Gyors ébredés után lassú lett elmúlás

2010.05.14. 22:52
A finn jégkorong-válogatott 2–0-ra legyőzte Fehéroroszországot a németországi világbajnokság középdöntőjének E-csoportjában. Az F jelű hatosban a svédek 4–2-re nyertek a lettek ellen.

Néha a lett kapus is bedőlt a svéd cseleknek (fotó: Reuters)

FINNORSZÁG–FEHÉROROSZORSZÁG
Az E-csoportban Finnország Fehéroroszországgal mérkőzött, és hiába támadott többet már az első harmadban is a finn válogatott, nem tudott vezetést szerezni. A második játékrészben azonban a fehéroroszok elkövettek egy buta hibát, elcserélték magukat, Jarkko Immonen lövésével pedig büntettek az északiak.

Antti Miettinen passzolt a kapu mögött álló Jarkko Immonenhez, aki addig mímelte a passzot, míg mindegyik fehérorosz védő, sőt a kapus is elhitte, a center pedig egy hirtelen mozdulattal a kapus lába alatt a hálóba húzta a korongot.

Nem sokkal később kettőre növelte az előnyt a fehérmezes csapat, Pasi Puistola indítása után kettő a kettő ellen támadhattak a finnek, Antti Pihlström remek ütemben tálalt Juha-Pekka Hytonen elé, aki kapásból szép gól lőtt a bal oldali kapuvas mellé, Andrej Mezin kapus ismét tehetetlennek bizonyult.

A záró harmadban Finnország is visszavett a tempóból, a fehéroroszok pedig nem tudtak gólt ütni, így az északiak 2–0-s győzelmet könyvelhettek el.

SVÉDORSZÁG–LETTORSZÁG
Az F-csoport összecsapása gyors gólváltással kezdődött. Mire elmondta volna a svéd kezdőt a riporter, addigra Magnus Paajarvi Svensson már a kapuba is jutatta a korongot, 31 másodperc kellett a találathoz.

Amilyen gyorsan jött a svéd előny, olyan hamar el is olvadt: 25 másodperccel később Janis Sprukts asszisztja után Martins Karsums avatta fel Jacob Markströmöt.

A folytatásban a svédek irányították inkább a játékot, és eredményesebbek is voltak. Még szintén az első harmad elején Oliver Ekman Larsson lőtt gólt, majd Michael Nylander növelte az előnyt.

A lettek ugyan a harmadik harmadban egy újabb Sprukts, Karsums akció után feljöttek egy gólra, de Tony Martensson találata után az utolsó két percben már nem kellett izgulniuk a „háromkoronásoknak”.

JÉGKORONG-VB, NÉMETORSZÁG
KÖZÉPDÖNTŐ
E-CSOPORT, 1. FORDULÓ
Finnország–Fehéroroszország 2–0 (0–0, 2–0, 0–0)
Gólszerzők: 27:23 Immonen (Miettinen – 1–0) – emberelőnyből,  32:19 Hystonen (Pihlström, Puistola – 2–0)

F-CSOPORT, 1. FORDULÓ
Svédország–Lettország 4–2 (3–1, 0–0, 1–1)
Gólszerzők: 0:31 Paajarvi Svensson (V. Hedman – 1–0), 5:08 Ekman Larsson (F. Pettersson, Nylander – 2–1), 14:30 Nylander (Wallin, Backman – 3–1), 58:00 Martensson (C. Gunnarsson, Paajarvi Svensson – 4–2), ill. 0:56 Karsums (Sprukts – 1–1), 45:01 Karsums (Sprukts – 3–2)