Erste Liga: kétgólos előny is kevés volt a Fradinak

2019.01.07. 22:40
Győzelmével a Vasas már nem sereghajtó (Fotó: Tumbász Hédi)
A jégkorong Erste Liga hétfői játéknapján a forduló előtt sereghajtó Vasas idegenben 3–0-ra legyőzte a Hokiklubot, így megelőzte fővárosi riválisát. Az esti mérkőzésen a Ferencváros kétgólos előnyről kapott ki a brassóiaktól.

Az angyalföldiek a második harmad hajrájában Bödök Bence góljával szerezték meg a vezetést, majd a záró felvonásban Szlama Dániel és Odnoga Mátyás is eredményes volt (0–3).

A Ferencváros számára jól indult a mérkőzés, hiszen Nagy Gergő már a 7. percben betalált, majd a 23.-ban Tóth Richárd növelte az előnyt (2–0) – igaz, rövidesen Anders Mikael Lidhammar szépített.

A harmadik harmad kezdetén Péter Balázs góljával egyenlített a Brassó (2–2), s a Ferencváros hiába volt sokáig emberelőnyben, így sem tudott betalálni a rendes játékidőben és a hosszabbításban sem.

Ahogyan ilyenkor lenni szokott, a szétlövésben az ellenfél büntetett, Daniel Tranca neve mellé került a győztes találat (2–3).

JÉGKORONG ERSTE LIGA
FTC-TELEKOM–CORONA BRASOV (romániai) 2–3 (1–0, 1–1, 0–1, 0–0, 0–1) – szétlövéssel
Pesterzsébet, 254
néző. V: Németh M., Halassy, Muzsik, Soltész
FTC:
Arany – Rantanen, Boros – Karmeniemi, Jászai – Hegyi Á., Sarcia (1) – Lengyel L., NAGY G. 1, WALLS (1), PAVUK (1) – Switzer, Tóth A. (1), Tóth Richárd 1 – Perrier, Roczanov, Tóth Gergő – Rafaj, Farkas L., Pozsár. Edző: Fodor Szabolcs
BRASSÓ: TŐKE – Carlson (1), Peretiagin (1) – Bors H., Dorofejev – Boriszenko, Bíró O., Gliga, Tendler, LIDHAMMAR 1 – Péter B. 1, TRANCA 1 (1), ZSÓK L. (1) – Molnár Z., Bíró M., Bíró G. – Mihály Á., Molnár Zs., Mihály E. Edző: Greg Lindqvist
Kiállítások: 4, ill. 8 perc + végleges fegyelmi (Peretiagin)
Kapura lövések: 47–30

HK BUDAPEST–SCHILLER-VASAS HC 0–3 (0–0, 0–1, 0–2)
Vasas Jégcentrum, 195 néző. V: Soós D., Mach, Váczi, Pálkövi B.
HKB: Hajek – Lévai M., Szécsi – Orbán A., Bán – Jancsó, Lakatos L. – Berendi, Petres, Satek, SZAPPANOS – Albert T., Izsák R., Németh Á. – Horváth B., Szopos, Gyurgyev – Egyed M., Godó, Köllő. Edző: Dusan Kapusta
VASAS: TÓTH K. – Bukor (1), Kováts – Surányi, Tornyai – Bálint T., Seregély Máté – Farkas B., Inglis Á., BÖDÖK 1 (2), SZLAMA 1, ODNOGA 1 (2) – Lőczi, Székely Mádai G., Turbucz – Csiki A., Pápa (1), Varga T. – Gágyor, Kreisz B., Szigeti. Edző: Ladányi Balázs
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Kapura lövések: 33–26

1. Ferencvárosi TC 36 23 5 3 5 164– 89 +75 82
2. Csíkszereda 33 24 1 2 6 152– 96 +56 76
3. Debreceni EAC 35 21 1 4 9 143– 95 +48 69
4. Corona Brasov 34 19 6 9 122– 84 +38 69
5. Újpesti TE 36 17 6 4 9 127– 96 +31 67