egy kétperces fórral, a kihagyott lehetőségek után viszont megint megszerezték a vezetést. A 25. percben, egy előny után a fehérváriak harmadában maradt a korong, Daniel Woger passza után Patrick Harand ziccerbe került és nem is hibázott. Nem sokáig maradt 2–1, Tokaji Viktor egy percen belül egyenlített, miután begyűjtötte Ryan jó passzát.

A 2–2 után a játékvezetők „csaptak szét" a mezőnyben, Ryan, Iberer, majd Láda ment a büntetőpadra, a 38. percben pedig Sébastien Bisaillon kapott 2 perc + 10-et Palkovics elleni szabálytalanságáért.

A záró harmad jól kezdődött, a 44. percben Vas Márton ugorhatott ki, egyedül vitte Cloutier-re a korongot, majd a rövidbe emelt – 2–3, a meccsen először vezetett a Fehérvár!

A Volán növelhette is volna előnyét, de kihagyott egy emberelőnyt, viszont védekezésben állta a graziak rohamait. A Graz Woger révén került a legközelebb az egyenlítéshez, de a Fehérvár jól védekezett, majd döntött: Ryan Mihály passzából üres kapura állította be a 4–2-es végeredményt. A Volán rossz szériáját követően immár hármas győzelmi sorozatban van.

JÉGKORONG, EBEL
28. FORDULÓ
MOSER MEDICAL GRAZ 99ERS (osztrák)–SAPA FEHÉRVÁR AV19 2–4 (1–1, 1–1, 0–2)
Graz, 1850 néző. Vezette: Erd, Fussi, Hütter, R. Trattnig (mind osztrák)
GRAZ: Cloutier – Jarrett, Van Vallegooie, LYSAK, Blatny, Dahlman – Klimbacher, Bisaillon, Lefebvre, Latendresse, Busque – Lembacher, Short, M. Iberer, P. Harand, Woger – Reinthaler, Moderer, Wilfan, Lange, Ganahl
FEHÉRVÁR: MUNRO – Orbán, TOKAJI, Sofron, VAS M., Ladányi – Pratt, HORVÁTH A., PALKOVICS, RYAN, MIHÁLY Á. – Durco, Sille, Benk, Sikorcin, Kovács Cs. – Tóth A., Láda B., Magosi
Gólok: 0:46: Lysak (Klimbacher, 1–0). 19:18: Palkovics (1–1). 24:02: P. Harand (Woger, Lembacher, 2–1). 24:55: Tokaji (Ryan, Palkovics, 2–2). 43:26: Vas M. (Sofron, Horváth A., 2–3). 59:51: Ryan (Mihály Á., Palkovics – üres kapu, 2–4)
Kiállítások: 12+10 perc fegyelmi (Bisaillon), ill. 10 perc
Kevin Primeau: Előbb négyszer kikaptunk, majd háromszor nyertünk, így megy ez. Egészen jól játszottunk, úgy, ahogyan idegenben kell. Jelenleg megfelelő az egyensúlyunk. Habár néhány fontos játékosunk sérült, akik a helyükre kerültek, felnőttek a feladathoz: Orbán első soros bekként, Láda centerként. Toki góljának örülök, járt neki, mert mindig megbízható.
További eredmények: Jesenice–Klagenfurt 4–3 – szétlövéssel, Salzburg–Znojmo 5–2, Villach–Ljubljana 6–1, Zagreb–Vienna 3–1. Szabadnapos: Linz