Erste Liga: harmadik bajnokiját is megnyerte az Újpest

2023.10.10. 21:35
Dobos (7) is betalált (Fotó: Soós Balázs/FEHA19)
A hazai bázisú nemzetközi jégkorong-bajnokság (Erste Liga) keddi játéknapján mind a négy lejátszott mérkőzés szorosan alakult, három találkozó is csupán szétlövésben dőlt el, csak a még mindig hibátlan Újpest nyerte meg a DVTK Jegesmedvék elleni meccsét hatvan perc alatt.

A két eddig nyeretlen csapat, az idényt magyarországi túrával kezdő Csíkszereda és a Debreceni EAC találkozóján szükségszerűen biztos volt, hogy az egyik brigád sorozata megszakad, ám hogy melyik, az csak nagy izgalmak végén derült ki. Történt ugyanis, hogy a debreceniek az első harmad negyedik percében Kamil Mingazov góljával megszerezték a vezetést, majd a gól nélküli második felvonást követően a záró harmadban jött Részegh Tamás és előbb a 10. percben egyenlített, öt perccel később pedig a vezetést is megszerezte csapatának. Ezzel azonban nem volt még vége, mert az utolsó négy percet a vendégek szinte végig emberhátrányban töltötték, s a második kisbüntetést 55 másodperccel az alap játékidő letelte után góllal büntette a DEAC, Nicholas Rivera egyenlített és mentette hosszabbításra a találkozót. A ráadásban viszont már nem született újabb gól, így jött a szétlövés, amelyben a hazaiak muzsikáltak jobban, azaz a két nyeretlen csapat közül a DEAC sorozata ért véget.

A Csíkszereda mellett a másik két erdélyi csapat is idehaza túrázik jelenleg: a listavezető Corona Brassov az előző bajnokság alapszakasz-győzteséhez, a BJAHC-hoz látogatott, és játszott fordulatokban és gólokban gazdag mérkőzést. Az első harmadot a vendégek, a másodikat a hazaiak nyerték 2–1-re, a brassóiak már 3–1-re is vezettek a második periódusban, innen egyenlített a fővárosi csapat. A záró felvonás elején úgy tűnt, hogy hiába támadtak fel Schlekmann Márkék, a brassóiak ugyanis a harmadik harmad kezdése után 70 másodpercben belül ütött két góllal 5–3-ra elléptek. A BJA viszont hosszú hajrát nyitott, amikor két és fél perccel a vége előtt a BJAHC Kirils Galoha emberfóros góljával egyet lefaragott a hátrányából. Az utolsó két percre aztán Kangyal Balázs vezetőedző lehívta kapusát Farkas Rolandot, s végül 15 másodperccel a rendes játékidő előtt sikerült kihasználni az extra ember jelentette előnyt: Ilja Culigin egyenlített, 5–5, jöhetett a hosszabbítás itt is. Ebben a Brassó bizonyult a jobbnak, így a pontvesztés ellenére is megőrizte az első helyet a tabellán.

Fordulatokban és gólokban a harmadik erdélyi csapat, a második helyen álló Gyergyói HK meccsén sem volt hiány. A FEHA19 otthonában a hazaiak tíz perc játék után vezetést szereztek, s egy utolsó perces gyors – 17 másodperc alatti – gólváltás után az első szünetben is fehérvári vezetést mutatott az eredményjelző. A második húsz percben viszont fordított a Gyergyó – Sárpátki Tamás gyors egyenlítése után öt és fél perccel a harmad vége előtt már a vendégeknél volt az előny Brance Orban keddi második, idénybeli 11. góljával. A harmadik játékrész elején aztán a hazaiak is megmutatták, hogy tudnak ők is emberelőnyös gólt ütni, rögtön kettőt is az első két és fél percben – Dobos Mhály és Vokla Roland találataival fordított a FEHA. Jött viszont a végén újfent Orban és két perccel a vége előtt mai harmadik találatával kiharcolta a hosszabbítást. A hirtelen halál viszont elmaradt – pontosabban gól nélkül telt el a ráadás, így végül itt is szétlövés döntött. Ebben a Gyergyó bizonyult jobbnak – ki más, ha nem Orban lőtte volna be az utolsó rávezetést…

Noha a tabella élén a Brassó áll, vesztett pontok tekintetében mindenképpen jobban áll az Újpest, amely hibátlanul két alapjátékidős győzelemmel a háta mögött várta a DVTK elleni meccset. A lilák a Jegesmedvék ellen tovább növelték a 60 perc alatt aratott győzelmeik számát. Az első két harmadban rendre vezetést szereztek az újpestiek, majd a miskolciak egyenlítettek, ám a harmadikban ez már nem sikerült a vendégeknek. A harmadik felvonás elején Miro-Pekka Saarelainen találatára már nem érkezett válasz a DVTK részéről, így az idény eddigi kellemes meglepetését szolgáltató újpestiek továbbra is vesztett pont nélkül állnak a tabellán.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA
DEBRECENI EAC–SC CSÍKSZEREDA (romániai) 3–2 (1–0, 0–0, 1–2, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Debrecen, 375 néző. Vezette: Németh M., Gebei, Vincze D., Szabó D.
DEAC: HETÉNYI – Dobmayer, USNYEV (1) / Krollis, Mingazov 1 / Barkovszkij, Bukor / Jakabfy S., Jakabfy Cs. – Vasziljev, Bucskin, Szmirnov / Mihalik A., Novotny (1), RIVERA 1 (1) / Hári N. (1), Rétfalvi, Molnár D. / Mihalik G., Sándor B., Révész. Edző: Artyom Vaszjunyin
CSÍKSZEREDA: ADORJÁN A. – Ricci, Masonius / Rutkowski, Gecse / Ferencz-Csibi, Láday / Salló, Bajkó Cs. – Brown, MILAN (2), MCNALLY (2) / Levin, Péter B., Szkacskov / Rokaly Sz., Reisz (1), Becze T. / Fodor Cs., RÉSZEGH T. 2, Rokaly N. Edző: Bradley Gratton
Kapura lövések: 60–39.
Emberelőny-kihasználás:
5/1, ill. 4/0
Artyom Vaszjunyin: – Az előző három mérkőzéshez képest a hibák száma drasztikusan csökkent, a helyzetkihasználásunk azonban nem javult, ennek tulajdonítható, hogy túlórára kényszerültünk. Az örömteli, hogy eljutottunk hatvan lövésig, de az nem, hogy mindössze két gólt szereztünk. Mindenesetre jó látni, hogy van tartása a csapatnak, és a Ferencváros elleni súlyos vereség csak kisiklás volt.
Bradley Gratton: – Bosszantó, hogy akárcsak két napja a Ferencváros ellen, most is eladtuk az előnyt a végén, méghozzá felesleges kiállítások miatt. Optimizmusra adhat okot, hogy a sorok rendben vannak, van ritmusa a játékunknak, most is ki-ki meccset játszottunk.

ÚJPESTI TE–DVTK JEGESMEDVÉK 3–2 (1–1, 1–1, 1–0)
Budapest,
Újpesti Jégcsarnok, 505 néző. Vezette: Nagy A., Juhász, Pálkövi Botond, Gottlibet
UTE:
RAJNA – Silfver, Nyquist / Pokornyi, Szabó D. / Tornyai, Kiss Dániel (1) / Franyó – TIALA 1 (1), Metsävainio (1), SAARELAINEN 1 (1) / Benk, Just (1), Coatta 1 / Kiss P., Kovács Alex, Laskawy / Kovács S., Szabó R., Simon L. Edző: Markus Juurikkala
DVTK:
Voris – Verveda, Szathmáry / Szirányi B., Hill / Skrabov, Vojtkó / Fazekas, Szalay – Berdnyikov (1), Páterka (1), ESTEVES 1 / RAZUMNJAK 1, Miskolczi, Kulesov / Makai, Lövei, Mattyasovszky / Pecsét, Csiki, Farkas M. Edző: Steve Kasper
Kapura lövések:
34–48.
4/2 ill., 4/0

Markus Juurikkala:
– Főleg az első harmadban játszott nagyon veszélyesen a DVTK, akkor Rajna Miklós tartott minket meccsben, neki köszönhetjük, hogy volt esélyünk nyerni. Nyílt sisakos küzdelem volt, ha nehezen is, de megtaláltuk a győzelemhez vezető utat. Dolgozunk a hibáink javításán, a három ponttal elégedett vagyok.
Steve Kasper:
– Nagyon erős ellenféllel szemben veszítettünk. Az Újpest keményen dolgozik, jól strukturált csapat, ez már az előszezonban is látszott. Képtelenek voltunk kihasználni a lehetőségeinket, emiatt csalódott vagyok. Még mindig keressük a sorok megfelelő összeállítását, ezért sok a hiba, de a hozzáállásunk rendben volt.

FEHA19–GYERGYÓI HK (romániai) 4–5 (2–1, 0–2, 2–1, 0–0, 0–1) – szétlövéssel
Székesfehérvár, 356
néző. Vezette: Rencz, Timár, Gáspár, Muzsik
FEHA19:
Melnyicsuk – RACSINSZKIJ (2), Koszinszkij / Falus, VOKLA 1 (1) / Csollák (1), Bogesic / Bajkó, Salamon – Lászlóffy, DOBOS 1 (1), Blasko / Ambrus Cs. 1, Nádor, Keceli-Mészáros / Dézsi Barnabás 1, Fekete (1), Zezelj (1) / Farkas L., Alapi, Németh Z. Edző: Anatolij Bogdanov
GYERGYÓ: RINNE– Haaranen, Jalonen / MESIKÄMMEN (2), Fejes / Imre, Horvath (1) – BODÓ 1 (2), Császár, B. ORBÁN 3 / Sárpátki 1, Sylvestre (1), Vincze P. (1) / Szigeti, Csiszer, DiDiomete / Vincze G., Kozma, Silló. Edző: Szilassy Zoltán
Kapura lövések: 32–36.
3/2, ill. 2/1
Anatoli Bogdanov: – Az idény ezen részében még örülünk az egy pontnak, de a rájátszásban a vereség persze csak vereség, akkor már nem jár elismerés a szép játékért vagy az elszánt próbálkozásokért. Még a tanulási folyamatban vagyunk, a fiatal játékosaink fokozatosan lépnek előre, értékes játékperceket kapnak felnőtt szinten.
Szilassy Zoltán: – Hullámzó volt a mérkőzés, de a játékunk kevésbé. Két rendkívül ostoba kiállítással visszahoztuk az ellenfelet a meccsbe, és utána nekünk kellett kapaszkodni. Öt az öt ellen abszolút domináltunk, a helyzetek alapján is nagy volt a fölényünk, de négy gólt nem kaphatunk. A FEHA erősebb csapat, mint az előző idényben volt. Értékes nyolcpontos túrán vagyunk túl, ez lesz az egész idényben, ide-oda püföl mindenki mindenkit. Minden pontot meg kell becsülni.

BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC–CORONA BRASOV 5–6 (1–2, 2–1, 2–2, 0–0, 0–1) – szétlövéssel
Budapest, Vasas Jégcentrum, 213 néző. Vezette: Soós, Korbuly, Váczi, Kövesi