Erste Liga: Magosi-mesternégyes, gálázott a címvédő

2017.10.30. 22:21
A jégkorong Erste Liga hétfői játéknapján a címvédő DVTK Jegesmedvék a négy gólig jutó Magosi Bálint vezérletével 7–4-re nyertek a Csíkszereda ellen, míg a Fehérvári Titánok szétlövésben győzték le a brassóiakat.

Villámrajtot vettek a fehérváriak, hét másodperc után betalált Joseph Antilla (1–0), de a 6. percben Mihály Árpád egyenlített (1–1). A második harmadban Szabó Pál Krisztián visszavette a vezetést a fehérváriaknak (2–1), de a harmadik felvonás elején Mason Wilgosh egyenlített (2–2), és mivel a hosszabbítás nem hozott gólt, jöhetett a szétlövés – amelyet Péter Andor találata döntött el (3–2).

A csíkszeredaiak sem kezdtek rosszul, 77 másodperc után vezettek a DVTK otthonában, de Berta Ákos és Magosi Bálint góljával még a szünet előtt fordított a címvédő. Az erdélyiek a második harmadban viszont nagyon bealudtak, a 23. percben Magosi második gólja már 4–1-es hazai vezetést jelentett, a harmadik húsz percben a harmadik találatával 6–2-re, a negyedikkel 7–3-ra módosult az állás, végül 7–4-re nyertek a Jegesmedvék.

JÉGKORONG ERSTE LIGA

DVTK JEGESMEDVÉKSC CSÍKSZEREDA (romániai) 7–4 (2–1, 3–1, 2–2)
Miskolc, 1025 néző. V: Babic, Soós D., Kedves, Kormos
DVTK: Adorján – LEPPANEN (2), Rusk – Bernáth, Rantanen – Vojtkó (1), Joe – Köllő – MAGOSI 4, MISKOLCZI 1 (2), GALANISZ – Pavuk, Vas J. (1), Sakaris 1 – Kulmala (1), Tóth A. (1), Rito (1) – Albert T., Berta 1, Tóth G. (1). Edző: Mikael Tisell
CSÍKSZEREDA: Onodi – Papp Sz., Belov – Brnák, Salló – Farkas T. Györfy – János I., Orbán – Antal Zs. (1), Tarahutin, Valchar 1 – ROKALY SZ. 1 (1), SCHASTLIVYY 2 (1), Fabus (1) – Fodor Cs. Rokaly N., Antal N. – Casaneamu, Egyed. Edző: Leo Gudas
Kiállítások: 10, ill. 4 perc

FEHÉRVÁRI TITÁNOKASC CORONA BRASOV (romániai) 3–2 – szétlövéssel (1–1, 1–0, 0–1, 0–0, 1–0)
Székesfehérvár, 353 néző. V: Németh M., Kincses, Berger, Muzsik
FEHÉRVÁR:
KORNAKKER – Vehmanen, IMRE – Reiter A., Szabó B. – Láday, SZALLER (1) –Takács B., Madácsi – Schoenmakers (1), ANTILLA 1, Ainsworth – Szita, SZABÓ P. K. 1, Reisz – Péter A. 1, Kiss P., Vizi – Péter B., Kiss Zs., Mazzag. Edző: Kóger István
BRASOV: TŐKE – Filíp, SIKORKOVS – Nagy I., Stoflet – Bors, Jemeljanenko – Mihály E. – Gliga, Mihály Á. 1, Walls – Bíró G., MacMillan, Wilgosh 1 – Bíró M., Molnár Zsombor, Saluga – Péter Zs., Zabludovszkij, Zsók. Edző: Martin Lacroix
Kiállítások: 8 + 10 perc fegyelmi (Szabó P. K.), ill. 14 perc
Kóger István: –
Azért örülök ennek a győzelemnek, mert nagyon kemény mérkőzéseket játszottunk. Három olyan vereséget szenvedtünk, ahol közel voltunk ahhoz, hogy jutalom járjon érte. Nagyon kell egy ilyen fiatal csapatnak, hogy az elvégzett munkáért kapjon jutalmat, hogy a hitük megmaradjon abban, amit csinálnak, és elhiggyék, hogy jó úton járnak. Ez a mai mérkőzés azért is volt kimondottan öröm számomra, hogy ezt férfias harc végén be tudtuk húzni.
Martin Lacroix: – Nem vagyok elégedett az egy ponttal, mert három pontért jöttünk. Annyi lehetőségünk volt, amelyekkel bőven meg lehet nyerni egy mérkőzést. Igaz, hogy ez volt négy nap alatt a harmadik meccsünk, de nem éreztem a csapaton a fáradságot, csupán a gólhelyzetek kihasználása nem tetszett, de ez egész szezonban eddig kísértett bennünket.

1. DVTK Jegesmedvék 12 10 1 1 49–22 +27 32
2. MAC Budapest 14 10 4 61–36 +25 30
3. Ferencváros 13 8 1 4 51–34 +17 26
4. Újpest 13 8 5 39–33 +6 24
5. Csíkszereda 12 6 6 42–41 +1 18
6. Dunaújvárosi Acélbikák 13 5 8 34–40 –6 15
7. Corona Brasov 12 3 1 2 6 31–35 –4 13
8. Fehérvári Titánok 13 3 1 2 7 39–58 –19 13