Erste Liga: a Fehérvári Titánok győztek a DEAC ellen

2018.11.25. 21:24
A listavezető ugyan nehezen melegedett be a bécsiek ellen, az 1–1-es első 20 perc után a középső játékrészben már rákapcsoltak, a záró harmadban meg már döntő fölényre is szert tettek. Az Újpest folyamatosan egyenletes teljesítmény nyújtva győzte le a Hokiklubot, a Brassó a Dunaújváros vendégeként nyert. A nap meglepetését a Fehérvári Titánok csapata szállította, hiszen 4–2-re legyőzte a DEAC-ot, míg a Gyergyó kissé nehezen nyert otthonában a vendég sereghajtó Vasas ellen.

ERSTE LIGA
ALAPSZAKASZ

Dunaújvárosi Acélbikák–Corona Brasov (román) 2–5 (0–3, 1–1, 1–1)
Dunaújváros, 900
néző. V: Juhász, Rencz, Abonyi, Kövesi
DUNAÚJVÁROS:
Garbacz – Hruby, Jaborník – Franssila (1), Léránt – Hüffner, Lencsés – Szabó D., Tóth Gergely – Huovinen, Iossafov, Uski – Dubek 1, Nagy M., Saluga 1 – Azari, Török, Turtiainen – Makovics B., Németh P., Pinczés O. Edző: Corey Bricknell
BRASSÓ: POLC – Carlson, Peretjagin (1) – Boriszenko (1), Dorofejev – Bíró O., Nagy I. – Bors H. – GLIGA 1 (2), Lidhammar (1), TENDLER 3 – Péter B., Franca (1), Zsók 1 – Mihály Árpád, Mihály E., Molnár Zoltan – Bíró G., Bíró M., Vasile – Molnár Zsombor. Edző: Greg Lindqvist
Kiállítások: 8, ill. 16 perc
Kapura lövések: 52–28
Corey Bricknell: – Az első harmadban nagyon idegesek voltak a fiúk, rágörcsöltek a kezdésre. A második és a harmadik játékrészben már sikerült az eredmény tekintetében döntetlenre hozni a meccset, jobban is játszottunk, és az, hogy a bekapott gólok után nem estünk össze, reményt ad a folytatásra.
Greg Lindqvist: – A első harmadban sok helyzetet alakítottunk ki, lőttünk három gólt, mégsem láttam azt a játékot, amit Újpesten. A fővárosban jóval tetszetősebben, pontosabban, koncentráltabban játszottunk, és az eredmény ugyan kiváló, a játékkal sok-sok elemében elégedetlen vagyok.ERSTE LIGA
ALAPSZAKASZ

Fehérvári Titánok–DEAC 4–2 (1–1, 1–0, 2–1)
Székesfehérvár, 410
néző. V: Nagy A., Wolf, Árkovics G., Kedves A.
FEHÉRVÁR:
SZELES – BEUKEBOOM, Láday (1) – Sándor F., Szabó B. – Kiss R., Vas Márk – Erdély B. – BENNETT 1 (2), KISS PATRIK 3, Lewis – MADÁCSI, PÉTER A. (1), Mihály Ákos – Császár, Hamvai, Mazzag – Buzás, Vizi. Edző: Kiss Dávid
DEAC: HETÉNYI Z. – Behál, Hetényi P. – KOVÁCS B. Z., Vuorijärvi – Erdei, Szokolov – Berta, Kulesov 1, NÉMETH A. (1) – Izacky, Salló B., Turcotte – Hári N. (1), Molnár D., Silló 1 – Filep, Márton (1), Vincze P. T. Edző: David Musial
Kiállítás: 2, ill. 6 perc
Kapura lövés: 50–38
Kiss Dávid: – Nagyon örülünk a győzelemnek. Ilyen nehéz időszak után megérdemelték a srácok, hogy győztesként hagyják el a jeget, sokat dolgoztak érte. Megnéztünk néhány kellemetlen videoklipet, olyan szituációkat, amikor nem hoztunk jó döntéseket, és ezekből tanultunk. Ki kell emelnem fiatal kapusunk teljesítményét, aki megadta nekünk a lehetőséget a győzelemre.
Kecskeméti Áron (másodedző): – Szoros mérkőzésre számítottunk, így is lett. Akármikor jövünk Fehérvárra, nem vár ránk könnyű meccs, és azt már többször bizonyította ellenfelünk, hogy nagyon küzdős. Izzadságszagú, hajtós összecsapás volt, kár, hogy egy buta kiállítással elrontottuk ötvenöt perc munkáját.

Sport Club Csíkszereda (román)–EV Vienna Capitals II (osztrák) 7–1 (1–1, 2–0, 4–0)
Csíkszereda, 1400
néző. V: Gergely L., Sikó, André, Rédai (romániaiak)
CSÍKSZEREDA:
LUNDSTRÖM – BJELOV, PAPP SZ. – Salló A., Sulakov (1) – Flinta, Győrfy – Bors I., Farkas T. – BECZE T. 1 (3), Taratuhin (1), VALCHÁR 3 (1) – Antal Zs. (2), Panov 1, Részegh T. 1 – Bíró T. (2), Casaneanu 1, Fodor Cs. – Egyed R., Horváth L., Rokaly N. (1). Edző: Hozó Levente
VIENNA: Myllykoski – Saari, Satmark (1), – Hedberg, Piff – Pelz, Wolf – Artner, Bauer 1, Hiltunen (1) – P. Antal, Maurer, Schlögl, Pelz – A. Maxa, Pohl, Ranftl – Rohm. Edző: Santeri Heiskanen
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Kapura lövések: 36–29
Hozó Levente: – A mérkőzés első felében sok hibával játszottunk, de aztán feljavultunk és fölényben voltunk. Nehéz motiválni a játékosokat a kötelező győzelmekre, emiatt néha nehezebben is megy a játék, jobban oda kellene figyeljünk néhány dologra...
Santeri Heiskanen: – Az első két harmaddal meg vagyok elégedve. A harmadikban lőttünk egy gólt, amit magas bot miatt elvettek, a következő támadásból mi kaptunk egyet, majd az ostoba kiállításból megkaptuk az ötödiket is, ezzel véget ért a meccs. Sok hibát követtünk el, amelyeket egy topcsapat kihasznál. Ha ezeket ki tudjuk küszöbölni, jönnek a győzelmek is.

Hokiklub Budapest–Újpesti TE 0–5 (0–2, 0–2, 0–1)
Tüskecsarnok, 165
néző.V:Kincses, Kókai, Mizsák, Pálkövi Baksa
HK BUDAPEST:Kiss B. – Lakatos, Orbán A. – Csíki Z., Szécsi –Jancsó, Lévai –Berendi, Bernáth – Godó, Petres, Szappanos –Kovar, Satek, Szűcs I. –Albert, Egyed M., Németh Á.–Horváth B., Izsák, Köllő. Edző: Dusan Kapusta
UTE: DUSCHEK – Huba, Szaller–P. J. Kiss, Rusk–Kovács A., Varga A. –N. Nagy – HEBAR 1, Ropret, Sikorcin–BENK 1, SÁGI 1 (1), SEFTISHEN 1 (1)–CSÁNYI 1, Nemes, Vincze P. –Kocsis (1), Kovács S., Szalma. Edző: Szilassy Zoltán.
Kiállítások: 6 perc+10 perc fegyelmi (Egyed, Jancsó), ill. 8 perc
Gröschl Tamás (másodedző):–Olyan helyzetekből kaptunk gólokat, amelyekre az edzéseken külön felhívtuk a figyelmet... Voltak jó periódusaink, de valami mindig hiányzott a gólhoz. Mindezek ellenére erre a teljesítményre lehet építeni, de meg kell találnunk a módját, hogy bejuttassuk a korongot a kapuba.
Szilassy Zoltán:–Ezeknek a meccseknek az éles kezdés a titka: ha korán meg tudja szerezni az esélyesebb csapat az első egy-két gólt, az el is dönti a mérkőzést. Óriási volt a sebességkülönbség, az ellenfél pedig csak a mi könnyelműségeinkből tudott helyzeteket kialakítani. Elégedettek lehetünk, hogy nem kaptunk gólt, de azt szeretném, hogy a játékosaim hatvan percig teljes alázattal jégkorongozzanak.

Gyergyói HK (román)–Schiller-Vasas HC 3–2 (1–0, 0–1, 2–1)