Erste Liga: harmadszor is legyőzte az Újpest a címvédőt

2017.12.18. 22:30
A jégkorong Erste Liga hétfői játéknapján az Újpest hazai pályán hosszabbításban 2–1-re legyőzte a címvédő DVTK Jegesmedvéket.

A „lilák” az első harmadban 15-ször is hiába próbálták meg bevenni Adorján Attila kapuját, a címvédő pedig a 37. percben büntetett is, Rasmus Kulmala megszerezte a vezetést a vendégeknek (0–1).

Az előny két percig sem tartott ki, Anze Ropret hamar egyenlített, és mivel a harmadik harmadban egy gól sem esett, jöhetett a hosszabbítás (1–1).

A 64. percben aztán Benk András eldöntötte a meccset, az Újpest 2–1-re nyert, és a szezonban harmadszor is megverte a címvédőt.

JÉGKORONG ERSTE LIGA
ÚJPEST–DVTK JEGESMEDVÉK 2–1 (0–0, 1–1, 0–0, 1–0) – h. u.
Megyeri út, 375
néző. V: Németh M., Kincses, Soltész, Muzsik
ÚJPEST: Sila – Kiss R., Kiss D. – Kovács A., Horváth D. – Nagy N., Dósa – Sági, Benk 1, Caládi – Ropret 1 (1), Sikorcin (1), Frolík (1) – Szalma, Pápa, Schmál – Pichler, Nemes, Turbucz. Edző: Szilassy Zoltán
DVTK: Adorján – Leppänen, Joe – Ruikka, Rantanen – Vojtkó (1), Bernáth – Magosi B., Galanisz, Miskolczi – Pavuk, Vas J., Sakaris (1) – Kulmala 1, Hajós, Tóth A. – Albert, Berta, Tóth G. – Köllő. Edző: Mikael Tisell
Kiállítások: 4, ill. 8 perc+10 perc fegyelmi (Rantanen)+végleges fegyelmi (Rantanen)+végleges kiállítás (Rantanen)
Szilassy Zoltán:
– Nagy csata volt: két jó csapat keményen hokizott és a kapusok is jól védtek. Az emberelőnyeinkből be kellett volna találnunk a végén, de különböző okokból szétestek az előnyös soraink. Ránk jellemző, hogy sokat és keményen edzünk, úgyhogy a keretünk előbb fogy el, mint az energiánk. A legfontosabb, hogy nyerni tudtunk.
Mikael Tisell: – Elfáradtunk a végére az emberhátrányokban, de bizonyosan fáradt az ellenfél is, úgyhogy nem ezen múlt. Ahogy telt az idő a meccsen, egyre jobbak lettek, három-négy darab kettő az egy elleni helyzetet és további szólókat is kihagytunk, azaz megvoltak a lehetőségeink a győzelemhez.
Rasmus Kulmala megszerezte a vezetést a vendégeknek (0–1).

1. DVTK Jegesmedvék 22 18 1 2 1 85–33 +52 58
2. MAC Budapest 23 16 7 91–55 +36 48
3. Dunaújvárosi Acélbikák 22 14 8 73–56 +17 42
4. Újpest 23 11 3 9 68–62 +6 39
5. Csíkszereda 25 11 2 1 11 85–80 +5 38
6. Ferencváros 23 10 2 1 10 78–71 +7 35
7. Corona Brasov 25 8 1 4 12 63–72 –9 30