Erste Liga: hengerelt az FTC, kiütötte a Dunaújvárost

H. K.H. K.
2020.02.15. 18:24
Az FTC-Telekom 11–4-re kiütötte a Dunaújvárosi Acélbikákat a jégkorong Erste Liga szombati játéknapján, a középszakasz felsőházában.

Az éllovas zöld-fehérek egészen félelmetes teljesítményt nyújtottak – noha a mérkőzés első gólját a második helyen álló Dunaújváros szerezte, a ferencvárosiak erre négy találattal válaszoltak, hármat ebből két és fél perc alatt ütöttek.

A második harmad gyors FTC-góllal indult, amelyet másik három követett, így két játékrész után 8–2 állt az eredményjelzőn. A hazaiak a harmadik harmadban sem vettek nagyon vissza, igaz, azt „csak” 3–2-re hozták, a vége így 11–4 lett.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA, KÖZÉPSZAKASZ , FELSŐHÁZ
FTC-TELEKOM–DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK 11–4 (4–1, 4–1, 3–2)

Pesterzsébet, 650 néző. V: Haszonits, Juhász, Szabó Dávid, Muzsik
FTC:
Arany G. – Kärmeniemi, Pulli (1) – Rantanen 1, Tóth Gergely (1) – Hegyi Á. (2), Sarcia 1 – Boros, Jászai – Juusela 2, Nagy G. 1 (2), Tóth A. 1 (3) – Kulmala 3, Pavuk (1), Switzer (2) – Hajós (1), Németh A., Tóth Richárd 2 – Farkas L., Roczanov (1), Tóth Gergő. Edző: Fodor Szabolcs
DAB: Hughson (Pinczés B.) – Kovács B. Z. 1, Vuorijärvi – Hüffner (1), Lendák – Dósa, Hruby – Gulácsi, Ráduly N. – Azari, Dansereau (2), Mazurek – Somogyi B. 1 (1), Turcotte 1, Zanoski (3) – Gebei G., Pinczés O., Silló A. (1) – Németh P. 1, Szubotics, Tamás. Edző: David Leger
Kiállítások: 16, ill. 14 perc+10 perc fegyelmi (Azari, Dósa, Mazurek)+végleges fegyelmi (Mazurek)
Kapura lövések: 48–22