Erste Liga: rossz kezdés után remekelt a DVTK Bécsben

2017.12.01. 20:37
A DVTK Jegesmedvék 6–2-re legyőzte a Vienna Capitals II-t a jégkorong Erste Liga pénteki játéknapján. A másik találkozón a Ferencváros hazai jégen nyert 4–3-ra a MAC Budapest ellen.

A hazaiak már a 3. percben megszerezték a vezetést, emberelőnyből Marc Janisch volt eredményes (1–0). A 25. percben aztán Vas János góljával egyenlített a DVTK, 11 perccel később azonban már ismét az osztrákok voltak előnyben.

De nem sokáig! A 38. és 40. perc között a Diósgyőr kétszer is betalált! Előbb Anssi Rantanen, majd Pavuk Attila volt eredményes (2–3).

A harmadik játékrészben ismét Vas volt eredményes, ezt követően Pavuk is megszerezte második gólját – a 6–2-es végeredményt két perccel a vége előtt – az így szintén duplázó – Rantanen állította be.

A játéknap másik találkozóján a tabellán negyedik Ferencváros hazai jégen nyert 4–3-ra a második MAC Budapest ellen – a zöld-fehérek ezzel megelőzték a Csíkszeredát, s a dobogóra ugrottak.

JÉGKORONG
Erste Liga
VIENNA CAPITALS II (osztrák)–DVTK JEGESMEDVÉK 2–6 (1–0, 1–3, 0–3)

Bécs, 137 néző
VIENNA: Zimmermann – Kuqali (2), Piff – Bolterle, Wolf – Karitnig, Kurckovyc – Leitner, Müller Janisch 1, F. Maxa (1), Schönwetter – A. Maxa 1, Preiser, Szabad – Ranftl, Schlögl, Thalhammer – Artner, Loik, Rohm. Edző: Christian Dolezal
DVTK: Kiss B. – Rusk, Leppänen – Láda B. (2), Rantanen 2 (2) – Joe (1), Vojtkó (1), Miskolczi, Galanisz, Magosi B. – Pavuk 2 (1), Vas J. 2 (2), Sakaris (1) – Tóth A., Hajós, Kulmala – Ritó, Berta, Tóth G. – Albert, Köllő. Edző: Mikael Tisell
Kiállítások: 24 perc+10 perc fegyelmi (Janisch), ill. 14 perc

FERENCVÁROSMAC BUDAPEST 4–3 (1–2, 2–1, 1–0)
Pesterzsébet,
360 néző. Vezette: Kókai, Soós, Muzsik, Váczi
FERENCVÁROS:
Pleszkán – Hietämaki (1), Tuominen – Jászai, Owen – Jabornik, Korbuly – DUBEK 1 (1), Fliszár, TENDLER 2 (1) – Bödök, Virág (1), Németh A. (1) – Kovács, Könczei, Szappanos 1 – Inglis, Tóth Renátó, Farkas S. Edző: Greg Lindqvist
MAC BUDAPEST:
Bálizs – Garát, Macaulay – Dudas (1), Pozsgay – Cunningham (1), Kovács B. Z. (1) – Tóth Gergely, Vokla – Klempa, Brown, Dansereau – Bodó C. 1, Nagy K. (1), Orban (1) – SOMOGYI 2, Terbócs, Kereszturi – Molnár D., Majoross, Tóth Richárd. Edző: Majoross Gergely
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Greg Lindqvist:
– Örülhetünk, hogy az első harmadban nem dőlt el a mérkőzés. A második játékrészre fordulva szemléletet váltottunk, végre látszott a csapaton a küzdeni akarás. A végjátékban minden klappolt, és kis szerencsével begyűjtöttük a három pontot.
Majoross Gergely:
– Erősen kezdtünk, domináltunk, azonban a sok kiállítás széttördelte a játékunkat. Sajnos talán ez csapatunk legnagyobb gyengesége, a jó kezdés után gyakran visszaesünk, és lekerülünk a helyes útról. A harmadik harmadban hátrányba kerültünk, és bár mindent megpróbáltunk, nem sikerült az egyenlítés.

1. DVTK Jegesmedvék 17 14 1 1 1 73–30 +43 45
2. MAC Budapest 19 13 6 80–48 +32 39
3. Ferencváros 19 10 2 7 72–59 +13 34
4. Csíkszereda 19 10 1 1 7 66–57 +9 33
5. Újpest 18 9 2 7 50–45 +5 31
6. Dunaújvárosi Acélbikák 17 9 8 50–46 +4 27
7. Corona Brasov 19 6 1 4 8 51–54 –3 24
8. Fehérvári Titánok 19 4 1 2 12 48–78 –30 16