Erste Liga: háromgólos előny is kevés volt a brassóiaknak

2017.09.25. 22:11
A jégkorong Erste Liga első hétfői mérkőzésén az eddig pont nélkül álló Csíkszereda idegenben 4–1-re kiütötte a Dunaújvárosi Acélbikákat. A MAC Budapest háromgólos hátrányból nyert a brassóiak ellen.

DUNAÚJVÁROS–CSÍKSZEREDA

Nagyszerűen indult a mérkőzés a vendégek számára, hiszen 70 másodperc után máris megszerezték a vezetést, Bíró Tamás Áron révén, de a harmad hajrájában Orbán Attila még egyenlített (1–1).

A második felvonásban 19 másodperc alatt két csíkszeredait is kiállított a játékvezető, de a dunaújvárosiak nem tudtak élni a lehetősséggel, sőt, egy másodperccel a harmad vége előtt Radim Valchar visszavette az előnyt a vendégeknek (1–2).

A cseh légiós a 48. percben újabb gólt szerzett, majd Antal Zsombor is eredményes volt a végén, így a vendégek 4–1-re nyertek.

MAC–CORONA BRASOV

Sokáig úgy tűnt, a másik erdélyi csapat is simán nyer idegenben, hiszen Roberto Gliga, Martin Saluga és Mihály Árpád góljával 3–0-ra vezetett a Corona Brasov a 17. percben, jött is a hazai időkérés.

A 32. percben pedig az első hazai gól is megszületett, majd Tóth Richárd találata után Nagy Krisztián és Kovács Bronson Zoltán is eredményes volt, így a záró felvonás előtt egyenlített a MAC (3–3).

Az utolsó játékrészben fordított a budapesti együttes, Keresztury Erik gólja egyben a győzelmet is jelentette (4–3).

JÉGKORONG ERSTE LIGA
DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK SC–CSÍKSZEREDA (romániai) 1–4 (1–1, 0–1, 0–2)

Dunaújváros, 700
néző. Vezette: Németh M., Juhász, Kedves, Berger
DAB:
Pacl – Szrkipec, Orbán 1 – Hetényi P., Léránt (1) – Lencsés, Hruby – Mestyán – Török, Nagy M. (1), Tanka – Izacky, Azari, Novotny – Nageler, Borbás, Vrána – Silló, Németh P., Odnoga. Edző: Dave Musial
CSÍKSZEREDA:
ÓNODI – Papp Sz., Belov (1) – Salló, Brnák – Gecse, Farkas T. (1) – János, Győrfy – VALCHAR 2 (1), Tarahutin, ANTAL ZS. 1 (1) – Bíró T. Á. 1, FABUS (2), Fodor Cs. – Rokaly Sz., Casaneanu, Molnár Z. – Egyed, Rokaly N., Sándor Z. Edző: Leo Dudas
Kiállítások:
6 perc, ill. 10 perc
Dave Musial: –
Az első húsz percben jól játszottunk, és a második harmadban is megvoltak a lehetőségeink. Sajnos még a kettős emberelőnnyel sem tudtunk élni, és ez megbosszulta magát. Nem tudom, mi történt a fiúkkal az utolsó harmadban, de bőven lesz mit kijavítanunk a közeljövőben.
Leo Dudas: –
Nagyon jó és színvonalas mérkőzést játszottunk, amely során sikerült a házigazdákon felülkerekednünk. Úgy érzem, megérdemelten nyertük meg a mérkőzést, és rendkívül örülünk a megszerzett három bajnoki pontnak.

MAC BUDAPEST–CORONA BRASOV (romániai) 4–3 (0–3, 3–0, 1–0)
Budapest, Tüskecsarnok, 200 néző. Vezette: Kincses, Rencz, Soltész, Muzsik
MAC: Arany – Cunningham, Vokla – Dudás, Garát – Macaulay, Kovács B. 1 – Fejes, Pozsgai
B. Orban, NAGY K. 1 (1), Terbócs – Dansereau (1), Nagy G. (1), Klempa – SOMOGYI (1), BROWN (2), Jokila – Tóth Richárd 1, Majoross B., KERESZTURY 1 (1). Edző: Majoross Gergely
BRASSÓ: Tőke – Filíp, Sirokovs – Nagy I., Stoflet – Bors, Jemeljanyenko – Bíró O., Nagy Cs.
GLIGA 1, MacMillan (1), WALLS (1) – Bíró G. (1), Bíró M., MIHÁLY Á. 1 – Mihály E., Tranca, Zabludovszkij – Péter Zs. (1), Saluga 1, Zsók. Edző: Martin Lacroix
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Majoross Gergely: –
Az első harmadban nem játszottunk jól, nem jött be semmi, és furcsa gólokat is kaptunk. A szünetben azonban sikerült rendeznünk a sorainkat, és bár nem a legkönnyebb utat választottuk a győzelemhez, a lényeg a három pont begyűjtése.
Martin Lacroix: – Négy nap alatt ez volt a harmadik meccsünk, ráadásul a liga egyik legerősebb csapatának otthonában. Jól kezdtünk, elmentünk három góllal, utána viszont nagyon keményen nyomott az ellenfél, mi fáradtunk, hibákat követtünk el, és ez a meccsbe került.

1. Ferencváros 6 5 1 31–16 +15 15
2. MAC Budapest 6 5 1 26–13 +13 15
3. DVTK Jegesmedvék 6 4 1 1 22–10 +12 14
4. Újpest 6 4 2 16–14 +2 12
5. Fehérvári Titánok 6 2 1 3 18–27 –9 7
6. Dunaújvárosi Acélbikák 6 2 4 16–21 –5 6
7. Corona Brasov 5 1 1 3 16–19 –3 4
8. Csíkszereda 5 1 4 12–17 –5 3