Erste Liga: a Brassó otthon, a Csíkszereda Bécsben nyert simán

2019.01.14. 19:50
A Vasas 15 másodperccel a vége előtt egyenlített (Fotó: Tumbász Hédi)
A bajnoki tabella második helyén álló Csíkszereda a várakozásoknak megfelelően győzött a bécsi Vienna Capitals II otthonában, míg a Corona is otthon tartotta a három bajnoki pontot a Gyergyói HK ellen a jégkorong Erste Ligában. Zárásként a Vasas szétlövéssel múlta felül a Fehérvári Titánokat.

Arra talán maguk a csíkszeredaiak sem számítottak, hogy a 29. percben már 6–0 áll az eredményjelzőn, ahogy arra sem gondolhattak ekkor, hogy a találkozó második felét a bécsiek nyerik meg. Pedig így történt, a Vienna II 2–0-ra vitte a második 30 percet, így alakult ki a 6–2-es csíkszeredai siker.

A Corona Brasov hazai pályán sima 5–2-es győzelmet aratott a Gyergyói HK felett, ezzel továbbra is őrzi a harmadik helyet a bajnoki tabellán.

A nap záró meccse hozta a legnagyobb izgalmakat, a Vasas ugyanis 1–1-re végzett rendes játékidőben a Fehérvári Titánokkal – úgy, hogy 15 másodperccel a vége előtt egyenlített –, s miután az öt perc hosszabbításban nem esett gól, következett a szétlövés, amelyben a fővárosiak bizonyultak jobbnak.

ERSTE LIGA
EV Vienna Capitals II (osztrák)–Sport Club Csíkszereda (romániai) 2–6
(0–4, 1–2, 1–0)
Bécs, 135
néző. V: Loicht, Lendl, Reisinger, Riecken (osztrákok)
VIENNA: Tschrepitsch (Zimmermann)
Saari 1, Satmärk – P. Lakos, Piff – Birnbaum, Hedberg – Pallierer, Posch
Bauer (1), Grosslercher (1), Hiltunen 1 (1) – Kittinger, Ranftl, Schlögl – A. Hofer, A. Maxa, Preiser – Rohm
Edző: Santeri Heiskanen
CSÍKSZEREDA: Lundström
Bjelov, Gecse 1 – Farkas T., Flinta – Győrfy
Becze T. 1, Taratuhin (1), Valchár (1) – Fodor Cs. 1 (1), Panov (1), Rokaly N. (1) – Bíró T. (1), Krasznoszlobodcev (2), Sándor Z. 2 (1) – Horváth L. 1
Edző: Don MacAdam
Kiállítások: 14 perc + 10 perc fegyelmi (Saari), ill. 10 perc + 10 perc fegyelmi (Taratuhin)
Kapura lövések: 40–32

Corona Brasov (romániai)–Gyergyói HK (romániai) 5–2 (1–0, 3–1, 1–1)
Brassó, 615
néző. V: Csata (romániai), Mihai (román), Bándi, André (romániaiak)
BRASOV: Polc
Bors H. 1, Carlson (2) – Boriszenko (1), Nagy I. – Mihály E., Dorofejev – Chitac, Haraga
Lidhammar 1, Lee (1), Tendler (1) – Mihály Á., Gliga (2), Molnár Zsombor 1 – Péter B. 1, Tranca (2), Zsók 1 – Bíró O., Bíró G.
Edző: Greg Lindqvist
GYERGYÓ: Ruczuj
Jezsov (1), Kozma – Góga, Orbán Sz. – Bobcek, Ferenc-Csibi (1)
Constantin, Pesztunov 1, Csergő (1) – Karpusz, Steen 1, Vorobjev – Benedek, Péter Zs., Elekes – Barabás, Daradics, Ivácson – Timaru
Edző: Mikael Tisell
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Kapura lövések: 51–33
Greg Lindqvist:
– Előző nap is játszottunk, úgyhogy fáradtak voltunk, ráadásul akad néhány sérültünk is, úgyhogy kivált elégedett vagyok az eredménnyel. A második harmadunk nagyon jól sikerült, a harmadikban pedig kontrolláltuk a játékot, ezzel újabb három pontot szereztünk, ami az Erste Ligába és a román bajnokságba is beszámít. Most egy-két napot pihenünk, aztán felkészülünk az alapszakaszból hátralévő mérkőzésekre.
Mikael Tisell nem kívánt nyilatkozni.

Schiller–Vasas HC–Fehérvári Titánok 2–1 (0–0, 1–0, 0–1, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Káposztásmegyer, 150
néző. V: Németh M., Soós, Molnár, Muzsik
Vasas: TÓTH B.
Bukor, Farkas B. – Surányi, TORNYAI – Inglis, Seregély – FEJES 1, Kováts M.
BÖDÖK 2, Schmál (1), SZLAMA – Lőczi, Székely Mádai G., Turbucz – ODNOGA M., Pápa, Varga T. – Gágyor, Matusek, Szigeti
Edző: Ladányi Balázs
Fehérvár: GYENES
Beukeboom, Kiss R. – Láday, Reiter – Imre, Szabó B. – Sándor, Vas Márk
Kiss P., Lewis, Mihály Ákos – Balogh B. (1), BENNETT 1, Péter A. – Császár, Hamvai, Mazzag – Dézsi, Kovács Alex, Rajz
Edző: Kiss Dávid
Kiállítások:
4, ill. 8 perc
Kapura lövések: 30–34
Ladányi Balázs: – Az első negyven percet, mondjuk úgy, hogy kihúztuk… Több gólt is kaphattunk volna, még nem voltunk azon a hőfokon, amin kellett volna. A harmadikban elkezdtünk nyomni, dolgozni, aminek néhány másodperccel a vége előtt érett be a gyümölcse. A hosszabbítás és a szétlövés mindig lutri, örülök, hogy itthon tartottunk két pontot.
Kiss Dávid: – Nagyon rosszul játszottunk, a képességeink alatt teljesítettünk. Nem éltünk a helyzeteinkkel, ráültünk az egygólos előnyünkre, és hiába hívtuk fel a figyelmet, hogy tempót kell váltani, ez nem történt meg. Ahelyett, hogy három ponttal mennénk haza, csak egy jut, és ezzel távol kerülünk a hatodik hely megszerzésétől is.

1. Ferencvárosi TC 38 25 5 3 5 176–91 +85 88
2. Csíkszereda 37 26 2 2 7 168–105 +63 84
3. Corona Brasov 37 21 6 10 134–97 +37 75
4. UTE 38 18 7 4 9 131–98 +33 72
5. DEAC 38 21 2 4 11 151–109 +42 71
6. Fehérvári Titánok 38 13 4 6 15 142–140 +2 53
7. Gyergyói HK 37 15 2 4 16 115–123 –8 53
8. Dunaújvárosi Acélbikák 37 15 2 3 17 141–138 +3 52