Erste Liga: győzelmével a döntő küszöbén a DVTK

2018.03.14. 20:32
A DVTK nagy meccset nyert meg
A DVTK 7–5-re felülmúlta a Csíkszeredát a jégkorong Erste Liga elődöntőjének negyedik mérkőzésén, ezzel 3–1-re vezet az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcban.

Furcsán alakult a meccs. Jól kezdett a Csíkszereda, 3–2-re megnyerte az első harmadot. A gól nélküli második 20 perc után a harmadik játékrész elején növelte az előnyét az erdélyi együttes. Egészen a 48. percig 4–2 maradt az állás, akkor azonban beindult a címvédő miskolci csapat, az 53. percben a DVTK már 6–4-re vezetett.

Bár a Csíkszereda egyszer még betalált, és a kapust is lehozta az egyenlítés érdekében, az utolsó percben ütött góllal a DVTK 7–5-re megnyerte a találkozót.

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcban a DVTK 3–1-re vezet. Az ötödik mérkőzést szombaton játsszák Miskolcon.