Erste Liga: vereséggel zárta az FTC a középszakaszt

2019.02.23. 20:17
A Sport Club Csíkszereda szétlövéses győzelmet aratott az FTC-Telekom ellen a jégkorong Erste Liga középszakaszában a felsőházban, az utolsó fordulóban.

A zöld-fehérek számára már nem volt tétje a mérkőzésnek, a tabellán ugyanis már korábban sikerült megszerezniük az első helyet – a hazai Csíkszereda ennek megfelelően nagyobb elánnal kezdett, az első harmadban kétgólos előnyre tett szert.

A második játékrész első felében pedig már három góllal elhúzott, Jászai Dávid révén viszont szépíteni tudott az FTC. A záró harmadból mindössze egy perc telt el, és Pavuk Attila 3–2-re módosította az állást, ám az etap közepén betalált ismét a Csíkszereda. Jászai második góljával 4–3-ra feljött az FTC, az utolsó percben pedig Nagy Gergő volt eredményes, miután a zöld-fehérek lehozták a kapust, ezzel a listavezető egyenlített!

A meccset a szétlövés döntötte el, amelyben a hazaiak voltak a jobbak, így begyűjtötték a győzelemért járó két pontot.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA, KÖZÉPSZAKASZ
FELSŐHÁZ

SC CSÍKSZEREDA (romániai)–FTC-TELEKOM 5–4 (2–0, 1–1, 1–3, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Csíkszereda, 1500
néző. V: Gergely, Crisan, Bandi, Rédai (romániaiak)
CSÍKSZEREDA: Lundström
Bjelov, PAPP SZ. 2 – Sulakov, Gecse – Flinta B., Farkas T. – Györfy
VALCHAR (2), Taratuhin 1, Becze (1) – BÍRÓ T. 1 (1), Panov (1), Fodor Cs. 1 – Rokaly Sz., Rokaly N., Részegh 1 – Egyed R., Horváth L., Casaneanu
Edző: Václav Novák
FTC: Arany
Karmeniemi, Rantanen – JÁSZAI 2, Perrier – Sarcia, Hegyi Á. – Lengyel L.
Rafaj (1), NAGY G. 1 (1), Tóth A. (1) – Tóth Renátó, Switzer (1), Pavuk 1 – Tóth Gergő, Roczanov, Dósa – Pozsár, Farkas L., Hardi
Edző: Fodor Szabolcs
Kiállítások: 12 perc + 10 perc fegyelmi (Bjelov), ill. 22 perc