Erste Liga: fontos győzelmet aratott otthon a DAB

2018.01.07. 19:36
A Dunaújváros 3–2-re nyert hazai pályán a Brassó ellen a jégkorong Erste Liga vasárnapi játéknapján, ami azt jelenti, hogy az alapszakaszban harmadiknál rosszabb helyen nem végezhet.

Az Újpest 9–2-re nyert a Vienna Capitals II ellen, a már biztos alapszakaszgyőztes DVTK 3–1-re múlta felül a Ferencvárost, míg a MAC hosszabbításban verte meg 3–2-re a Csíkszeredát.

JÉGKORONG ERSTE LIGA
DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK–CORONA BRASOV (romániai) 3–2 (1–1, 0–0, 2–1)
Dunaújváros, 850
néző. V: Wolf, Gangel, Abonyi, Kedves
DUNAÚJVÁROS: DUSCHEK – Erdélyi, Mestyán – Orbán A. (1), Szkripec – Hruby, Lencsés
Azari, BECZE, Léránt – Hári N., TURCOTTE, ODNOGA M. – Nageler, Silló, NAGY M. 3 – Németh P., Tanka, Török. Edző: Jason Morgan
BRASSÓ: POLC – Filíp, ÖLANDER – Nagy I., Sirokovs (1) – Bors, Jemeljanenko – Bíró O., Imecs MacMillan, Mihály Á., Walls – Saluga, TRANCA (1), ZABLUDOVSZKIJ 1 – Bíró G., MOLNÁR ZSOMBOR 1, Bíró M. (1) – Mihály E., Péter Zs., Zsók. Edző: Július Pénzes
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Jason Morgan:
– Az elején lassan pörögtünk fel, illetve az első gólunk után hátradőltünk. Túlkombináltuk a helyzeteket, nagyon szépen szerettünk volna játszani, a Brassó első két sora viszont volt olyan rutinos, hogy kihasználta a hibáinkat. A második harmad után behívtam az alkapitányokat, és elmondtam, ez a játék elfogadhatatlan. Szerencsére Nagy Márk sora remekelt ma, és eldöntötte a meccset.
Július Pénzes: – Nagyon szoros és közönségszórakoztató mérkőzést játszottunk, amelyet bármelyik csapat megnyerhetett volna. A játékosok igyekeztek megvalósítani az elképzeléseimet, mindent megtettek a jégen. Szervezetten játszottunk, mentünk előre, és mindenki kiadta magából a maximumot. Reméljük, ezután a győzelmek is jönnek majd.

DVTK-JEGESMEDVÉK–FERENCVÁROS 3–1 (2–0, 0–1, 1–0)
Miskolc, 1115
néző. V: Halassy, Salánki, Kormos, Kis-Király
DVTK: ADORJÁN – LÁDA B. (1), Leppänen (1) – Rantanen (1), Ruikka – Joe, Rusk – Vojtkó, Albert T.
Magosi B. 1, Miskolczi, Galanisz – Hajós, Tóth A., Kulmala (1) – PAVUK 1, Sakaris (1), VAS J. 1 (1) – Köllő, Tóth Gergő, Ritó. Edző: Mikael Tisell
FTC: PLESZKÁN – Jaborník, Korbuly – Hietamäki, Jászai – Lakatos (1), Owen – Lengyel
Kovács V., Németh A., Shupe – Tóth Renátó, RAFAJ 1, Dubek – Bödök, Roczanov (1), Farkas L. – Inglis. Edző: Greg Lindqvist
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Mikael Tisell:
– Tudtuk, hogy a Fradi ellen nehéz játszani, és ez be is következett, hiszen kemény küzdelemre késztetett bennünket. A győzelem szempontjából fontos volt, hogy a harmadik harmad elején gólt szereztünk, mert utána már nyugodtan korongozhattunk.
Greg Lindqvist: – Az első két sorunkból nem kevesebb mint hat játékos hiányzott, és ez rányomta a bélyegét a játékunkra. Büszke vagyok arra a teljesítményre, amit nyújtottunk, a Jegesmedvék csak két emberelőnyös találattal vert meg bennünket.

MAC BUDAPEST–SC CSÍKSZEREDA (romániai) 3–2 (1–1, 1–1, 0–0, 1–0) – hosszabbítás után
Tüskecsarnok, 670
néző. V: Babic, Mayer, Váczi, Berger
MAC: Bálizs – Garát, Macaulay – Dudás, Cunningham – Fejes, Kovács B. (1) – Vokla
Dansereau 1, Brown, Klempa (1) – Bodó, Nagy K., B. Orban – Somogyi 1 (1), Terbócs 1 (1), Mansson – Majoross B., Tóth Richárd, Keresztury. Edző: Majoross Gergely
CSÍKSZEREDA: Ruczuj – Papp Sz., Bjelov 1 – Farkas T., Brnák – Gecse, Flinta B. – Salló, Győrfy
Antal Zs., Taratuhin 1, Valchar (2) – Rokaly Sz., Szcsasztlivij, Fabus – Fodor Cs., Molnár Zoltán, Bíró T. – Egyed R., Rokaly N., Sándor. Edző: Leo Gudas
Majoross Gergely:
– A játék legtöbb elemében jók voltunk, egyedül a második harmad kapcsán van némi kivetnivalóm: ekkor többször is bajba kerültünk hátul, lassan váltottunk át támadásból védekezésbe – ezektől eltekintve elégedett vagyok. A kapusteljesítményünk kiváló volt, a harmadik harmadban többször is eldönthettük volna a meccset, de a sok helyzetünkből végül csak a túlórában sikerült értékesítenünk egyet.

ÚJPEST–VIENNA CAPITALS II (osztrák) 9–2 (3–1, 3–1, 3–0)
Megyeri út, 542
néző. V: Pálkövi, Berkesi, Vojtek, Sevcík
UTE: Sila – HUBA (2), Kiss R. – Kiss D. (2), Kovács A. – Nagy N. 1, Varga A. (1) – Pokorny
BENK 2, Sági 1, Turbucz – CALÁDI (4), FROLÍK 1 (1), ROPRET 3 (1) – Dósa (1), Nemes, Pichler (1) – Horváth Á., Schmál 1. Másodedző: Baróti Zsolt
VIENNA: Sidor (Zimmermann) – KUQALI (1), Piff – Karitnig, Kruckovyc – Pelz, S. Wolf – Leitner
Maurer, Ranftl, Schlögl – A. Maxa, Schönwetter, Ylitalo 1 – Artner, Preiser, Szabad – JANISCH 1, Rohm, Vendisch (1). Edző: Christian Dolezal
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Baróti Zsolt:
– Bár nem mi szereztük az első gólt, a fiúk tudták, mi a dolguk, s hamar ráléptek a gázra. Ezt követően már nem engedtek ki, és sikerült mind a három harmadot megnyernünk.
Christian Dolezal: – Fiatal együttesem hazai környezetben időnként már jól teljesít, de idegenben egyelőre még bizonytalanul játszik. Az UTE jó csapat, ezúttal teljesen megérdemelten győzött, mi nem tudtunk felnőni a feladathoz.

1. DVTK Jegesmedvék 30 24 2 2 2 117–49 +68 78
2. Dunaújvárosi Acélbikák 30 19 11 109–84 +25 57
3. MAC Budapest 29 17 1 3 8 117–76 +41 56
4. Újpest 30 14 4 12 100–85 +15 50
5. Csíkszereda 30 14 2 2 12 103–95 +8 48
6. Ferencváros 30 11 2 2 15 99–115 –16 39
7. Corona Brasov 30 9 2 4 15 78–90 –12 35
8. Fehérvári Titánok 29 8 3 2 16 85–114 –29 32