Erste Liga: kétgólos hátrányból nyert a DVTK Jegesmedvék

MTI MTIMTI MTI
2018.02.05. 22:34
A címvédő DVTK Jegesmedvék kétgólos hátrányból nyert a Dunaújvárosi Acélbikák vendégeként a jégkorong Erste Liga középszakaszának felsőházában hétfőn.

A házigazdák a 39. percben még 3–1-re vezettek, de az 50. percben már a vendégek voltak kétgólos (5–3) előnyben. A végeredményt a 60. percben a büntetőpadról visszatérő Vas János állította be üres kapus góllal.

JÉGKORONG, ERSTE LIGA
KÖZÉPSZAKASZ, FELSŐHÁZ

DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK–DVTK JEGESMEDVÉK 3–6 (2–1, 1–1, 0–4)
Dunaújváros, 500
néző. V: Kókai, Soós, Kis-Király, Soltész
DUNAÚJVÁROS: Duschek – Hüffner, Mestyán – Orbán, Szkrpec – Hruby, LENCSÉS 1 (1) – Török – Azari, Becze, Nageler – Izacky 1, Novotny (1), ODNOGA (2) – Hári (1), Turcotte 1, Léránt – Németh P., Silló, Tanka. Edző: Jason Morgan
DVTK: Adorján – Kiss-Rusk, Leppanen – Láda, Rantanen (1) – Joe (1), Vojtkó – Albert, Köllő – MAGOSI B. (2), GALANISZ 1 (1), MISKOLCZI 1 – Pavuk, Sakaris, Vas J. 1 – Hajós 1, Tóth A., KULMALA 2 – Ritó, Berta, Tóth G. Edző: Mikael Tisell
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Jason Morgan:
– Két jó harmadot követően a második végén bekapott gól fordulópontot jelentett a mérkőzésen, és teljesen összezavart minket. A fiúk bepánikoltak, hogy egy gólra csökkent az előny, káosz lett úrrá a pályán, bosszantó hibákat követtek el. Hiába próbálkoztunk, a Miskolc jobb csapat, ezt most is bebizonyította.
Mikael Tisell: – Azt kaptuk, amire számítottunk, a Dunaújváros letámadott az elején és veszélyesen játszott, sok gondot okozott nekünk, de a végén sikerült rátalálni a saját játékunkra, és a harmadik harmadra visszajöttünk. Nagy dolognak tartom, hogy egy háromról fel tudtunk állni. A csapatunk mentálisan erős, ennek is köszönhető a sikerünk.

1. DVTK Jegesmedvék 4 3 1 18–10 +8 13
2. MAC Budapest 4 3 1 20–14 +6 11
3. Dunaújvárosi Acélbikák 4 2 2 18–17 +1 7
4. Újpest 4 4 12–27 –15 0

A DVTK 4, a MAC 2, míg a Dunaújváros 1 bónuszponttal kezdte meg a középszakaszt.

ALSÓHÁZ
SC CSÍKSZEREDA (romániai)–FERENCVÁROS 2–4 (1–1, 1–2, 0–1)
Csíkszereda, 1800
néző. V: Gergely, Csata, Sikó, Péter V.
CSÍKSZEREDA: Onodi – Bjelov, Papp Sz. 1 – Brnák, Salló – Flinta B., Gecse – Farkas T., Györfy – Fodor Cs. (1), Taratuhin (1), Valchar 1 (1) – Fabus, Rokaly Sz., Szcsasztlivij – Antal Zs., Bíró T., Molnár Zoltán – Antal N., Egyed R., Moldován. Edző: Leo Gudas
FTC: Sevela – Hietamäki (1), Jászai (1) – Korbuly, Owen – Lakatos, Tuominen – Könczei (1), Németh A. 2, Shupe (1) – Tendler, Dubek, Virág T. 1 – Bödök (1), Roczanov, Farkas L. – Inglis, Fliszár 1, Kovács V. Edző: Greg Lindqvist
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Greg Lindqvist:
– Mindkét csapat már a rájátszásra készül, mi elsősorban a védekezésünkön szerettünk volna csiszolni, főleg annak tudatában, hogy a Csíkszereda nagyon jó csapat, itt a legnehezebb játszani az egész ligában. Jó munkát végeztünk, még akkor is, ha sokkal több lehetősége volt a hazai csapatnak. Jó védekezőjátékot mutattunk, innen kell tovább építkeznünk – fejben is. Minden játékosom hozzá tudott tenni a játékhoz, nem egyénieskedtek, betartották, amit kértünk tőlük.

1. Corona Brasov 5 5 24–7 +17 16
2. Csíkszereda 6 4 2 27–21 +6 15
3. Ferencváros 6 3 3 19–20 –1 12
4. Fehérvári Titánok 6 1 5 21–29 –8 3
5. Vienna Capitals II 5 1 4 10–24 –14 3

A Csíkszereda 4, a Ferencváros 2, a Brassó 1 bónuszponttal kezdte meg a középszakaszt, amelyet követően a sereghajtó számára véget ér az idény, a többiek a negyeddöntőbe jutnak.