Erste Liga: remek emberelőnyös játék, fehérvári siker

2018.01.22. 22:05
A jégkorong Erste Liga középszakaszának első fordulójában két alsóházi meccset rendeztek hétfőn. A Corona Brasov magabiztosan, 7–1-re legyőzte a Vienna Capitals második csapatát hazai pályán, a Fehérvári Titánok pedig az FTC-t gyűrték le (5–2).

A Fehérvári Titánok öt emberelőnyükből négyet gólra váltottak, ez pedig sorsdöntőnek bizonyult. A Ferencváros is jól sáfárkodott a fórokkal (2/2), összességében többet lőtt kapura a meccsen ellenfelénél (33–28), mégis csak két gólt tudott szerezni – egyet-egyet az első és az utolsó harmadban. A Titánok 4–0-ra nyerték meg a második harmadot, ezzel el is döntötték a találkozót.

JÉGKORONG
Erste Liga
Középszakasz, alsóház
FEHÉRVÁRI TITÁNOK–FERENCVÁROS TC 5–2 (1–1, 4–0, 0–1)

Székesfehérvár, 114 néző . V: Kókai, Nagy A., Pálkövi, Váczi
FEHÉRVÁR:
KORNAKKER – Vehmanen, Imre – Reiter, Sándor F. – LÁDAY 1 (1), Szaller – Antal A., Kiss P. – SCHOENMAKERS 2, AINSWORTH 1 (2), ANTILLA (2) – Részegh, Péter B., Szita 1 – Vizi (1), Mazzag, Hamvai – Balogh B., Prácser, Varga B.
Edző:
Kóger István
FERENCVÁROS:
Sevela – Hietamäki, Jászai – Jaborník, Owen – Tuominen, Lakatos – Tóth Renátó, Lengyel – TENDLER (1), Dubek (1), Fliszár – Németh A. (1), SHUPE 1, Kovács V. (1) – Bödök, Roczanov, Farkas L. – Könczei, Rafaj 1, Virág T.
Edző:
Greg Lindqvist
Kiállítás:
4, illetve 10 perc

CORONA BRASOV (romániai)–VIENNA CAPITALS II (osztrák) 7–1 (4–1, 3–0, 0–0)
Brassó, 523
néző. V: Csomortáni, Csata, André (romániaiak)
BRASSÓ: Polc – Filíp (1), Jemeljanyenko 1 – Sirokovs (2), Nagy I. (2) – Bors H., Imecs – Bíró O., Csíki – Walls 1, Gliga, MacMillan – Knjazov 2 (1), Tranca 2 (1), Saluga 1 (2) – Zsók, Molnár Zsombor, Mihály E. – Vasile, Péter Zs., Zabludovszkij. Edző: Július Pénzes
VIENNA: Sidor – Wolf 1, Kruckovyc – Pelz, Karitnig – Piff, Kuqali – Leitner – Ranftl, Schlögl, Rohm – Janisch, A. Maxa, Maurer – Szabad, Ylitalo, Preiser. Edző: Christian Dolezal
Kiállítások: 34 perc + 10 perc fegyelmi (Bíró O.) + végleges fegyelmi (Mihály E.), ill. 24 perc + végleges fegyelmi (Schlögl, Leitner)