Fájó szlovák vereség a Nagy Testvértől

2011.05.06. 22:52
Satuszorítóban a házigazda: minimálisra csökkent a szlovákok négy közé jutási esélye <br />(fotó: Action Images)
A szlovák jégkorong-válogatott hazai pályán, Pozsonyban 3–2-es vereséget szenvedett Csehországtól, így minimálisra csökkent az esély arra, hogy a házigazda a középdöntőből bejusson a legjobb nyolc közé a világbajnokságon. A címvédő csehek továbbra is veretlenek a vb-n. A másik ágon Svédország könnyedén győzte le Franciaországot.

CSEHORSZÁG–SZLOVÁKIA

Nem kell különösebben magyarázni, hogy szlovák–cseh mérkőzés mindig, minden körülmények között komoly presztízzsel bír, hát még egy olyan derbi, amelyet Pozsonyban játszanak és amelynek tétje gyakorlatilag Szlovákia életben maradása…

VB-MENETREND – KATTINTSON A KÉPRE

Ennek megfelelően nagy iramban kezdődött a találkozó, sok korcsolyázással és ütközéssel, kemény párharcokkal. A játék képe kiegyenlített volt az első harmadban, amelynek végén Marek Zidlicky használta ki az emberelőnyt – és Ladislav Nagy fegyelmezetlenségét – előnyhöz juttatva ezzel a cseheket.

Nagy a második harmad elején jóvá tette hibáját, három perc elteltével egyenlített, a csehek pedig hiába gyakoroltak óriási nyomást Jaroslav Halak kapujára, nem tudtak ismét vezetéshez jutni.

A harmadik harmad elején viszont góllá érett az északiak fölénye, sőt mindjárt kétszer is „szüretelhettek” a pirosmezesek a kapu előtti határozottabb fellépés következtében: előbb Martin Havlat lőtt messziről és talált a kapuba – a kapu előtt „erősködő” Milan Michaleknek elévülhetetlen érdemei vannak a találatban –, majd három perc múlva ismét ez a sor villant egyet. Halak előtt két cseh szinte egymást zavarta, ám végül Patrik Elias közelről begyötörte a korongot.

A hajrában Tomás Surovy találata még szerzett néhány izgalmas pillanatot a cseheknek, ám hiába a kapuslehozatal és az időkérés, a szlovákok nem tudtak betalálni. A címvédő továbbra is veretlen a vb-n, a szlovákok pedig már szinte csak csoda révén juthatnak be a negyeddöntőbe.

SZAVAZÁS

Melyik válogatott nyeri meg a 2011-es jégkorong-világbajnokságot?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

SVÉDORSZÁG–FRANCIAORSZÁG

A másik esti összecsapás sokkal simább mérkőzést hozott. A jóval esélyesebb „háromkoronások” már a találkozó elején vezetést szereztek Robert Nilsson, ráadásul még az első játékrészben sikerült megtoldaniuk az előnyt két egységgel Oliver Ekmann Larsson és Patrik Berglund révén, így hiába védett a folytatásban Cristobel Huelt váltó Fabrice Lhenry parádésan, csak a különbség lehetett kérdéses.

A sok kiállítással tarkított mérkőzésen még egy gól esett Staffan Kronwall révén a 46. percben, Svédország így 4–0-ra nyert, és továbbra is jó eséllyel bír rá, hogy a csoport első két helyén végezzen.

A Németország–Finnország és a Kanada–Egyesült Államok˜ mérkőzésről itt olvashat!

JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁG, SZLOVÁKIA
KÖZÉPDÖNTŐ, E-CSOPORT, 1. FORDULÓ
Csehország–Szlovákia 3–2 (1–0, 0–1, 2–1)
Gólszerzők: 17:48 Zidlicky (Elias, J. Marek, ee. – 1–0), 22:54 L. Nagy (Visnovsky, Stümpel – 1–1), 41:06 Havlat (Elias – 2–1), 44:28 Michalek (Elias, Havlat – 3–1), 57:28 Surovy (Radivojevic, Cibak, 3–2)
KÖZÉPDÖNTŐ, F-CSOPORT, 1. FORDULÓ
Svédország–Franciaország 4–0 (3–0, 0–0, 1–0)
Gólszerzők: 4:34 R. Nilsson (Fernholm, Erixon – 1–0), 13:51 Ekman Larsson (S. Kronwall, ee. – 2–0), 15:39 Berglund (Pääjärvi, Gunnarsson – 3–0), 45:34 S. Kronwall (Ekman Larsson, Backlund, 4–0)