Erste Liga: az 53. lövés hozta meg az Újpest sikerét

2017.11.27. 22:16
A jégkorong Erste Liga hétfői rangadóján a Ferencváros hosszabbításban 5–4-re legyőzte a Csíkszeredát. Az Újpest szintén ráadásban nyert, 1–0-ra a Corona Brasov ellen.

Parádésan kezdte a Ferencváros–Csíkszereda meccset a házigazda, Jereme Tendler 12 másodperc után gólt szerzett, Virág Tamás pedig a hatodik percben létszámfölényben megduplázta az előnyt (2–0). A vendégek még az első harmadban szépítettek, s bár a 23. percben Kovács Viktor visszaállította a kétgólos differenciát, Radim Valchar és Peter Fabus góljával a 37. percben egyenlítettek a csíkszeredaiak (3–3).Ferencváros–Csíkszereda meccset a házigazda, Jereme Tendler 12 másodperc után gólt szerzett, Virág Tamás pedig a hatodik percben létszámfölényben megduplázta az előnyt (2–0). A vendégek még az első harmadban szépítettek, s bár a 23. percben Kovács Viktor visszaállította a kétgólos differenciát, Radim Valchar és Peter Fabus góljával a 37. percben egyenlítettek a csíkszeredaiak (3–3).

A 38. percben aztán már újra a Fradinál volt az előny, de a harmadik felvonás hajrájában erre is volt válaszuk a vendégeknek, így jöhetett a hosszabbítás. Itt Könczei Áron a 124 másodperc után betalált, amivel már megnyerte a meccset a házigazda (5–4).

Az Újpest sokáig hiába nyomott a kettős emberhátrányt is hősiesen kivédekező brassóiakkal szemben, nem tudott betalálni, így itt is hosszabbításra került sor. A 64. percben aztán Sikorcin Ladislav találata már a kapuban kötött ki – a szövetség statisztikái szerint ez volt az 53.(!) újpesti lövés a meccsen (1–0).

ERSTE LIGA

FERENCVÁROS–SC CSÍKSZEREDA 5–4 (2–1, 2–2, 0–1, 1–0) – hosszabbítás után
Pesterzsébet, 397
néző. V: Soós, Németh M., Kis-Király, Váczi
FERENCVÁROS:
Pleszkán – Hietämaki, Tuominen (1) – Jászai, Owen – JABORNÍK 1 (1), Korbuly – Dubek (1), Fliszár, TENDLER 1 – Bödök, Virág 1, Németh A. (1) – Kovács 1, Könczei 1, Szappanos (1). Edző: Greg Lindquist
CSÍKSZEREDA: Onodi – Ruczuj (1) – Papp (1), Bjelov 1 – Salló, Brnák – Gecse, Flinta – Farkas T. (1), TARATUHIN 1 (2), VALCHAR 1 (1) – Rokaly Sz. (1), Schastlivyy (1), Fabus 1 – Fodor Cs., Molnár Z., Rokaly N. Edző: Leo Gudas
Kiállítások: 14 perc, ill. 8 perc
Greg Lindquist:
– Gyorsan vezetést szereztünk, ezután sajnos eladott korongjainknak „köszönhetően" visszajött ellenfelünk a meccsbe. Kiélezett végjáték volt, bármelyik csapat nyerhetett volna, boldog vagyok, hogy ez most nekünk sikerült.
Leo Gudas: – Nagyon rosszul kezdtünk, folyamatosan az eredmény után futottunk, de ettől függetlenül a végén reális esélyünk volt a győzelemre. Ha értékesítjük a helyzeteinket, egészen más végeredmény születhetett volna.

ÚJPEST–CORONA BRASOV (romániai) 1–0 (0–0, 0–0, 0–0, 1–0) – hosszabbítás után
Megyeri út. V:
Kincses, Kókai, Muzsik, SoltészUTE: Sila – Pokornyi, Huba – Kiss D. (1), Kiss R. – N. Nagy, Dósa – Kovács A., Szalma, Benk, Caládi – Ropret, Sikorcin 1, Frolík – Becze, Nemes, Sági – Pichler, Pápa, Turbucz. Edző: Szilassy Zoltán
BRASSÓ: Polc – Filíp, Sirokovs – Stoflet, Bors H. – Bíró O., Nagy I. – Csíki – Wilgosh, Gliga, Zabludovszkij – Mihály E., Tranca, Molnár Zsombor – Bíró M., Péter Zs., Zsók – Saluga. Edző: Martin Lacroix
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Szilassy Zoltán:
– Tettük a dolgunkat becsülettel, sok helyzetet dolgoztunk ki, de előfordul az ilyen, hogy mégsem megy be semmi. Eldőlhetett volna ez a meccs a rendes játékidőben is, de a kapusok fantasztikusak voltak. Mindenesetre jobb később belőni a győztes gólt, mint soha...
Strenk Hunor, másodedző: – Rövid volt a padunk, sok meghatározó játékosunk sérült, ennek ellenére mindent megtettünk a győzelemért, jár a dicséret a fiúknak. Patrik Polc szenzációsan védett, és kis szerencsével nyerhettünk volna.

1. DVTK Jegesmedvék 16 13 1 1 1 67–28 +39 42
2. MAC Budapest 18 13 5 77–44 +33 39
3. Csíkszereda 19 10 1 1 7 66–57 +9 33
4. Ferencváros 18 9 2 7 68–56 +12 31
5. Újpest 18 9 2 7 50–45 +5 31
6. Dunaújvárosi Acélbikák 17 9 8 50–46 +4 27
7. Corona Brasov 19 6 1 4 8 51–54 –3 24
8. Fehérvári Titánok 19 4 1 2 12 48–78 –30 16