Erste Liga: másfél órát késett, hét gólt kapott a Capitals

2018.10.19. 22:14
Gólt ünnepelnek az Acélbikák (Fotó: acelbikak.net)
A Dunaújváros hazai pályán a Vienna Capitals II, a Csíkszereda pedig idegenben a Debrecen ellen tudott nyerni a jégkorong Erste Ligában.

Ahogyan a Dunaújvárosi Acélbikák hivatalos Facebook-oldala fogalmaz, „forgalmi torlódás miatt” a Vienna Capitals II csak jelentős késéssel érkezett meg Újvárosba, így az előzetesen kiírt 18 óra helyett este fél nyolckor indult a két együttes összecsapása.

Amilyen sokat kellett várni a kezdésre, olyan hamar jött az első gól: épp csak eltelt három perc, megszerezte a vezetést a DAB, amely a harmad végén másodszor is bevette a vendégkaput (2–0).

Szünet után szépített, egyenlített, majd fordított, ráadásul kétgólos előnybe is került a Vienna Capitals II – mindezt kevesebb mint hét perc alatt (2–4). A játékrész hajrája azonban ismét a DAB-é volt, amely a 37., majd a 38. minutumban is beköszönt, ezzel 4–4 állt az eredményjelzőn az utolsó harmad kezdete előtt. „Egészen elképesztő harmadon vagyunk túl” – adott velős összegzést a dunaújvárosi csapat oldala a látottakról.

A bécsi együttes lendülete a harmadik felvonásra elfogyott. A 48. percben visszaszerezték a vezetést az Acélbikák, majd az 55. és a 60. minutumban is betalálva végül magabiztosnak látszó, háromgólos győzelmet értek el a hazaiak (7–4).

A Dunaújváros sikerével őrzi a hatodik pozíciót a tabellán, a Vienna Capitals II pedig továbbra is a 10., utolsó előtti helyen áll.

Az eredetileg is 19 óra 30 percre kiírt DEAC–Csíkszereda mérkőzésen az első harmad nem hozott gólt, a másodikban aztán a vendégcsapat megszerezte a vezetést, ám a debreceniek kilenc percen belül válaszoltak. A harmadik játékrész 43. másodpercében jártunk, amikor a DEAC előnybe került, amire ezúttal a listavezető válaszolt gyorsan: a 47. percben újfent egálra álltak a felek (2–2). A döntő gólra az 56. minutumig kellett várni, ekkor érkezett Papp Szabolcs, aki megszerezte a Csíkszereda harmadik, egyúttal győzelmet érő találatát (2–3).

Sikerével a Csíkszereda immár 39 ponttal vezeti a bajnokságot, a DEAC 28 ponttal a harmadik az Erste Ligában.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA

DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK–VIENNA CAPITALS II (osztrák)
7–4 (2–0, 2–4, 3–0)
DAB: Garbacz
Erdélyi 1, JABORNÍK 1 (1) – Franssila, Léránt – Hruby, Mestyán – Lencsés, Szabó D.
IOSSAFOV 2, Turtiainen, Uski (1) – Nagy M. (1), Tóth G., Török 1 – Azari (1), Dubek (1), Saluga 1 – Borbás (2), MAKOVICS 1, Németh P. (2)
Edző:
Antti Karhula
VIENNA:
Holzer
SAARI 1 (1), Satmark (1) – Pelz, WOLF 1 – Pallierer, Piff
Kittinger (1), Ranftl, Schlögl (1) – Hirtunen, A. MAXA 1, Reyn – Artner, Bauer (1), Pohl 1 – Rohm

Antti Karhula:
– Nem volt könnyű meccs a nagy késés miatt. Az első harmadban kettő nullára vezettünk, egy ilyen előnyt semmilyen körülmények között nem szabadna eladni. A bécsiek keményen dolgoztak, és a sok korcsolyázás meghozta az eredményét. A második harmadban úgy tűnt, mintha mi lennénk a juniorok – szerencsére a harmadikban helyreállt a rend. Most szünet jön, ami kell is, hogy rendet tegyünk a fejekben.
Santeri Heiskanen:
– Végig izgalmas és jó mérkőzést játszottunk, az utolsó pillanatig volt esélyünk egy ragyogó eredmény elérésére. Négy kettes vezetésünknél felcsillant a győzelem esélye, de kiengedtük a kezünkből. Fárasztó út után a fiúk fejben is elfáradtak, és nem bírtuk a végjátékot. Kicsit csalódott vagyok, mert rászolgáltunk volna legalább egy pontra.

DEACSC CSÍKSZEREDA (romániai) 2–3 (0–0, 1–1, 1–2)
Debrecen, 549
néző. V: Haszonits, Rents, Szabó D., Mizsák
DEAC: HETÉNYI Z.
Kovács B. (1), Vuorijärvi – Antal A., Behal – Berta, Hetényi P. – Erdei Z.
IZACKY (2), Novotny, TURCOTTE 2 – Hári N., Kulesov, Németh A. – Molnár D., Silló, Vincze P. T. – Márton, Salló B., Szokolov
Edző:
David Musial
CSÍKSZEREDA:
LAKOSIL
Bjelov (1), Papp Sz. 1 – Salló A., Sulakov – Farkas T. (1), Gecse – Bors I., Győrfy
Becze, RÉSZEGH T. 1 (1), VALCHAR – Panov, Rokaly Sz., Taratuhin – Casaneanu (1), FODOR CS. 1, Rokaly N. (1) – Egyed R., Horváth L., Sándor Z
Edző:
Leo Gudas
Kiállítások: 12, ill. 14 perc
Kapura lövések:
50, ill. 37

David Musial:
– A bajnokságban most játszottunk messze a legjobban, a sors fintora, hogy éppen most kaptunk ki, ráadásul a születésnapomon. Ezzel együtt elégedett vagyok, mert a liga legjobb csapata ellen végig pariban voltunk, időnként még domináltunk is, csak az égiek nem szegődtek ma mellénk. Minden játékosom előtt le a kalappal!
Hozó Levente (másodedző): – Azért nyilatkozom Leo Gudas vezetőedző helyett, mert ő már el is utazott Budapestre, ahol fontos teendője van. Remek meccset vívtunk, mindkét együttes beleadott mindent, igazán nagy fegyverténynek tartom ezt a győzelmet. Azt játszottuk, amit még otthon elterveztünk: tudtuk, hogy ha kevés gólt kapunk, nyerhetünk Debrecenben, s így is lett.