Fejes góllal nyert a Volán - 6 másodperccel a vége előtt

2013.10.25. 22:00
Sasu Hovi felett szállt át a korong – nyert a Volán (Fotó: Mirkó István)
A Sapa Fehérvár a mérkőzés vége előtt hat másodperccel szerzett találatnak köszönhetően 3–2-re legyőzte a Znojmót az osztrák jégkorongbajnokság 16. fordulójában.

A mérkőzés elején többször is emberhátrányban játszott a magyar csapat, de ezután egyértelműen a Fehérvár irányított. Az első harmadban nem született gól, nem úgy, mint a szünet után.

Sajnos Ondrej Fiala a vendégeknek szerezte meg a vezetést, de gyorsan reagált a Volán. Előbb Németh Attila volt eredményes, majd 37 másodperccel később Mihály Árpád fordított.

A folytatásban a Volán megpróbálta megszerezni a megnyugtató harmadik találatát, de ez csak nem akart sikerülni. A harmadik harmad közepén pedig egy kontra végén egyenlített a Znojmo: Richard Pavlikovsky érkezett teljesen egyedül a magyar kapu előterébe, s egy köténygóllal egyenlített.

A hajrában óriási izgalmak közepette, emberelőnyben játszott a Volán, de fél perccel a vége előtt még közelről az üres kapuba sem sikerült bekotornia a korongot Gawryletznek. Már mindenki elkönyvelte a hosszabbítást, amikor Fortuna megkegyelmezett a magyar csapaton.

Hat másodperccel a mérkőzés vége előtt Naglich korongja pattant meg a feltápászkodó Pavlikovsky fején, aki „jóvá tette", hogy nem sokkal korábban egyenlített. A korong ugyanis a fejéről tökéletes ívben szállt át a znojmoi kapus fölött, s kötött ki a kapuban.

Nyert a Volán, amely szombaton az Innsbruckot fogadja.

16. FORDULÓ
SAPA FEHÉRVÁR AV19–HC ORLI ZNOJMO (cseh) 3–2
(0–0, 2–1, 1–1)
Székesfehérvár, 3400 néző. V: Erd (osztrák), Warschaw (amerikai), Hofer, Nothegger (mindkettő osztrák)
SAPA FEHÉRVÁR: RAJNA, Jackman (1), KISS D. – Banham, NAGLICH 1, Sarauer – Pozsgai, Gawryletz – MIHÁLY Á. 1, YELLOW HORN (2), BENK (1) – Tokaji, Szirányi B. – Magosi, Sikorcin, Kovács Cs. – Orbán, Hetényi P. – Kocsis F., Nemes (1), NÉMETH A. 1 Edző: Marty Raymond
ZNOJMO: Hovi – PAVLIKOVSKY 1, Sova – Lattner, Pucher, Blatny (1) – Thomas, Stach – HAVLIK (2), Fiala 1, Prochazka – Kolarz, Boruta – Beroun, Seda, Beránek – Magovac – Finserle, Bartos. Edző: Jiri Reznar
Gólok. 21:04: Fiala (Havlik, 0–1). 23:50: Németh A. (Nemes, 1–1). 24:27: Mihály Á. (Benk,. Yellow Horn, 2–1). 51:36: Pavlikovsky (Havlik, Blatny, 2–2). 59:54: Naglich (Jackman, Yellow Horn – kettős emberelőny, 3–2)
További eredmények: Graz–Dornbirn 2–0, Vienna–Innsbruck 3–2, Klagenfurt–Linz 5–1, Villach–Salzburg 3–4, Ljubljana–Bozen 1–3

1. Bozen 16 10 4 2 59–46 +13 24
2. Salzburg 16 9 1 2 4 54–45 +9 22
3. Linz 16 9 1 1 5 49–40 +9 21
4. Vienna Capitals 16 10 6 56–33 +23 20
5. Villach 16 8 2 6 62–48 +14 20
6. Znojmo 15 7 1 2 5 49–46 +3 18
7. Graz 16 6 2 2 6 41–44 –3 18
8. Sapa Fehérvár AV19 16 6 2 2 6 44–52 –8 18