Fórban, hátrányban - mindegy: hat fehérvári gól és győzelem!

2011.12.09. 21:45
A SAPA Fehérvár hazai pályán 6–2-re legyőzte a Vienna Capitalst az osztrák profi jégkorongbajnokság, az EBEL pénteki játéknapján.

1. HARMAD1. HARMAD

Derek Ryan egyik gólöröme (Fotó: Mirkó István)

A két csapat harmincadik meccsén Ladányi Balázs már a kezdő bedobás után veszélyeztetett, majd másodszor is ő lőtt. Ezek a kísérletek még nem hoztak gólt, ám az 5. percben Derek Ryan lövése már beakadt: az EBEL góllövőlistáját vezető amerikai jól reagált egy lecsorgó korongra, és még szerencséje is volt, ugyanis Divis, az osztrák kapus kesztyűje ezúttal lyukasnak bizonyult. 1–0

Alig két perc telt el, és Ryan megszerezte a második gólját is. Fehérvári emberelőny mellett az osztrák védelem rosszul szabadított fel, Ryan elcsípte a korongot, és ziccerből a hosszú sarokba bombázott. 2–0

A játékrész hátralévő második felében mindkét csapatnak megadatott az emberelőnyös támadásépítés lehetősége, s bár gól nem esett, a fehérvári szurkolók reményeit mindenképp táplálhatta, hogy a nagyobb helyzetek a SAPA előtt adódtak.

2. HARMAD

Álomszerűen kezdődött a második játékrész! Nem egészen két perc telt el, amikor remek fehérvári korongkihozatalt követően a balról a kapu irányába kanyarodó Ryan mesterien hagyta hátra a korongot, és a takarásból előrobbanó Palkovics Krisztián gondolkodás nélkül a hálóba bombázott. 3–0

A hazaiakban benne volt az újabb gól, de ott is maradt, és a játékrész második felére felülkerekedtek a vendégek. Egy hatalmas kavarodás után a fehérváriak megúszták egy kapuvassal és egy nekik kedvező eredményt hozó videózással, ám nem sokkal a játékrész vége előtt Ross Lupaschuk harmadvonalról eleresztett bombája beakadt, az addig hibátlanul védő Adam Munro nem sokat látott a feléje süvítő korongból. 3–1

3. HARMAD

Mielőtt a bécsiek vérszemet kaptak volna, jött a negyedik fehérvári gól. Gyorsan kiharcolt emberelőny alapozta meg azt az adogatást, amelyiknek végén Ryan – ki más – balról az alapvonalon a kapu elé lopakodott a koronggal, elhúzta a mézesmadzagot a kimozduló kapus előtt, majd hasa alatt a hálóba lőtt. 4–1

Igyekeztek sebességet váltani az osztrákok, adódott is emberelőnyös helyzetük az újbóli felzárkózáshoz, csakhogy egy elcsípett koronggal Sofron István megugrott, és jó cselek után, egy védő takarásából a hálóba lőtt. 5–1

Gratton egy lecsorgó korongból faragott a hátrányon (5–2), aminek nyomán még férfiasabbá vált a küzdelem – ezt Orbán Attila és Tyler Holst hatalmas verekedése is illusztrálta. A kiosztott büntetésekből az osztrákok jöttek ki jobban, csakhogy hiába vitték le kapusukat is, hogy kettős emberelőnyből, hat a négy ellen próbálják meg a lehetetlent. Nemhogy tovább kapaszkodniuk nem sikerült, de Mihály Árpád üres kapus góllal végleg eldöntötte a mérkőzést. 6–2

EBEL, ALAPSZAKASZ
SAPA FEHÉRVÁR AV19–UPC VIENNA CAPITALS (osztrák) 6–2 (2–0, 1–1, 3–1)
Székesfehérvár, 3470 néző. V: Trilar (szlovén), Erd, Smeibidlo (mindkettő osztrák), Nagy A. (magyar)
FEHÉRVÁR: MUNRO – DaCosta, Tokaji, SOFRON, Vas M., Ladányi – HORVÁTH A., PRATT, PALKOVICS, RYAN, MIHÁLY Á. – Durco, Sille, Kovács Cs., Sikorcin, Nagy G. – ORBÁN, Tóth A., Láda B., Magosi B.
CAPITALS: Divis – Oraze, Insana, Robinson, Kavanagh, Gunnarsson – Bjornlie, Lupaschuk, Fischer, Gratton, Fortier – Casparsson, P. Lakos, Holst, Pinter, Dolezal – Schweda, Lanz, Fichtner, Nageler
G: 4:02: Ryan (Palkovics, 1–0). 6:19: Ryan (Mihály Á., Horváth A. – emberelőny, 2–0). 21:06: Palkovics (Ryan, Mihály Á., 3–0). 39:23: Lupaschuk (Gunnarsson, Fortier, 3–1). 41:38: Ryan (Ladányi, Sofron, 4–1). 44:03: Sofron (Durco – emberhátrány, 5–1). 53:28: Gratton (P. Lakos, Bjornlie, 5–2). 58:14: Mihály Á. (Palkovics, Pratt – üres kapu, 6–2)
Kiállítások: 18, ill. 14+10 perc fegyelmi (Dolezal, Gratton)
Kapusok: Munro 95.3%, ill. Divis 72.3%. Lövések: 22 (7, 9, 6), ill. 43 (13, 17, 13)
Időkérések: –
Emberelőnyök: 5/2 (2/1, 1/0, 2/1), ill. 7/1 (2/0, 1/1, 4/0)
Büntetőpercek: 18 (4, 2, 12), ill. 34 (4, 2, 28)
További eredmények: Graz–Salzburg 2–3, Linz–Jesenice 6–2, Ljubljana–Zagreb 3–5, Villach–Klagenfurt 1–4. Szabadnapos: Znojmo