Erste Liga: az Újpest 0–3-ról fordított, mégis a Vasas nyert!

2019.01.01. 20:18
Az Újpest fordított 0–3-ról, mégis kikapott a Vasastól! (Fotó: Tumbász Hédi)
A jégkorong Erste Liga keddi játéknapján a Vasas otthon szétlövéssel 5–4-re legyőzte az Újpestet, míg a Fehérvári Titánok szintén túlórás meccsen nyertek Dunaújvárosban.

A sereghajtó jól kezdte a meccset, Pápa Márton 19. percben szerzett góljával előnyhöz jutott, majd a 31. percig Székely Mádai Gergő és Lőczi Árpád is betalált – érett a meglepetés (3–0)!

Az éledező „lilák” Sikorcin Ladislav révén kozmetikáztak a második harmad hajrájában, majd a harmadik felvonásban rövid idő alatt David Brine és Vincze Péter is eredményes volt, s az 55. percben Benk András gólja már vendégvezetést jelentett (3–4)!

Volt azonban még egy fordulat, Szlama Dániel hosszabbításra mentette a meccset, a szétlövésben pedig eldöntötte a meccset – a Vasas javára (5–4)!

JÉGKORONG ERSTE LIGA

DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK–FEHÉRVÁRI TITÁNOK 2–3 (0–1, 0–1, 2–0, 0–1) – h. u.
Dunaújváros, 600
néző. V: Gangel, Wolf, Kedves, Abonyi
DUNAÚJVÁROS: Zaharcsenko – Franssila, Léránt – Hüffner (1), Lencsés – Jaborník, MESTYÁN 1 – Szabó D. – Dubek 1, Iossafov, SALUGA (1) – Nagy M., NÉMETH P. (1), Tóth G. – Azari, Török, Uski – Borbás, Pinczés O. Edző: Corey Bricknell
FEHÉRVÁR: GYENES – Beukeboom, Kiss R. – Reiter, Sándor F. 1, – Szabó B., Vas M. – Erdélyi B., Imre P. – Lewis, Mazzag, Mihály Ákos – BENNETT (1), DÉZSI 1 (1), Péter A. (1) – Buzás, CSÁSZÁR 1 (1), Hamvai – Almási, Kovács A. Edző: Kiss Dávid
Kiállítások: 12 perc, ill. 10 perc
Kapura lövések: 41–38
Corey Bricknell:
– Újév napja van, nehezen kerültek fel a korcsolyák, de annak örülök, hogy nulla kettőről vissza tudtunk kapaszkodni. Harcoltunk és végül szereztünk egy pontot. Az első két harmadban is voltak gólszerzési esélyeink, amelyekkel nem tudtunk élni, a végjátékra azonban felőröltük a Fehérvárt, és ekkor már a ziccereinket is értékesítettük. A közeljövőre nézve roppant fontos, hogy az emberelőnyös helyzeteinket jobban kihasználjuk.
Kiss Dávid: – Örülök a győzelemnek, három pontot is szerezhettünk volna, ehelyett sajnos csak kettő maradt, óriási védelmi hibából hagytunk itt egy pontot. Látszott a fiúkon a végjátékban a mentális fáradtság, de pozitív, hogy sokat dolgoztunk a sikerért, és ez bizakodásra adhat okot.

SCHILLER-VASAS HC–UTE 5–4 (1–0, 2–1, 1–3, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Vasas Jégcentrum, 750
néző. V: Kókai, Pálkövi Zs., Pálkövi Baksa, Pálkövi Botond
VASAS: TÓTH B. – Bukor, Kováts M. – SURÁNYI, Tornyai (1) – Bálint, SEREGÉLY – Farkas B.; BÖDÖK (2), Schmál (1), SZLAMA 2 – Lőczi 1, SZÉKELY MÁDAI G. 1 (1), Turbucz (1) – Gágyor, Majoross B., Pápa 1 – CSIKI, Szlépka, Varga T. Edző: Ladányi Balázs
UTE: Sila – Huba (1), Kiss Ph. – Pokornyi, Varga A. – Kovács A., Nagy N.; Csanyi, Hebar (1), Sikorcin 1 – Brine 1 (1), Szalma, VINCZE P. 1 – Benk 1, Sági (1), STEFISHEN (1) – Kocsis F., Kovács S., Nemes. Edző: Szilassy Zoltán
Kiállítások: 10 perc, ill. 8 perc
Kapura lövések: 35–57
Ladányi Balázs:
– Nem akarok elégedetlennek tűnni, de úgy érzem, egy pontot odaajándékoztunk az ellenfélnek. Valahogy nem sikerült koncentrálni a harmadik harmadban. Ezzel együtt emelem kalapom az együttes előtt, bizonyítottuk, megvan bennünk a potenciál. Most még ritkán mutatkozik meg, de nagyon fiatalok vagyunk, ha csapatként küzdünk, mint most, akkor gyakrabban fog.
Szilassy Zoltán: – Megbosszulta magát az első két harmad lusta hozzáállása, nem korcsolyáztunk, nem használtuk ki a lehetőségeinket. Nulla három után összekaptuk magunkat, de egy újabb hiba pontokat vett el tőlünk. Megérdemelten szerzett két pontot a Vasas, mert sokkal kiegyensúlyozottabban játszott.

1. Ferencvárosi TC 34 23 5 2 4 161– 81 +80 81
2. Csíkszereda 31 22 1 2 6 144– 95 +49 70
3. DEAC 34 21 1 4 8 139– 90 +49 69
4. UTE 34 17 6 4 7 126– 89 +37 67
5. Corona Brasov 31 19 4 8 113– 76 +37 65
6. Dunaújvárosi Acélbikák 34 14 2 2 16 135–128 +7 48
7. Gyergyói HK 31 13 1 3 14 97–106 –9 44
8. Fehérvári Titánok 33 11 3 4 15 125–129 –4 43