Erste Liga: csak egyszer vezetett, de nyert a DVTK

2018.01.14. 20:30
A jégkorong Erste Liga vasárnapi játéknapján a DVTK 0–2-ről és 2–3-ról felállva hosszabbításban verte meg 4–3-ra a Dunaújvárost.

Az UTE egygólos győzelmet aratott a vendég Fehérvári Titánok ellen, így a középszakasz során a felsőházban folytathatja szereplését.

A találkozón gólt szerzett és gólpasszt adott Kovács Csaba, a 33 éves játékos első mérkőzését játszotta azt követően, hogy tavaly szeptemberben bejelentette visszavonulását. A csatár 2002-től 2016-ig Székesfehérváron játszott, az előző idényben a MAC Budapest csapatát erősítette. A magyar válogatottal 2009-ben és 2016-ban a világelitben szerepelt.

Erste Liga
DVTK JEGESMEDVÉK–DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK 4–3 (0–2, 2–0, 1–1, 1–0) – hosszabbítás után
Miskolc, 910
néző. V: Kókai, Salánki, Kormos, Váczi
DVTK: Kiss B. – Leppänen, Rusk – Ruikka, Rantanen (1) – JOE 1, Bernáth – Magosi B., Galanisz, TÓTH GERGŐ 1 – Pavuk (1), VAS J. 1 (1), Sakaris 1 (1) – Hajós (1), Kulmala (1), Tóth A. (1) – Köllő, Berta, Ritó. Edző: Mikael Tisel
DAB: Koitmaa – Erdélyi (1), Mestyán – Orbán A., Szkripec – Hruby, Lencsés – Azari 1, Léránt, Odnoga (1) – IZACKY 1, Nageler, Nagy M. M. – Becze, HÁRI N. 1 (1), Turcotte (1) – Németh P., Silló, Tanka. Edző: Jason Morgan
Kiállítások: 14 perc + végleges fegyelmi (Sakaris), ill. 10 perc + végleges fegyelmi (Nageler)
Mikael Tisel:
– Pozitívum, hogy hátrányból kétszer is felálltunk, viszont sok kiállítást kaptunk, ezen változtatnunk kell. A vendégeknek sokkal kevesebb helyzetük volt, mégis szereztek három gólt, de a jobbik csapat győzött.
Jason Morgan: – Az első harmadban nagyon jól kezdtünk, kitűnően játszottunk, és nagyon biztató volt, hogy kétgólos előnyt szereztünk. A középső harmadban nem védtük megfelelően a semleges harmadot, gyakran eladtuk a korongot, és emberelőnyös szituációban is gólt kaptunk. A találkozó tapasztalatait majd a rájátszásban kamatoztatjuk.

ÚJPEST–FEHÉRVÁRI TITÁNOK 5–4 (2–1, 1–1, 2–2)
Megyeri út, 575
néző. V: Rencz, Gangel, Soltész, Tichon
UTE: Sila – Huba, Kiss R. – Kiss D. 1, Kovács A. – Varga A., Hegyi Á. – Dósa, Schmál (1) – Ropret 1 (1), Sikorcin (2), Frolík 1 (2) – Benk, Caládi (1), Kovács CS. 1 (1) – Sági, Nemes 1 (1) Szalma – Pichler, Turbucz, Pápa. Edző: Szilassy Zoltán
FEHÉRVÁR: Kornakker – Vehmanen, Sándor F. – Antal A., Reiter A. – Láday 1 (1), Szaller (1) – Kiss P. 1, Erdei – Antilla, Ainsworth, Vincze P. 1 – Vizi, Mazzag, Hamvai – Részegh 1, Péter B., Szita (3) – Balogh B., Kiss Zs., Varga B. Edző: Kóger István
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Szilassy Zoltán:
– Azért volt fontos, hogy biztossá tegyük a felsőházat, mert az pályaelőnnyel jár a középszakaszban – szerencsére jól kezeltük ezt a nyomást. Az első harmadban jól játszottunk, a másodikban iparkodnunk kellett, hogy tartsuk a lépést a fiatal fehérvári csapattal. A záró játékrészben két szerencsés és egy gyönyörű góllal elléptünk, a végén nem figyeltünk, de a lényeg a győzelem.
Kóger István: – Nem úgy kezdtünk, ahogy terveztük, de a második harmadban egyenlítettünk és több lehetőségünk volt a vezetés megszerzésére. Nem volt szerencsénk, a záró játékrészben háromgólos előnyre tett szert az UTE – de mindenképp dicséret illeti a srácokat, hogy nem adták fel.

1. DVTK Jegesmedvék 32 24 3 3 2 124– 56 +68 81
2. MAC Budapest 31 18 2 3 8 126– 81 +45 61
3. Dunaújvárosi Acélbikák 32 20 1 11 116– 89 +27 61
4. Újpest 32 15 4 13 106– 93 +13 53
5. Csíkszereda 32 15 2 3 12 115–101 +14 52
6. Ferencváros 32 11 2 3 16 102–126 –24 40
7. Corona Brasov 32 9 3 4 16 82– 96 –14 37
8. Fehérvári Titánok 32 9 4 2 17 98–124 –26 37