Erste Liga: a DVTK-nak elég volt az öt gól, az UTE-nek nem

2018.01.26. 20:37
A MAC-játékosok nyolc gólnak örülhettek (Fotó: Dömötör Csaba)
A DVTK 5–2-re nyert otthon a Dunaújváros ellen, míg a MAC 8–5-re múlta felül az Újpestet a jégkorong Erste Liga középszakaszának felsőházában. Az alsóház pénteki mérkőzésén a Ferencváros hazai pályán 4–2-re kikapott a Csíkszeredától.

A MAC a 4–0-ra megnyert első harmad után 4–3-ra felengedte az Újpestet, de egy újabb 4–0-s sorozattal eldöntötte a mérkőzést.

JÉGKORONG ERSTE LIGA
KÖZÉPSZAKASZ
FELSŐHÁZ
MAC BUDAPEST–ÚJPESTI TE 8–5 (4–0, 4–3, 0–2)
Tüskecsarnok, 987
néző. V: Halassy, Rencz, Soltész, Váczi
MAC: Bálizs – Cunningham (1), Dudas – MacAulay, Pozsgai – Garát, Kovács B. 1 – Tóth G. – B. Orban 1, Brown (3), BODÓ 3 – Dansereau 1, Mansson, Klempa (1) – Terbócs 1 (1), NAGY K. (3), Somogyi 1 (1) – Tóth Richárd, Molnár D., Keresztury. Edző: Majoross Gergely
UTE: Sila – Huba, Kiss R. – HEGYI Á. 1 (1), VARGA A. 1 (1) – Dósa (1), Nagy N. – Kiss D. – Frolík (1), Ropret (1), Sikorcin – Benk 1, Kovács Cs., Sági – Nemes, Szalma (1), Turbucz (2) – Pápa 1, Pichler-Balássy 1, Schmál. Edző: Szilassy Zoltán
Kiállítások: 16, ill. 12 perc
Majoross Gergely:
– Az első negyven percben sikerült megvalósítani a tervünket, egy irányba húztunk, és természetesen a kreativitás is megvolt. Gondolhattuk volna, amikor 4–0-ról 4–3 lett, hogy valami tragikus hiba történt, de nem éreztem így. Tetszett, hogy nem esett pánikba a csapat, ügyesen visszatértünk a tervhez, és mi irányítottuk a mérkőzést.
Szilassy Zoltán: – Játszottunk egy Magyar Kupa-döntőt, és attól akkora arcunk lett, hogy a fejünktől nem láttuk, hogy itt van egy hokimeccs. Hamar értésünkre adták, hogy küzdelem, egyszerű játék és szerénység nélkül itt nem fogsz eredményt elérni. A második harmadban megteremtettük magunknak az esélyt, de újra elkezdtünk felelőtlenül jégkorongozni, és akkor el is szálltak az esélyeink. Az alázatot és az egyszerű, kemény munkát hiányoltam.

DVTK JEGESMEDVÉK–DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK 5–2 (1–0, 3–1, 1–1)
Miskolc, 1005
néző. V: Varjú, Kókai, Kis-Király, Pálkövi
DVTK: Adorján – Leppänen (1), Rusk – Láda B., Rantanen (1) – Joe, Vojtkó – Köllő, Albert T. – MAGOSI 1 (1), Galanisz 1 (1), Miskolczi (1) – Pavuk, Vas J., Sakaris – Hajós (1), KULMALA 2, TÓTH A. 1 (1) – Ritó, Berta, Tóth G. Edző: Mikael Tisell
DAB: Duschek – Erdélyi, Mestyán – Orbán, Szkripec – Hruby, Lencsés – Hüffner, Tanka – Azari, Nageler, Novotny – Becze, Léránt, Odnoga – Hári, Izacky, Turcotte – NÉMETH M. (2), NAGY M. 1 (1), Németh P. (1) – SILLÓ 1 (1). Edző: Jason Morgan
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Mikael Tisell:
– Az első harmadban lassúak voltunk, akkor nem úgy ment a játék, ahogy elterveztük. A második szakaszban már felpörögtünk, szép gólokat szereztünk, ráadásul az emberhátrányos helyzeteket jól védekeztük ki. Az egész meccsen látszott, hogy mi vagyunk a jobbak, és a középszakasz rajtján fontos győzelmet arattunk.
Jason Morgan: – A Jegesmedvék már az alapszakaszban bizonyította, hogy kitűnő csapat, és erről most is tanúbizonyságot adott. Addig, amíg a miskolciak az elmúlt napokban nagy iramú és jó találkozókat játszottak, mi csak edzettünk, és ez meg is látszott a hatvan perc során. Csalódott vagyok a teljesítményünk miatt.

A FELSŐHÁZ ÁLLÁSA
1. DVTK 1 1 5–2 7 (4)
2. MAC Budapest 1 1 8–5 5 (2)
3. Dunaújváros 1 1 2–5 1 (1)
4. Újpesti TE 1 1 5–8 0 (0)

Zárójelben az alapszakaszból hozott bónuszpontok.

ALSÓHÁZ
FERENCVÁROS–SC CSÍKSZEREDA (romániai) 2–4 (1–2, 0–1, 1–1)
Budapest, 350
néző. V: Gangel, Babic, Tichon, Árkovics
FTC: Sevela – Hietamäki 1, Tuominen – Jaborník (1), Owen – Jászai, Lakatos – Tóth Renátó, Lengyel – Tendler 1, Rafaj, Dubek – Könczei, Németh A., Shupe – Fliszár, Kovács V., Virág T. – Bödök, Roczanov, Farkas L. Edző: Greg Lindqvist
CSÍKSZEREDA: Onodi – Bjelov, Papp Sz. – Brnák, Farkas T. (2) – Flinta, Gecse – Győrfy, Salló A. – Antal Zs., Taratuhin, Valchar – Golovin 1 (1), Rokaly Sz. 1, Szcsasztlivij (1) – Bíró T. 1 (1), Fodor Cs. (2), Molnár Z. 1 – Antal N., Rokaly N., Sándor Z. Edző: Leo Gudas
Kiállítások: 16, ill. 6 perc
Greg Lindqvist:
– Szoros mérkőzést játszottunk a Csíkszeredával, amely kiváló csapat. Ezúttal sikerült az esélyeiket gólra váltaniuk, nekünk pedig nem. Mi továbbra is nagy hibákat követtünk el, és ők kihasználták ezeket. Vasárnap újabb meccs következik, össze kell szedni a csapatot, és készen kell állnunk.