Finnország, Egyesült Államok: ez nehezen ment

2011.05.02. 23:09
A finn Jarkko Immonen (jobbra) a rendes játékidőben és a szétlövésben is betalált (Fotó: Reuters)
A Szlovákiában zajló A-csoportos jégkorong-világbajnokság negyedik játéknapján Finnország és az Egyesült Államok megizzadt a győzelemért, Csehország és Svédország viszont simán nyert.

EGYESÜLT ÁLLAMOK–NORVÉGIA

A norvégok jó úton haladtak afelé, hogy a svédek legyőzése után újabb bravúrt hajtsanak végre. Az első harmadban alig több mint egy perc alatt előbb azonos létszámban, majd emberhátrányban voltak eredményesek, kétgólos előnyüket pedig egészen a záró játékrész elejéig meg is tartották.

Ekkor azonban jött Nick Palmieri, majd Jack Skille, és máris egálra álltak a felek. Palmieri második, emberelőnyből ütött góljával már az amerikaiak vezettek, másfél perccel a vége előtt pedig Craig Smith szintén emberfórban biztosította be a tengerentúliak győzelmét. Ami egyébként teljesen megérdemelt volt, hiszen a kapura lövések száma (49–15) hatalmas amerikai fölényt mutat.

SVÉDORSZÁG–AUSZTRIA

A svédek a norvégoktól elszenvedett vereség után nem engedhettek meg maguknak még egy botlást, és ennek megfelelően hokiztak. Ausztria az első harmadban ugyan több lövést jegyzett, gólt azonban a svédek ütöttek, Niklas Persson révén. A folytatásban már egyértelmű fölénybe kerültek a háromkoronások, Persson a második húsz percben is betalált, a harmadik játékrészt pedig Magnus Pääjärvinak köszönhetően nyerték meg 1–0-ra.

CSEHORSZÁG–DÁNIA

„Ötven percet jól játszottunk, tizet viszont nagyon rosszul, ez pedig elfogadhatatlan" – nyilatkozta Mads Bödker, a dánok védője a csehektől elszenvedett 6–0-s vereség után.

Mondandóját úgy pontosíthatnánk, hogy három percen keresztül játszottak pocsékul, a második harmadban ugyanis egy ilyen rövid periódus alatt kapituláltak négyszer is.

A cseheknél Michael Frolik és Milan Michálek is kétszer talált a kapuba.

LETTORSZÁG–FINNORSZÁG

A lettek már a csehek ellen sem adták meg könnyen magukat (az utolsó harmad előtt még 2–2-re álltak), most pedig ismét bizonyították, hogy nagy hiba lebecsülni őket. Jarkko Immonen találatával ugyan a finnek kerültek előnybe, ám a második játékrészben a balti válogatott egyenlített, a harmadik elején pedig a vezetést is átvette. Érett tehát a meglepetés, ám Niko Kapanen az 53. percben betalált – emberelőnyből, mint a meccs összes gólszerzője –, kialakítva ezzel a rendes játékidő végeredményét.

Következett tehát a hosszabbítás, ám hiába játszhattak a finnek emberelőnyben két percig, ezt nem tudták kihasználni.

Így szétlövés döntött, mégpedig Finnország javára: Immonen és Koivu betalált, míg az első két lett próbálkozó nem tudott túljárni Teemu Lassila eszén.

AZ ARANYÉRT SZOMSZÉDOLNAK A CSEHEK

JÉGKORONG, A-CSOPORTOS VILÁGBAJNOKSÁG
C-CSOPORT, 2. FORDULÓ
Svédország–Ausztria 3–0 (1–0, 1–0, 1–0)
Gólszerzők: Persson (19:39, Eriksson, Nilsson, 1–0), Persson (25:39, Petrasek, Nilsson, 2–0), Pääjärvi (42:34, Petrasek, 3–0)
Egyesült Államok–Norvégia 4–2 (0–2, 0–0, 4–0)
Gólszerzők: Olimb (8:09, Holtet, 0–1), Bastiansen (9:22, 0–2), Palmieri (41:16, Kreider, Shannon, 1–2), Skille (44:59, Stapleton, McDonagh, 2–2), Palmieri (53:44, Shannon, Shattenkirk, 3–2), Smith (58:34, Stepan, Johnson, 4–2)
D-CSOPORT, 2. FORDULÓ
Lettország–Finnország 2–3 (0–1, 1–0, 1–1, 0–0, 0–1) – szétlövéssel
Gólszerzők: Immonen (13:54, Valivaara, Granlund, 0–1), K. Redlihs (33:36, M. Redlihs, Dzerins, 1–1), Vasiljevs (42:12, 2–1), Kapanen (52:51, Granlund, Immonen, 2–2), Immonen (65:00, szétlövésben, 2–3)
Csehország–Dánia 6–0 (1–0, 4–0, 1–0)
Gólszerzők: Frolik (2:29, Hubácek, Michálek, 1–0), Michálek (31:34, Zidlicky, 2–0), Michálek (33:17, Elias, Havlat, 3–0), Frolik (34:25, Caslava, Novotny, 4–0), Plekánec (34:38, Cervenka, 5–0), Prucha (56:23, Frolik, 6–0)