Ez derék volt, Ryan! Légiósa repítette a Volánt

2011.09.30. 21:52
Ryan tarthatatlan volt a mérkőzésen (Fotó: NS-archív)
A Sapa Fehérvár AV 19 4–3-ra legyőzte a cseh Znojmót az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) 7. fordulójában. Az idegenben szereplő fehérvári együttes összes találatát amerikai légiósa, Derek Ryan szerezte. Palkovics Krisztián és Eric Johansson egyaránt két gólpasszt adott.

A Fehérvár felemásan kezdte a szezont. A magyar csapat hat mérkőzéséből kettőt nyert csak meg, egyet a szétlövéssel, hármat pedig rendes játékidő alatt veszített el. Különösen a Linz elleni zakó volt fájó, azon a meccsen ugyanis 5–2-re vezetett a Volán, és mégis csak egy ponttal gazdagodott.

A Znojmo elleni mérkőzésen azonban mindenképpen nyerni szerettek volna a fehérváriak. Ez végül nagy csatában sikerült is.

SZAVAZÁS

Ön szerint a most zajló szezonban bejut a felsőházi rájátszásba a Fehérvár?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Pedig hamar megszerezte a vezetés a cseh csapat, a Fehérvár nem bírta elviselni, hogy folyamatosan emberhátrányban kell játszania: a 7. perc végén Martin Planek emberfórban vette be a fehérvári kaput.

A folytatásban aztán szerencsére a Znojmo játékosait is elkezdték kiszórni a játékvezetők: a harmad közepén így Derek Ryan kettősfórban egyenlíteni tudott.

Sajnos a cseh csapat megmutatta, hogy egyenlő létszámnál is be tudja venni Adam Munro kapuját, Lubomir Stach találata után az első szünetre egygólos hazai előnnyel vonulhattak a csapatok. 2–1

A Volán azonban a második harmad első felében fordított: Derek ellenállhatatlan volt, és duplájával máris a magyar csapat vezetett. Az amerikai légiós ráadásul mindkétszer azonos létszámnál volt eredményes. Érdemes kiemelni még Palkovics Krisztián és Eric Johansson teljesítményét: mindketten egyaránt két gólpassznál jártak ekkor.

A ligaújonc cseh gárda korábban egy felkészülési meccsen hosszabbításban 5–4-re legyőzte a Volánt és a bajnokságot sem kezdte rosszul, azonban a legutóbbi fordulóban 7–1-es zakóba futott bele Grazban.

„Jó csapat a cseh, ezzel együtt két pontért megyünk” – jelentette ki Nagy Gergő, a Sapa fiatal csatára még a mérkőzés előtt. Állt is a zászló a fehérváriaknak, de Jan Lattner emberelőnyből kiegyenlített a második játékrész közepén. 3–3

A harmadik harmad aztán ismét a Voláné volt – már, ami a gólok számát (azt az egyet...) tekinti. Derék Ryanünk ismét betalált, megszerezve ezzel negyedik gólját a mérkőzésen. 3–4

A Fehérvár pedig már három győzelemnél, a folytatásban ugyanis már nem tudott egyenlíteni a cseh együttes, amely azért a mérkőzés hajrájában megkapta a „szokásos” fórokat – hiába.

„DEREK AZÓTA KIVÁLÓAN JÁTSZIK, MIÓTA MEGÉRKEZETT” – MESTERMÉRLEG

„Derek azóta kiválóan játszik, mióta megérkezett. Ám nem csak ő remekelt, Johansson is príma volt, védekezésben és támadásban is példamutatóan teljesítenek. Ha Mihály Árpád felépül, kellemes gond lesz, hogy mit csináljak ezzel a sorral. Munro sok lövést kapott – ahogy az idegenben megszokott –, de stabil volt, viszont a temérdek kiállításunk nem tetszett, ebben javulnunk kell" – nyilatkozta a Fehérvár 4–3-as győzelme után Kevin Primeau, a csapat vezetőedzője.

JÉGKORONG, EBEL
7. FORDULÓ
ORLI ZNOJMO (cseh)–SAPA FEHÉRVÁR AV19 3–4 (2–1, 1–2, 0–1)
Znojmo, 2235 néző. Vezette: Jelinek, Smetana, Siegel, Siegl (mind osztrák)
ZNOJMO: Kacetl – Boruta, Plánek, LATTNER, Podesva, Kanko – Stach, Skadra, Beroun, Ríha, Seda – Hájek, Vosátko, Trojan, Haman, Havlík – Stehlík, Platil, Jarusek, Bartos, Komínek
FEHÉRVÁR: MUNRO – Horváth A., Tokjai, Sofron, Vas M., Kovács Cs. – Pratt, Borgatello, PALKOVICS, JOHANSSON, RYAN – Sille, Durco, Benk, Sikorcin, Nagy G. – Láda B., Magosi, Tóth A.
Gólok: 6:55: Plánek (Lattner, Boruta – emberelőny, 1–0). 11:08: Ryan (Johansson, Palkovics – kettős emberelőny, 1–1). 14:58: Stach (Skadra, Ríha, 2–1). 25:27: Ryan (Pratt, Palkovics, 2–2). 28:02: Ryan (Johansson, 2–3). 29:29: Lattner (Podesva – ee., 3–3). 50:58: Ryan (Borgatello – k. ee., 3–4)
Kiállítások: 18, ill. 22 perc+10 perc fegyelmi (Nagy G.)
További eredmények: Graz–Salzburg 5–3, Jesenice–Villach 3–1, Linz–Klagenfurt 2–1 – hosszabbítás után, Zagreb–Ljubljana 2–3 – h. u. Szabadnapos: Vienna.
1. Klagenfurt 6 5 1 24–9 11
2. Ljubljana 7 4 1 1 1 19–15 11
3. Linz 6 3 2 1 27–22 10
4. Salzburg 6 3 1 2 22–21 8
5. Zagreb 6 1 2 1 2 17–16 7
6. Vienna 6 1 2 1 2 25–25 7
7. FEHÉRVÁR 7 3 1 3 20–22 7
8. Graz 7 3 4 23–23 6