Erste Liga: kikapott a MAC, ismét élre állt a DVTK

2018.02.02. 20:50
Négygólos győzelemmel élre állt a DVTK (Fotó: Dvtk.eu)
Hétfőn a DVTK legyőzésével ugyan átvette a vezetést a MAC Budapest a jégkorong Erste Ligában, a fővárosiak azonban pénteken 6–3-as vereséget szenvedtek Dunaújvárosban, míg a miskolci együttes simán megverte az újpestieket, és ismét az élre állt.

JÉGKORONG
Erste Liga
Középszakasz, felsőház
Dunaújvárosi Acélbikák–MAC Budapest 6–3
(1–1, 2–0, 3–2)
Dunaújváros, 1000 néző. Vezette: Babic, Mayer, Abonyi, Soltész
DAB: DUSCHEK – Erdélyi, Mestyán – Hüffner (1), ORBÁN A. 1 (1) – Hruby, Lencsés – Skrypets – AZARI (3), BECZE 1 (1), Léránt – IZACKY (2), NOVOTNY 1, Odnoga 1 (1) – Hári, Turcotte 1, Nageler – Nagy M., Németh P., Silló 1. Edző: Jason Morgan
MAC: Bálizs – Pozsgai, Macaulay – DUDAS 1, Cunningham (1) – Garát, Kovács B. – Molnár D., Vokla – Klempa, Dansereau, Mansson – BODÓ 2, BROWN (2), ORBAN B. (1) – Keresztury, Nagy K., Somogyi – Tóth R., Majoross B., Tóth G. Edző: Majoross Gergely
Kiállítások: 12, ill. 16+10 perc fegyelmi (Brown)
Jason Morgan:
– Az első harmadban fizikailag fölénk nőtt a MAC, de a második játékrészben sikerült felvenni a tempót. Nyomást tudtunk gyakorolni ellenfelünkre, és átvettük a játék irányítását. Az emberhátrányos játékunk tökéletes volt, de ez nem mondható el az emberelőnyösről. Ma mind a négy sorunk kivette a részét a sikerből. Három-háromnál Becze gólja óriási lökést adott a csapatnak.
Majoross Gergely: – A találkozó első felében többé-kevésbé az történt, amit elképzeltünk. Sajnos ekkor a jó helyzeteknél is még jobbat kerestünk, mindig volt egy felesleges passz, így nem tudtunk gólokat szerezni. A második harmadban megbosszulta ezt a DAB, úgy, hogy ez nem volt a meccsben, mint ahogy az sem, hogy egy perc alatt egyenlítünk emberhátrányból. Megkaptuk az esélyt, hogy győzzünk, de nem éltünk vele. Folytatódik a rájátszás, minden meccs kiélezett küzdelmet hoz, megyünk tovább az úton.

DVTK Jegesmedvék–UTE 6–2 (4–1, 0–0, 2–1)
Miskolc, 950 néző. Vezette: Varjú, Rencz, Kormos D., Berger
DVTK: Adorján – Kiss-Rusk, LEPPANEN 1 (1) – Láda B., Rantanen – Joe, Vojtkó – Albert T., Bernáth – Magosi (1), GALANISZ 1 (1), Miskolczi – PAVUK (2), SAKARIS 1 (1), VAS 2 (1) – Hajós, Kulmala, Tóth A. – Berta (1), Ritó, Tóth G. 1. Edző: Mikael Tisell
ÚJPEST: Sila – Huba, Kiss D. (1) – Kiss R., Nagy N. – Hegyi, Kovács A. – Pokornyi, Schmál – Frolik, ROPRET 1, Sikorcin (1) – Benk 1, Caladi (1), Kovács Cs. – Nemes, Pápa, Sági – Dósa, Pichler-Balássy, Turbucz. Edző: Szilassy Zoltán
Kiállítások: 14, ill. 14 perc
Mikael Tisell:
– Éles játékkal kezdtünk, és az első harmadban szép gólokat szereztünk. Védelmünk végig jól zárt, így bizonyítottuk, hogy mi vagyunk az erősebbek. Azért volt fontos számunkra a győzelem, hogy visszataláljunk a helyes útra, a jó irányba a MAC-tól elszenvedett vereség után.
Szilassy Zoltán: – Kapitális hibákat vétettünk az első harmadban. Az egyenlítés után gyors gólokat kaptunk, s ezután csak futottunk az eredmény után. Védőjátékunkon javítanunk kell, ezt sokat fogjuk gyakorolni.

4. UTE 3 3 10–21 –11 0

A csapatok az alapszakasz helyezés alapján 4–210 pluszpontot kaptak a középszakaszra.

Alsóház
EV Vienna Capitals II (osztrák)–Ferencvárosi TC 1–2
(0–1, 1–1, 0–0)
Bécs, 133 néző. V: Gangel, Kókai, Kis-Király, Tichon
VIENNA: Zimmermann – Piff, Wolf (1) – Kuqali, Steibl – Karitnig, Pelz – Kruckovyc, Leitner, Artner, Maurer, Ylitalo – Maxa, Schönwetter, Vendis – Ranftl, SCHLÖGL 1, Thalhammer (1) – Janisch, Rohm. Edző: Christian Dolezal
FTC: SEVELA – Hietamäki, Jászai – Korbuly, Owen – Lakatos, Tuominen – Lengyel, Könczei, Németh A., Shupe – Dubek (1), FLISZÁR (1), TENDLER 1 – Bödök (1), Farkas 1, Roczanov – Inglis, Kovács V., Virág. Edző: Greg Lindqvist
Kiállítás: 2 perc, ill. 4

SC Csíkszereda (romániai)–Fehérvári Titánok 4–3 (2–0, 1–2, 1–1)
Csíkszereda, 1650 néző. V: Gergely, Csomortani, Fehér, Siko
CSÍKSZEREDA: Onodi – Bjelov (1), PAPP SZ. 1 – Brnák 1, Salló (1) – Flinta, Gecse – Farkas, Györfy, Fodor Cs., TARATYUHIN (1), VALCHAR 1 – Fabus 1, Rokaly Sz. (1), Szcsasztlivij – Antal Zs., Bíró T. (1), Molnár Zoltán – Moldován., Rokaly N., Sándor Z. Edző: Leo Gudas
FEHÉRVÁR: Kornakker – Imre P., Vehmanen – REITER 1, Szabó B. (1) – Láday, Szaller – Kiss P., Sándor, Ainsworth (1), Antilla, SCHOENMAKERS 1 (1) – Hamvai, Mazzag, Vízi – PÉTER B. 1, Részegh, Szita – Balogh B., Kiss Zs., Varga B. Edző: Kóger István
Kiállítás: 12 perc, ill. 18+10 fegyelmi (Antilla)

5. Vienna Capitals II 4 1 4 10–24 –14 3

A csapatok az alapszakasz helyezés alapján 4–2–1–0–0 pluszpontot kaptak a középszakaszra.