Erste Liga: tízgólos meccsen győzött az Újpest Bécsben

2017.12.09. 20:07
A jégkorong Erste Liga szombati játéknapján a meglehetősen tartalékos Újpest Bécsben aratott 6–4-es győzelmet a Vienna Capitals második csapatának vendégeként. Nyert a MAC, és ha nehezen is, de a listavezető DVTK ugyancsak, amelynek kapusa, Kiss Bence 40 védéses shutouttal vette ki a részét a sikerből.

VIENNA CAPITALS II–ÚJPESTI TE 4–6 (0–1, 2–2, 2–3)VIENNA CAPITALS II–ÚJPESTI TE 4–6 (0–1, 2–2, 2–3)

A lilák kerete közel sem volt nevezhető teljesnek, hiszen több sérült mellett a juniorválogatottal Franciaországban lévők is hiányoztak, ráadásul a csapat formája sem túl irigylésre méltó: a megelőző négy mérkőzésén mindössze két szerzett pont...

Ilyen előjelek dacára Szilassy Zoltán vezetőedző csapata nagyot játszott Bécsben, fordulatos mérkőzésen 6–4-es győzelmet aratott a rendes játékidőben. Az első harmadban Martin Frolík első góljával vezetést szerzett a lila-fehér csapat, de a bécsiek a második játékrész elején fordítani tudtak – igaz, a második szünetre is magyar előnnyel mehettek a felek: Nagy Nilan gólja után Frolík használt ki egy emberelőnyös helyzetet.

A záró felvonásban aztán előbb Sikorcin Ladislav, majd Turbucz Martin is betalált, ám korán kezdett megnyugodni az Újpest: a hazaiak öt percen belül feljöttek egy gólra. A 6–4-es vendéggyőzelmet jelentő végeredményt hat másodperccel a vége előtt Dósa Krisztián állította be egy üres kapus góllal.

ASC CORONA–DVTK JEGESMEDVÉK 0–3 (0–1, 0–0, 0–2)

A listavezető DVTK Jegesmedvék alaposan megszenvedtek Brassóban az ASC Corona vendégeként a győzelemért. Ugyan Rasmus Kulmala góljával a 13. percben sikerült előnybe kerülniük a miskolciaknak, a következő vendéggólra az 53. percig kellett várni: Miskolczi Márk volt eredményes. A 3–0-s vendéggyőzelmet jelentő végeredményt Vas János üres kapus találatával állította be a DVTK.

A mérkőzés legjobbja a DVTK kapusa, Kiss Bence volt, akinek kapujára 40 lövést küldtek a brassóiak, ám egyszer sem bírták kapitulálásra a 20 éves tehetséget.

SC CSÍKSZEREDA–MAC BUDAPEST 3–4 (1–0, 0–2, 2–2)

A Csíkszeredához látogató, bajnoki második MAC szintén fordulatos meccsen diadalmaskodott 4–3-ra, A MAC-os Bodó Christopher és a csíkszeredai Antal Zsombor egyaránt három ponttal zártak: előbbi két gól, egy assziszt, utóbbi fordítva, egy gól, két assziszt szerzésével került be a jegyzőkönyvbe.

JÉGKORONG ERSTE LIGA

CORONA BRASOV (romániai)–DVTK-JEGESMEDVÉK 0–3 (0–1, 0–0, 0–2)
Brassó, 536
néző. V: Csomortáni, Csata A., Rédai, André (romániaiak)
BRASOV: Polc – Ölander, Stoflet – Nagy I., Sirokovs – Bors H., Jemeljanenko – Bíró O., Saluga
Knjazev, Gliga, Wilgosh – MacMillan, Tranca, Mihály Á. – Zabludovszkij, Molnár Zsombor, Zsók – Bíró M., Péter Zs., Mihály E. Edző: Martin Lacroix
DVTK: Kiss B. – Leppänen, Joe – Ruikka (1), Rantanen (1) – Vojtkó, Bernáth – Köllő
Tóth Gergő (1), Galanisz, Miskolczi 1 – Pavuk, Vas J. 1, Sakaris (1) – Hajós, KULMALA 1, Tóth A. – Ritó, Berta, Albert. Edző: Mikael Tisell
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Mikael Tisell:
– Nagyon örülök a győzelemnek, hiszen a Brassó kemény ellenfél, az elején még kétesélyes volt a mérkőzés. Jó látni, hogy hatvan percen keresztül képesek vagyunk ugyanolyan erőbedobással játszani, még úgy is, hogy sok játékosunk hiányzik.

SC CSÍKSZEREDA (romániai)–MAC BUDAPEST 3–4 (1–0, 0–2, 2–2)
Csíkszereda, 1650
néző. V: Máthé I., Gergely L., Crisan, Sikó (romániaiak)
CSÍKSZEREDA: Ónodi – Bjelov, Győrfy – Salló, Brnák – Gecse, Flinta – Bors I.
Antal Zs. 1 (2), Taratuhin (1), GOLOVIN 2 – Bíró T., Fabus, Farkas T. – Fodor Cs., Moldován, Molnár Z. – Rokaly N. (1), Antal N., Egyed. Edző: Leo Gudas
MAC: Bálizs – Pozsgai, MacAulay (1) – Dudas (1), Cunningham – Vokla, Garát
Klempa (1), Brown 1, Dansereau (1) – BODÓ 2 (1), Nagy K. (1), B. Orban 1 (1) – Somogyi, Terbócs, Keresztury – Tóth Richárd, Lőczi, Kedves. Edző: Majoross Gergely
Kiállítások: 10+10 perc fegyelmi (Golovin), ill. 14 perc

VIENNA CAPITALS II–UTE 4–6 (0–1, 2–2, 2–3)